سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 276997 ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۸

مراسم تودیع و معارفه فرماندهی انتظامی شهرستان پاوه برگزار شد

مرصاد نیوز: مراسم تودیع و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان پاوه برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه فرماندهی انتظامی شهرستان پاوه برگزار شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از هزار ماسوله، مراسم تودیع و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان پاوه با حضور امام جمعه شهرستان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، فرماندار پاوه، فرماندهان نظامی و انتظامی و برخی از مسئولین و مردم در سالن اداره ارشاد اسلامی پاوه برگزار شد.

 

ماموستا ملا  قادر قادری در این مراسم اظهار داشت: اینکه عزیزی می‌آید و عزیزی دیگر از جمع ما می‌رود یک امر طبیعی است و از کلام حضرت علی (ع) همواره یاد گرفته‌ایم که ریاست وسیله است نه غایت و هدف؛ خوشحا بحال کسانیکه این وسیله را جهت پیشبرد اهدف عالی بکار می برند.

 

امام جمعه پاوه نیروی انتظامی را حافظ امنیت جامعه دانست و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی همواره در خدمت مردم هستند و در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها خون داده‌اند و امروز هم در برقراری امنیت اجتماعی برای شهروندان تلاش و جهد وافر می‌کنند و شب‌ها نمی‌خوابند تا ما در کمال آرامش و امنیت به استراحت بپردازیم.

 

ماموستا قادری در ادامه به نقش مدیران در ارتقای ارزش‌های انسانی اشاره کرد و افزود: بعضی از مدیران تاریخ‌ساز هستند و شخصیت خود و زیرمجموعه‌شان را در جامعه ارتقاء می‌دهند و بعضی از مدیران با کردار و اعمال خود شخصیت خویش و افراد  تحت امر و فرمان را بجای ارتقاء، زیر سئوال و اتهام می برند.

 

وی سپس به نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر اشاره کرد و گفت: در نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر آمده است "ای مالک تو فرماندار من هستی و در میان مردم مصر زندگی می‌کنی، آنان یا برادر دینی شما هستند که باید با معیار دینی و قرآنی با آن‌ها برخورد کنی و یا ازنظر انسانیت با شما برادرند که باید با معیار قرآنی و  انسانیت با آن‌ها برخورد نمایی".

 

وی افزود: از سخن حضرت علی (ع) در می‌یابیم در حکومتداری مسئله ایدئولوژی، دین و مذهب مطرح نشده بلکه معیار در حکومتداری بر برخورد خوب و حسن امر شده و این‌ها همه برای ما درس و حکمت و راهکارند.

 

ماموستا قادری برخورد خوب و شجاعت را از ویژگی های نیکوی سرهنگ اسدی برشمرد و عنوان کرد: وی  همواره با مردم به نیکویی برخورد می‌کرد و در طول 4 سال خدمت در شهرستان پاوه، هرگاه از ایشان خواسته‌ایم برای مشکلی چاره‌جویی کنند، با مناعت طبع در رفع آن تلاش و کوشش کرد که ما هم از زحمات این عزیز ممنونیم و برای وی در سنگر جدیدش آرزوی توفیق داریم.

 

ماموستا قادری برای فرماندهی جدید نیروی انتظامی نیز آرزوی توفیق و عزت کرد.

 

امام‌جمعه پاوه در ادامه سخنان خود به عملیات روز سه شنبه در کرمانشاه و جوانرود اشاره کرد و گفت: از دقت نیروهای محترم امنیتی و اقدام به موقع و سریع نیروهای محترم انتظامی و سپاه پاسداران کمال تقدیر و تشکر را دارم و امیدوارم در آینده هوشیارتر و آگاه تر از حال باشیم.

 

ماموستا قادری مردم پاوه را مردمی قدرشناس دانست و تصریح کرد: مردم پاوه مردمی پاک و محترم و قدرشناس هستند که اگر کسی به آن‌ها خدمت کند دعاگوی همیشگی او خواهند بود و معتقدند که امنیت نعمت است و باز اعتقاددارند که نعمت امنیت را باید با تمام توان حفظ و حراست نمایند تا دشمنان به خود اجازه ندهند امنیت مردم را به خطر اندازند.

 

وی در پایان گفت: دیروز با امروز متفاوت است و لازم و ضروری است در آینده هوشیارتر و در مراسمت و نمازهای جمعه آگاه‌تر باشیم تا امنیت این شهرستان حفظ شود زیرا امنیت اورامانات، سبب حفظ امنیت استان کرمانشاه و امنیت استان کرمانشاه هم امنیت مرکز را در پی خواهد داشت. پس در حقیقت ما حصار جمهوری اسلامی هستیم و هر چه این حصار مستحکم‌تر باشد عزت و امنیت مملکت بیشتر است و همه ما نفع خواهیم برد.

 

 

 فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار داشت: نیروهای انتظامی، در این مناطق به عنوان مرزبانان در مقابل تهدیدات که در راستای مخدوش کردن اتحاد موجود حرکت می کنند، هوشمندانه و جدی ایستاده اند.

 

سردار منوچهر امان اللهی به نقش ارزنده ماموستا قادری امام جمعه پاوه در وحدت منطقه و روشنگری های وی اشاره کرد و افزود: بزرگان و علمای این شهرستان و در راس آنها،ماموستا قادری در جریان وجود تکفیری ها در کشور همسایه، با سخنرانی های متعدد و مراجعات حضوری به روستاهای اطراف در روشنگری و آگاهی بخشی به مردم همواره نقش بسزای را ایفا کرده اند.

 

وی گفت: چهره کریه جریان تکفیری و داعش در دنیا جز ننگ و خواری برای مسلمانان را در پی نداشته است.

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز همگان به این جریانات تکفیری و نقش و جایگاه امنیت در منطقه پی برده اند، گفت: به سبب نقش و اهمیت امنیت در بین مردم است که در پی قابله با عوامل تکفیری در چند روز اخیر در استان کرمانشاه و برخی از شهرستان ها، مراتب تقدیر و تشکر وافری از جانب همین مردم به عوامل بازدارنده و انتظامی ابراز شده است.

 

سردار امان الهی با اشاره به اینکه با وجود امنیت است که آرامش و آسایش برقرار می شود گفت: امورات فردی و اجتماعی نیز در پی برقراری امنیت، رونق خواهند گرفت.

 

وی خاطر کرد: همراهی و عنایت های اقشار مختلف مردمی همواره در قالب های مختلف وجود داشته است و خدمتگزاری ما نیز به این مردم در برقراری امنیت برای ما افتخار است.

 

امان الهی با ارائه گزارشی از وجود جرائم در سطح استان گفت: با وجود سنگینی کار و ماموریت در حوزه انتظامی استان، امروز جرائم قابل کنترل است و با اینکه استان ما در جایگاه 13 کشور از لحاظ جمعیت قرار دارد اما در رتبه 18 کشوری در حوزه وقوع جرم و جنایت قرار داریم که امتیاز بزرگی برای این استان محسوب می شود.

 

وی افزود: نقش تاثیر گذار حاج ماموستا ملا قادر قادری در این شهرستان باعث شده است که وقوع جرم و جنایت نیز در این شهرستان کم باشد.

 

وی در پایان گفت: این مراسم به جهت تقدیر و تشکر از جناب سرهنگ پرویز اسدی است که به واسطه جابه جایی های داخلی، ایشان به عنوان فرمانده ی انتظامی شهرستان ساوه ادامه خدمت خواهند داد و جناب سرهنگ حمید رضا ملکی نیز به عنوان فرمانده ی انتظامی شهرستان پاوه معرفی خواهد شد.

 

فرماندار شهرستان پاوه نیز در این مراسم اظهار داشت: عصر امروز، عصر ارتباطات است که به واسطه شتاب داده ها و شتاب در افزایش مسئولیت ها به عنوان قرن تکنولوژی معرفی شده است.

 

پرویز ایده پور با اشاره به گفته ای از یکی از فلاسفه مبنی بر اینکه برای اداره امور نیاز به دو موضوع دانش و آرامش است افزود: در ابتدایی ترین دوران زندگی انسان ها، زمانی که اجتماع و امورات گروهی را انتخاب کردند، لزوم توجه به برقراری نظم و امنیت در دنیا تاکید شده است.

 

وی ادامه داد: پس از پیشرفت بشر ، مشکلات اجتماعی و اخلاقی نیز بیشتر شد و بر لزوم برقراری امنیت توسط پلیس در این حوزه ، تاکید گردید و در طول تاریخ آرامش یکی از ملزومات زندگی بوده است که در این راستا پلیس عهده دار برقراری این آرامش بوده است.

 

وی با بیان اینکه توسعه اجتماعی بدون امنیت معنا ندارد گفت: به سبب وجود عدالت در جامعه است که شیرین ترین امنیت در این جامعه به وجود می آید.

 

ایده پور گفت: پاوه، شهر امنیت، آسایش و آرامش است که در بخش امنیت عمومی یکی از امن ترین شهرستان های کشور محسوب و در امنیت داخلی نیز بی تاثیر نبوده است و در عین حال نیز به عنوان یکی از حساس ترین شهرستان ها لحاظ می شود.

 

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات فرماندهی انتظامی گفت: بخشی از برقراری امنیت در این شهرستان ، عامه مردم به سبب وجود فرهنگ غنی و تدین آنهاست و بخش دیگر آن نیز حاکمیت است.

 

در پایان مراسم نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های سرهنگ پرویز اسدی، سرهنگ حمید رضا ملکی به سمت فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان پاوه منصوب شد.

 

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها