کد مطلب: 287795
چهارشنبه ۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۰:۱۴

مرصاد بررسی می کند؛

تحریم های سریالی حاصل نشست و برخاست با آمریکایی ها / وقتی امید دولت یازدهم یانکی ها را پر رو تر کرد

مرصادنيوز: امید فراوان دولتی ها به برجام و نشست و برخاست آن ها با آمریکایی ها در نهایت نه تنها منجر به تمدید 10 ساله تحریم ها شد، بلکه وعده تحریم های بیشتر از سوی آمریکایی ها نیز داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، تمدید تحریم های 10 ساله علیه ایران یکی از اقداماتی است که موجب نقض صریح برجام شده است و این در حالی است که پیش تر منتقدان برجام این موضوع را پیش بینی کرده بودند.

 

با این وجود هر چند که دولتی ها و شخص حسن روحانی پس وضع تحریم ها و مشخص شدن ماهیت واقعی ایالات متحده، اعلام کرده اند که برجام نقض شده است اما گویا اعتماد بیش از حد به آمریکا موجب شده است که این کشور پا را از این فرا تر بگذارد.

 

بر اساس این گزارش گراهام نماینده مجلس سنای آمریکا، اعتراض‌ ایران به تمدید تحریم ها را «سر و صدای بی حاصل» خوانده است. گراهام همچنین گفته که ایرانی‌ها باید به این وضعیت عادت کنند زیرا «شاید سال آینده تحریم های جدیدی بر علیه ایران اعمال شود.»

 

در این میان ایران نامه ای اعتراضی را به بان کی مون تحویل داده که در آن تاکید شده است: تمدید قانون تحریم ایران (ایسا) بر خلاف تعهدات برجامی امریکا است و لذا این کشور مسئول پیامدهای منفی و آثار زیان بار چنین اقدامی خواهد بود.

 

به گزارش مرصاد، بدعهدی آمریکا در شرایطی صورت می گیرد که دولتی ها امید زیادی به برجام داشتند به طوری که ماه ها وزارت خارجه دولت یازدهم سرگرم جلسه با آمریکایی ها بود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه:

تجربه مدیریت جهادی دلیل اعتماد به شورای ائتلاف بود

مرصادنیوز: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه با اشاره به اعتماد مردم به شورای ائتلاف گفت: نیروهای انقلابی تجربه های مدیریتی و کارهای جهادی زیادی انجام دادند برهمین مبنا مورد اعتماد مردم قرار گرفتند.

مدیر نظارت بر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد:

سفارش تهیه ۴۰۰ هزار ماسک برای کرمانشاهی‌ها/ مردم نگران نباشند

پربازدیدها