سرویس: جهاد و مقاومت کد خبر: 278708 11:18 - 1395/06/17

گفتگوی همرزم مدافعان حرم نظری و علیخانی با مرصاد:

روایت عشق بدون مرز دو هم رزم از مرصاد تا دمشق/ شهیدی که اولین تانک منافقین را منهدم کرد

روایت عشق بدون مرز دو هم رزم از مرصاد تا دمشق/ شهیدی که اولین تانک منافقین را منهدم کرد

مرصادنیوز: خاطرات همرزمان سردار شهید اکبر نظری و سردار شهید حسین علیخانی از رشادت ها و خصایل آنها چیزی است که اینروزها خیلی ها تشنه شنیدن آن هستند.

به گزارش سرویس جهاد و مقاومت شبکه اطلاع رسانی مرصاد، روز گذشته استان کرمانشاه دهمین و یازدهمین شهیدان مدافع حرم را تقدیم آستان مقدسه حضرت زینب (س) کرد.

 

فرماندهان دوران دفاع مقدس سرداران شهید حاج اکبر نظری و حاج حسین علیخانی که رشادت ها و خصائل کم نظیر اخلاقی آنها در کوچه های شهر کرمانشاه پس از شهادتشان زمزمه می شود.

 

یکی از فرماندهان مستشاری ایران در سوریه و همرزم شهیدان نظری و علیخانی در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: ظاهرا سرنوشت این دو شهید به شکل عجیبی به هم گره خورده بود، آنها در عملیات مرصاد با هم همرزم بودند و در سوریه با هم به شهادت رسیدند.

 

 

 

این همرزم شهیدان مدافع حرم ادامه داد: شهید حسین علیخانی از نیروهای همراه سردار نظری در عملیات مرصاد بود و حاج اکبر نقل می کرد بقدری شهید علیخانی شجاع بود که جلو رفت و اولین نفر بر منافقین را با ارپی جی  او منفجر کرد.

 

وی ادامه داد: مردم استان ما خیلی به امثال حاج اکبر بدهکارند و متوقع است خاطره قدردانی پرشکوه مردم همدان از سردار همدانی را تداعی کنند.

 

وی افزود: باید بدانیم که سردار نظری اولین فرمانده مستشاری دلاور دفاع مقدس کرمانشاه است که در دفاع از حرم اهل بیت (ع) در سوریه به شهادت رسید.

 

وی با اشاره به رشادتهای سردار اکبر نظری ادامه داد پیش از یک عملیات سردار نظری فوق العاده روی آمادگی جسمانی تاکید داشت و خودش بعنوان فرمانده با ماسک شیمیایی و بادگیر که کار را بسیار دشوار می کند روزی پنج کیلومتر بدون استراحت می دوید.

 

وی افزود: بعدها حاج اکبر نقل می کرد "خیلی ها که آمادگی جسمانیشان بالاتر نبود در عملیات جا ماندند و من فقط توانستم یک نفر را به دوش گرفته و با خود عقب بیاورم. خیلی غصه خوردم که آمادگیم در حدی بالاتر نبود که بتوانم چند نفر دیگر را روی دوش به عقب بیاورم".

 

این همرزم شهید نظری تصریح کرد:  یعنی اینقدر احساس مسئولیت داشت که برای چنین امر غیر ممکنی در حین عملیات با آن تشنگی و شیمیایی و... غصه می خورد.

 

وی افزود: عملیات مرصاد برای گردان حاج اکبر خیلی حساس بود چون تقریبا اولین تجربه جنگ نامنظم و خیابانی گردان بود.

 

حاج اکبر با اینکه فرمانده بود و نیروها اصرار داشتند مستقیم جلو نرود ناگهان جلو افتاد و با فاصله زیاد از بقیه نیروها فقط با چند نفر هجومی رخ در رخ به سینه منافقین زد و پس از عقب زدن منافقین از یک جناح دیدند حاج اکبر دقایقی بعد با دست زخمی ولی صورت خندان و  پرروحیه یک خودرو با تجهیزات منافقین را به غنیمت گرفته و زیرباران گلوله عقب اورد و مشاهده همین حماسه خیلی به بچه ها روحیه داد و با قدرت بیشتر از چند جناح حمله ور شدند و تلفات زیادی از منافقین گرفتند.

 

این همرزم شهیدان نظری و علیخانی گفت: در این صحنه بازگشت شهیدنظری که خودروی منافقان را به غنیمت گرفته بود میشد دید و می توانم قسم بخورم که زیر باران گلوله آثاری از ترس در چهره او نبود. او از فرط تشنگی تکه یخ کوچکی را در دست داشت و می مکید.

 

این فرمانده نبردهای مستشاری ایران در سوریه همچنین درباره شهید علیخانی اظهار داشت: او حقیقتا خلق و خوی آرام و عجیبی داشت. یک فیلسوف بود برای خودش... برخی از رشته های دانشگاهی را فقط به خاطر اینکه از اساتید بیشتر بلد بود ادامه نمی داد و دنبال وقت گذراندن به شرطی بود که چیزی بیشتر بیاموزد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها