سرویس: بین الملل کد خبر: 281234 ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۴

کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با مرصاد:

آمریکا از بحران سوریه استفاده انتخاباتی می کند/ ایالات متحده به توافقش با روسها درباره دمشق پایبند نیست

مرصادنیوز: کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: روسیه سامانه های موشکی اس 300 را در سوریه متمرکز کرده و این نوعی صف آرایی میان 2 بازیگر قدرتمند بحران سوریه یعنی آمریکا و روسیه تلقی می شود.

آمریکا از بحران سوریه استفاده انتخاباتی می کند/ ایالات متحده به توافقش با روسها درباره دمشق پایبند نیست

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، بحران سوریه نه در خود این کشور در منطقه غرب آسیا و تحولات منطقه ای تاثیرگذار است و همین مسئله باعث شده است تا آینده این کشور برای کشورهای غرب آسیا بسیار مهم تلقی شود.

 

این بحران در روزهای گذشته وارد فاز جدیدی شده است که این موضوع تحت تاثیر اقدامات آمریکا در این کشور است. هر چند که توافقی میان روسیه و آمریکا در خصوص سوریه حاصل شد اما اقدامات آمریکایی ها از جمله حمله به مواضع سوریه نشان داد که کماکان این بحران ادامه خواهد داشت.

 

در عمل ثابت شد که آمریکایی ها به تعهدات خودشان عمل نمی کنند

 

حسن هانی زاده در گفتگو با خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص آینده توافق روسیه و آمریکا در خصوص سوریه اظهار داشت: در نشست وزرای خارجه آمریکا و روسیه بر سر آتش بش موقت تصیماتی اتخاذ و توافقاتی حاصل شد اما در عمل ثابت شد که آمریکایی ها به تعهدات خودشان عمل نمی کنند.

 

 

وی افزود: حمله هواپیماهای آمریکا به نیروهای مسلح سوریه در دیرالزور نقش آمریکا در کمک به گروهک های تروریستی را آشکار کرد.

 

این کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص اقدامات روسیه برای مقابله با تحرکات آمریکا تصریح کرد: تا الان هم روسیه سامانه های موشکی اس 300 را در سوریه متمرکز کرده و این نوعی صف  آرایی میان 2 بازیگر قدرتمند بحران سوریه یعنی آمریکا و روسیه تلقی می شود و هرگونه حرکت نسنجیده ممکن است به یک برخورد و تصادم نظامی میان روسیه و آمریکا منجر بشود.

 

دولت سوریه مصمم است گروهک های تروریستی را سرکوب کند

 

وی با بیان اینکه وضعیت سوریه  از لحاظ سیاسی و نظامی بحرانی تر از گذشته شده است، گفت: به لحاظ سیاسی به نظر نمی رسد یک افق روشنی فراروی سوریه برای خروج از این بحران وجود داشته باشد و در عرصه های نظامی دولت سوریه مصمم است که گروهک های تروریستی را به کمک مقاومت اسلامی سرکوب کند و صحنه میدانی را به عنوان برگ برنده ای برای تعاملات سیاسی با مخالفین خود داشته باشد.

 

هانی زاده در پایان اشاره ای به عدم ارائه برنامه ای برای پایان دادن به بحران سوریه کرد و گفت: آمریکایی ها هم تلاش می کنند که از این بحران به عنوان یک برگ برنده انتخاباتی برای ریاست جمهوری استفاده کنند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها