سرویس: سیاسی کد خبر: 2847 14:55 - 1392/01/26

یک چهره اصلاح طلب:

خاتمی را لیدر اصلاحات نمی دانم/ اصلاح‌طلبان در صورت رد صلاحیت خاتمی به قانون تمکین کنند

خاتمی را لیدر اصلاحات نمی دانم/ اصلاح‌طلبان در صورت رد صلاحیت خاتمی به قانون تمکین کنند

مرصادنیوز: عضو هیئت مدیره و سخنگوی خانه مطبوعات کشور گفت: برای اصلاحات لیدر قائل نیستم و مثلا خاتمی را راس آن نمی دانم،‌ در صورت رد صلاحیت وی همه اصلاح طلبان باید به قانون تمکین کنند.

فریدون معتمدیان رئیس خانه مطبوعات کرمانشاه، عضو هیئت مدیره و سخنگوی خانه مطبوعات کشور و از چهره های اصلاح طلب استان کرمانشاه است.  خبرنگار مرصاد طی گفتگویی سوالاتی از وی پیرامون کاندیداتوری خاتمی، فعالیت بنیاد باران استانی و ... را مطرح کرد که آن را در ادامه خواهید خواند.

مرصاد: شما به عنوان رئیس خانه مطبوعات کرمانشاه، فعالیت بنیاد باران در حالی که مجوز استانی ندارد و گفتگو با اعضای این تشکل غیر قانونی در روزنامه ها را چطور ارزیابی می کنید؟

معتمدیان: اعتقاد به قانون مندی باید در صدر اصول سیاسیون و مسئولینی که نزد افکار عمومی فعالیت می کنند باشد اما اینکه شاخه استانی بنیاد باران مجوز دارد یا ندارد من مجوز آن را ندیدم و البته اساس نامه آن را هم نخوانده ام و این موضوع را باید کسانی که به عنوان فعالین استانی آن انتخاب شده اند در خصوص مجوز فعالیتشان پاسخگو باشند اما بنده شخصا با هر فعالیت و اقدام غیر قانونی از سوی هر شخصی و هرجناحی را چه کند روی باشد و چه تند روی نمی پذیرم و در واقع هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد. من هم در مورد این موضوع فعالیت بنیاد باران که شما می فرمایید شنیده ام.

مرصاد: فعالیت آنها و رسانه ای شدنشان چطور؟

معتمدیان: اقدامات این بنیاد در حد مقدمه سازی برای آغاز فعالیت بوده و نمود چندانی از آنها ندیده ایم اما باید با هر اقدام غیر قانونی که باشد و البته اگر از سوی نمونه های دیگر هم که ممکن است سالها در استان فعالیت کرده باشند دیده شود باید برخورد قانونی صورت پذیرد.

مرصاد: به نظر شما اصلاح طلبان استان آنگونه که باید از سران فتنه تبری داشته اند؟

معتمدیان: عملا که سر سوا کردند و ندیدیم کسی مصاحبه ای کند یا موضعی بگیرد.

مرصاد: به فتنه گر بودن موسوی و کرو بی که معتقد هستید؟

معتمدیان:  به هر حال هرکسی باید در مواجهه با مسائل واقعیت ها را ببیند و تحت تاثیر جو اقداماتی انجام ندهد که به نظام ضربه وارد شود و آنقدر تند روی کند که ارکان کشور آسیب ببیند.

اما اعتقاد من این است که ساختار نظام برای ما مهم است و آنها باید با نگاه منطقی  به ماجرا، قانونی کار را پیگیری می کردند و به سیره ائمه توجه می داشتند و با باز سازی خود به فکر عرصه های بعدی می بودند نه اینکه با ایجاد هیجان و جو کاری می کردند  فضا برای ضد انقلاب مهیا شود.

 ولی در مورد فتنه گر بودن آنها من مثل آقای عسگراولادی عقیده دارم که عوامل این ماجراها مفتون شده اند.

مرصاد: این که مجرم هستند چطور؟

معتمدیان: در مورد مجرم بودن آنها هم که تشخیص آن در صلاحیت من نیست باید دادگاه نظر بدهد.

مرصاد: به نظر شما جنبش سبز با اصلاحات تفاوت داشت؟

معتمدیان: جنبش سبز هم یک مسئله زود گذر انتخاباتی بود که با تحریک هیجانات و اینها به وجود آمد اما اصلاحات، البته اصلاحات در جهت مثبت نه منفی همیشه از ابتدای خلقت وجود داشته است.

مرصاد: موسوی و کروبی را رهبر جنبش سبز می دانید یا اصلاحات؟

معتمدیان: من به شخصه برای اصلاحات، سران قائل نیستم و اینکه مثلا خاتمی لیدر اصلاحات باشد را قبول ندارم. اگر ما معتقد به اسلام و نظام هستیم و روند طبیعی و طبیعت جهان را قبول داریم و می دانیم که روبه رشد و اصلاح هستیم دیگر نیازی به لیدری برای اصلاحات نداریم و اصلا اصلاحات الان یک حزب نیست که بخواهد رهبر داشته باشد. اصلاح یک مسئله کلی است که از مسائل شخصی گرفته تا اجتماعی و روزمره وجود دارد یعنی هرچقدر جلو می رویم ضعفها را تبدیل به قوت کنیم معنی درست اصلاح این است نه چیز دیگر.

 مرصاد: اگر خاتمی به دلایل مستدلی که وجود دارد رد صلاحیت شود به نظر شما اصلاح طلبان باز هم به قانون تمکین نمی کنند؟ واکنش آنها چیست؟

معتمدیان: اصلاح طلبان باید در هر صورت مطیع و تابع قانون باشند اگر کاندیدایی رد صلاحیت شد خود آن کاندیدا در چارچوب قانون اعتراضش را به شورای نگهبان می دهد و همه باید به نتیجه ها تمکین کنیم. بحث نظام مهم است و اصلاحات چه کاندیدایی داشته باشد و چه نداشته باشد باید همه در انتخابات حضور داشته باشند.

مرصاد: پیش بینی شما از انتخابات چیست؟

معتمدیان: برای پیش بینی انتخابات باید مقداری جلوتر برویم اما مطمئنم انتخابات پرشور خواهد بود و علی رغم تبلیغاتی که برای تحریم و گرانی و اینها می شود مردم همیشه نشان دادند که در لحظات حساس بر خلاف پیش بینی و تبلیغات دشمن عمل می کنند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها