کد مطلب: 283577
دوشنبه ۱۳۹۵/۸/۱۰ - ۱۹:۱۱

واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص افتتاح دفتر اتحادیه اروپا؛

بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا زمینه ساز نفوذ است/مسئولین اجازه ورود ناقضین حقوق بشر را به کشور ندهند

مرصادنیوز: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا زمینه ساز نفوذ است، از مسئولین خواستند: اجازه ورود ناقضین حقوق بشر را به کشور ندهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب که فرمودند:" دشمنان جز توطئه، کار دیگری ندارند"، عنوان کردند: بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا زمینه ساز نفوذ است.
 

بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا زمینه ساز نفوذ است
 
حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران تایید نشده است، اظهار داشت: این ها دفتر های جاسوسی است و به هیچ عنوان مسئولین جمهوری اسلامی نباید اجازه بازگشایی چنین دفتری را در کشور دهند.
 
وی ادامه داد: آمریکا خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است و کشورهای جنایتکار دیگری چون عربستان، امارات و قطر را برای کشتار در دنیا مدیریت می کند آن وقت به بهانه نظارت حقوق بشری به دنبال جاسوسی و نفوذ در کشور است.
 
وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب که فرمودند:" دشمنان جز توطئه، کار دیگری ندارند" افزود: حتی در قبال امتیاز هم مسئولین نباید اجازه بازگشایی این دفتر را در کشور دهند.
 
دولت عجولانه تصمیم نگیرد
 
نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولت در ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در تهران عجولانه تصمیم نگیرد.
 
سید باقر حسینی اظهار داشت: زمانی که کشوری یا مجمعی موضع منفی در قبال یک کشور اسلامی می گیرد متقابلا کشوری که در موردش یک موضع منفی گرفته شده باید موضع گیری کند.
 
وی افزود: در کشور ما با اقدامات اخیر اروپایی ها و تحریم ها موضع گیریی هایی شد اما خیلی قطعی نبود ضمن اینکه طبق عرف در دنیا، حداقل باید یک مدت زمانی بگذرد و بعد از آن موضع گیری شرایط عادی شود.
 
حسینی ابراز داشت: حتی کشور های اطراف نیز وقتی از طرف کشوری اقدامی علیه آنان انجام می شود به خوبی پاسخ می دهند و تا مدتی هیچ برنامه جدیدی ندارند اما این تصمیم گیری به نظر بنده عجولانه بود چرا که حداقل زمانی بایستی از موضع گیری آمریکا می گذشت بعد ایران می پذیرفت.
 
نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در روابط دیپلماتیک هر اقدامی که انجام می شود طرفین حتما یک بهره برداری دارند و هر کشوری که می خواهد امتیاز بدهد حتما امتیاز می گیرد ولی ما متاسفانه از زمان اجرای برجام کارمان تنها شده امتیاز دادن و این واقعا با اقتدار جمهوری اسلامی و اصلا با عرف دیپلماتیک سازگار نیست.
 
ایران پس از برجام تنها امتیاز می دهد
 
حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت بیش از حد معمول عقب نشینی کرده و امتیاز دادیم و این کار درستی نیست در حالی که دولت ما می توانست عجولانه تصمیم نگیرد و با تدبیر همانطور که نامش دولت تدبیر و امید است ولی عملا ما تدبیر آنچنانی ندیدیم که در قبال فرصت هایی که پیش می آید درست استفاده شود تا منافع ملت ما هم تامین شود.
وی تاکید کرد: غربی ها تنها به دنبال گرفتن بالاترین امتیاز و دادن کمترین امتیاز هستند در حالی که ایران اسلامی در این راستا باید فعالانه تر عمل کند هرچند در مورد کشورهای ضعیف شاید لازم باشد چون بعضی کشورها آنقدر ضعیف هستند که مجبورند امتیازاتی بدهند تا در آینده برای آنها گشایشی بدست آید.
 
حسینی تصریح کرد: هیچ کشوری از رابطه با آمریکا و کشورهای اروپایی چندان سودی نبرده مگر اینکه صددرصد عاید کشورهای غربی شده باشد و تنها درصد کمی از آن به طرف مقابل برسد بنابراین ایران اسلامی نباید امتیازی به آنان دهد.
 
وی در پایان ابراز داشت: کشور ما یک کشور مقتدر و مستعد و یک کشور پر افتخار است و می تواند روی پای خود بایستد بنابراین نباید این اتفاقات در جمهوری اسلامی بیفتد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

پربازدیدها