کد مطلب: 285235
سه‌شنبه ۱۳۹۵/۸/۲۵ - ۱۰:۵۶

نگاهی به یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب؛

نفوذ کلید واژه استراتژی دشمن در پسابرجام/ اشتهای نفوذی ها برای ورود به چه بخش هایی بیش تر است؟

مرصادنیوز: یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب لزوم مقابله با پروژه نفوذ دشمن در کشور است که بایستی به آن توجه ویژه ای شود.

به گزارش سرویس سیاسی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، بحث نفوذ یکی از مهم ترین مسائلی است که بارها مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده اند و به همین دلیل بایستی این موضوع به عنوان دغدغه اصلی کشور به خصوص در دوران پسا برجام تبدیل شود.

 

مقام معظم رهبری در خصوص مصداق یکی از روش های نفوذ با بیان مثالی گفته اند: مرحوم آقای آسیّد حسن تهامی که از علمای بزرگ کشور ما و ساکن بیرجند بود، رفته بود در بیرجند مانده بود؛ ملّای خیلی بزرگی بود، اگر در قم یا نجف میماند، حتماً مرجع تقلید میشد؛ مرد بسیار دانایی بود. ایشان خودش برای من نقل کرد؛ گفت آن‌وقتی که عراقی‌ها با انگلیس‌ها میجنگیدند -در [سال‌] ۱۹۱۸؛ قریب صد سال پیش- یکی از مراجع وقت، یک نوکری داشت که خیلی مرد خوبی بود، با طلبه‌ها گرم میگرفت، صحبت میکرد، با همه آشنا بود، با همه رفیق بود؛ اسمش را هم ایشان میگفت؛ من یادم نیست. گفت بعد که انگلیس‌ها غلبه پیدا کردند و عراق را تصرّف کردند و آخرین جا نجف بود که وارد نجف شدند، خبر رسید به طلبه‌ها که این نوکر فلان آقا، یک افسر انگلیسی است! گفت من باور نکردم؛ گفتم مگر میشود چنین چیزی؟ بعد میگفت در بازار حُوِیش -بازار معروفی است در نجف- داشتم میرفتم، دیدم هفت هشت ده نفر افسر انگلیسی و نظامی انگلیسی سوار اسب دارند می‌آیند -آن‌وقت با اسب رفت‌وآمد میکردند- یک افسری هم جلویشان است؛ خب، من کنار واایستادم که اینها بیایند رد شوند؛ وقتی رسیدند به من، دیدم آن افسری که جلو بود، از آن بالا گفت: آقای آسیّد حسن، حالت چطور است! نگاه کردم دیدم بله، همان آقایی است که نوکر فلان مرجع بود؛ سالها ما این را میدیدیم. گاهی نفوذ این‌جوری است؛(1)

 

 

با این وجود اقداماتی برای مقابله با نفوذ نیز انجام شده و افرادی نیز بازداشت شده اند. چهره هایی که دستگیری آن ها برای غرب سنگین تمام شد.

 

ابعاد تکان دهنده از پروژه نفوذ

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه (25 آبان) و پس از قرائت گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره تقاضای بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این موضوع، به عنوان طراح این تقاضا گفت: همه این حدیث شریف را قبول داریم که یک مسلمان از یک جا نباید دوبار گزیده شود.

 

وی افزود: مخاطراتی که بحث دوتابعیتی دارد چه چیزهایی است؟ اول آنکه این افراد به جای آنکه به وطن خود عشق داشته باشند محبت یک  کشور بیگانه را در خودشان به وجود می‌آورند. به عنوان مثال وقتی می‌خواهند در آمریکا گرین‌کارت یا تابعیت دوم بگیرند باید دست خود را روی پرچم آمریکا که ملت ایران سال‌هاست آن را زیر پای خود له کرده‌اند بگذارند و سوگند وفاداری یاد می‌کنند.

 

حاجی‌دلیگانی گفت: هنگامی که شرایط خاص و خطر برای کشور ما به وجود بیاید اینها افرادی هستند که اهل ریسک نیستند و حاضر نیستند بایستند و از منافع خاص کشور ما دفاع کنند و طبیعتا در مقابل کشوری که تابعیت دوم از آن گرفته‌اند کوتاه خواهند آمد.

 

وی در توضیح سومین نکته در دفاع از تحقیق و تفحص از وضعیت مدیران و مسئولان دو تابعیتی و دارای گرین‌کارت خاطرنشان کرد: زمانی که این افراد می‌خواهند وارد کشور ما شوند به عنوان تبعه کشور بیگانه به آنها نگاه نشده و تشریفات لازم در این باره رعایت نمی‌شود که می‌تواند خطراتی را برای کشور داشته باشد.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: این مدیران از آن جهت که خود را ایرانی می‌دانند به مسئولان کشور نزدیک می‌شوند و حتی اطلاعات شخصی آنها را برمی‌دارند و به بیگانگان منعکس می‌کنند. به علاوه با نزدیک شدن به مسئولین با ادراک‌سازی نظام تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مسئولان نظام را تغییر می‌دهند که این دو واژه را مقام معظم رهبری نام برده‌اند.

 

ایتالیا و کانادا محل سکونت خانواده برخی از دولتی ها

 

وی ادامه داد: در زمینه برجام که دولت یازدهم هم بسیار در مورد آن زحمت کشید اما این آقای دری اصفهانی که خود دو تابعیتی بوده و همسر و فرزندانش در کانادا به سر می‌برند می‌آید در کمیته اقتصادی و بانکی مربوط به مذاکرات حضور می‌یابد و نشان لیاقت از بالاترین مقام اجرایی کشور می‌گیرد و حالا هم با سپردن وثیقه و قرار در کشور آزاد است یا فرد دیگری که در تیم حقوقی مذاکره‌کنندگان بوده و به جرم جاسوسی و همکاری با دول متخاصم دستگیر شده دستگاه قضا بیاید بقیه توضیحات را برای مردم بدهد.

 

حاجی‌دلیگانی گفت: از آن طرف یک وزیر که همسر و فرزندانش در ایتالیا هستند چه اتفاقاتی متصور است که در وزارتخانه تحت مدیریت او بیفتد؟

 

وی تصریح کرد: سیروس ناصری که در تیم مشاوره بوده و خانواده‌اش در انگلستان‌اند و تابعیت ایران و انگلستان داشته و حتی گفته می‌شود تابعیت سومی را هم می‌خواهد بگیرد. یک سال است که حکم جلب وی توسط دستگاه قضایی به اتهام جاسوسی صادر شده اما از کشور فرار کرده است. دستگاه قضا بیاید و به مردم شفاف بیان کند که در دو سال اخیر چند نفر با تابعیت دوگانه در بخش‌های مهم مدیریتی و تصمیم‌سازی نظام نفوذ کرده بودند که خوشبختانه تعدادی از آنها دستگیر شده محکوم شدند و یا پرونده‌شان در جریان است. آماری که ما داریم 12 نفر هستند اما حالا چه تعداد دستگیر نشده یا شناسایی نشدند الله اعلم.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر با تاکید براینکه مخاطرات دو تابعیتی صرفا محدود به حوزه مدیران نیست، گفت: خطر بزرگ‌تر در حوزه تصمیم‌سازان نیز وجود دارد؛ همین شرکت آتیه بهار متعلق به چه کسی بود؟ این شرکت مربوط به آقای سیامک و باقر نمازی بود که به زندان محکوم شدند و این شرکت سامانه اطلاع‌رسانی بسیاری از مراکز مهم را همین شرکت تهیه کرد و نرم‌افزار برای بانک‌ها تولید کرد.

 

 

وی اظهار داشت: اخیرا سه نفر که تابعیت دوگانه داشتند با هدایت کشور خاص خارجی وارد کشور شده و پروژه‌های تحقیقاتی حساسی را در دست گرفتند و نظرات کشورهای هادی را در نتایج جمع‌بندی‌های خود به مسئولان کشورمان دیکته کردند.

 

اقدامات کارن و آفرین

 

حاجی‌دلیگانی گفت: یک زوج جوان به نام کارن و آفرین با تابعیت دوگانه ببینید چه بلایی سر هنرمندان و ناآوران در این کشور می‌آورند؟

 

وی با اشاره به ضبط فیلم از این هنرمندان و نام‌آوران کشورمان در حالت‌های خاص و باج‌خواهی از آنان عنوان داشت: ما به عنوان مجلس و به عنوان نماینده ملت باید برای جلوگیری از تکرار حوادثی که در گذشته رخ داده. باید از این ابزار تحقیق و تفحص جهت روشن شدن صحت و صغم مسائل استفاده کنیم.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از تحقیق و تفحص صرفا روشن شدن وضعیت مسئولان و مدیران ارشد دو تابعیتی است و به هیچ وجه نیت مچ‌گیری و یا محکومیت افراد جریان و دستگاه خاصی را ندارد بلکه صرفا برای روشن شدن و رفع تهدیدی است که اکنون می‌خواهند بسترش را در کشور مهیا کنند و در بعضی‌ جاها اکنون این بستر فراهم شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر خدایی ناخواسته یک مدیر از خلاءهای قانونی در این زمینه بخواهد استفاده کرده و با برداشتن بیت‌المال بخواهد فرار کند آیا ما مسئول نیستیم؟

 

حاجی‌دلیگانی با تاکید براینکه مجلس در این تحقیق و تفحص به دنبال رفع ابهامات است، گفت: ابهامات و تفاوتی که میان گرین‌کارت و دوتابعیتی و اقامت موقت همه نیاز به شفاف‌سازی دارد.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: قانونی که امروز در این باره داریم مربوط به صد و چند سال پیش است و به هر حال با توجه به اتفاقاتی که در دنیای امروز افتاده است لازم است که این قانون را به روز تبدیل کنیم؛ چگونه به کسی که اجازه تملک یک ملک در این مملکت ندارد سمت مدیریتی بدهیم.(2)

 

به گزارش مرصاد، سخنان نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی هر چند که نشان دهنده این است که نهاد های مربوطه اقداماتی را برای مبارزه با نفوذ انجام داده اند اما حاکی از آن است که پروژه نفوذ جدی است.

 

این مسئله در شرایطی که در دوران پسابرجام دشمن امید تازه ای یافته جدی تر شده است و این موضوع بایستی به صورت ویژه در دستور کار قرار بگیرد.

 

----------------------

 

مراجع:

 

1- بیانات امام خامنه ای در دیدار فرماندهان گردان‌های بسیج

 

2- حاجی دلیگانی: 12 نفر از مدیران دوتابعیتی دستگیر شدند

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

امام خامنه‌ای: جمهوری اسلامی دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌گذارد

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد بسیار شدید از دزدی دریایی انگلیسی‌های خبیث، گفتند: آنها که خباثت‌شان برای همه آشکار است کشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می کنند به آن شکل قانونی بدهند. البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی‌جواب نمی‌گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد.

پربازدیدها