کد مطلب: 277538
چهارشنبه ۱۳۹۵/۶/۳ - ۱۰:۳۲

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

۳۲۳ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه مهر ماه وارد مدارس می‌شوند

مرصادنیوز: مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: در سطح استان قریب به ۳۲۳ هزار دانش آموز در ۴۶۰۰ مدرسه شهر و روستا ابتدای مهر ماه برای تحصیل وارد مدارس می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد؛ سلیمان محبی در خصوص جمعیت در حال تحصیل در شهر و استان کرمانشاه اظهار داشت: در سطح استان قریب به ۳۲۳ هزار دانش آموز داریم  که در ۴۶۰۰ مدرسه شهر و روستا در ابتدای مهر ماه برای تحصیل وارد مدارس می‌شوند و کلاس اولی‌های امسال نیز نزدیک به ۳۰ هزار نفر هستند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به انجام تغییراتی در برخی مواد درسی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین تغییرات ساختاری و محتوایی در نظام آموزش و پرورش ایجاد شده در گذشته ۵ پایه ابتدایی داشتیم و اکنون ۶ پایه داریم و متوسطه اول و دوم را نیز داریم.

 

محبی بیان کرد: امسال برای اولین بار  دانش آموزان مقطع متوسطه دوم ما به پایه دهم ورود پیدا می‌کنند و با توجه به اهمیت محیط زیست، این درس به عنوان ۲ واحد درسی در مدارس لحاظ شده است.

 

وی در خصوص روند هوشمندسازی مدارس در استان گفت: هرجا خط اینترنت برقرار باشد مدارس ما نیز متصل به اینترنت خواهند شد و هم اکنون اکثر مدارس نتصل به اینترنت هستند اما تعداد کلاس‌های هوشمند ما از ۱۷۳۵ در دو سال گذشته به  ۴ هزار کلاس رسید و به دنبال این هستیم تا روند هوشمندسازی را کامل ادامه دهیم.

 

محبی بیان کرد: اکثر دبیران ما دوره‌های ۷ گانه مرتبط با حوزه آی. تی را گذراندند و سال گذشته ۱۱۰ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شد و لذا لازم است تا دبیران با دانش روز آشنا باشند و از دانش آموزان عقب نیفتند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به گنجاندن درس کارآفرینی در پایه ششم گفت: در اکثر مدارس شهری کارگاه کامپیوتر داریم و لازم است آموزش‌ها بیشتر شود.

 

وی بیان کرد: ۹۹ و نیم درصد افرادی که در سن تحصیل ورود به پایه اول ابتدایی هستند وارد مدارس می‌شوند و تنها نیم درصد است که از ورود به پایه نخست ابتدایی باز می‌مانند که دلایل مختلفی دارد و باید واکاوی شود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه ۸۴ درصد مردم استان کرمانشاه باسواد هستند، افزود: رتبه با سوادی استان از جایگاه بیست و هفتم در سالیان گذشته به جایگاه هشتم در کشور رسیده است.

 

محبی در خصوص وضعیت سرانه ورزشی مدارس استان نیز گفت: از منظر سرانه ورزشی دانش آموزان ما در میانگین کشور قرار داریم اما توفیقات خوبی بدست آوردیم و نیاز به تجهیزات بیشتر ورزشی در مدارس است.

 

وی در خصوص تراکم دانش آموزی در شهر و روستا نیز گفت: در استان به صورت میانگین به ازای هر یک معلم ۲۰ دانش آموز داریم و از نظر تراکم دانش آموزی جزو استان‌های با تراکم پایین هستیم.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: در ۱۰۷۴ کلاس تعداد دانش آموزان ما زیر ۱۰ نفر است اما در برخی مناطق حاشیه‌ای بعضا تا ۳۵ نفر هم رسیده است.

 

محبی در پایان بیان کرد: با توجه به بحث تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه امسال اول مهر سوم مهر است و دانش آموزان سوم مهر وارد مدارس می‌شوند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

با برگزاری مجمع عمومی صورت گرفت؛

گام بلند نیروهای انقلابی برای پیروزی در انتخابات

مرصادنیوز: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان کرمانشاه با برگزاری اولین مجمع خود گام محکمی برای پیروری در انتخابات برداشت.

پربازدیدها