کد مطلب: 288675
چهارشنبه ۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۰:۴۰

مرصاد گزارش می دهد؛

رونمایی از پشت پرده محرمانه های دولت یازدهم/ فجایع برجام هر روز بیش تر از دیروز

مرصادنیوز: تاکید بر محرمانه بودن برجام نشان داد، این رویه دولت فاجعه های بزرگی را به دنبال دارد و حال با وجود مشخص شدن نتایج برجام، این موضوع در حوزه نفت هم تکرار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، یکی از تاکیدات منتقدان برجام از همان روزهای ابتدایی مطرح شدن این موضوع این بود که متن برجام و گفتگوهای مطرح شده میان طرف ایرانی و 5+1 بایستی شفاف به اطلاع مردم ایران برسد. اما آنچه که عملا از سوی دولت صورت گرفت به نوعی پنهان کاری و تاکید بر محرمانه بودن این مذاکرات بود.

 

این رویه موجب شد تا این شائبه به وجود بیاید که مواردی در مذاکرات مطرح شده است که برخلاف خواست ملت ایران و خطوط قرمز نظام است.

 

با گذشت چند ماه و با تمدید تحریم ها علیه ایران، اکثریت مقامات تاکید کردند که اقدام آمریکا نقض برجام بوده است. اما در طرف مقابل  «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در برابر خبرنگاران حاضر شد و گفت: «از همان ابتدا در برابر عموم و همچنین در نشست‌های خصوصی با صراحت به ایرانی‌ها گفتیم که تمدید قانون تحریم‌های کشورشان، موجب تضعیف برجام نیست.»

 

انصاری معاون سابق پارلمانی دولت چند ماه پیش با تاکید بر محرمانه بودن برجام گفته بود: برخی از دستاوردها محرمانه بوده و در حال حاضر امکان بیان آنها وجود ندارد چرا که دشمنان در صدد خنثی کردن آنها برمی آیند.

 

با این وجود این سوال مطرح می شود که آیا در صورت صحت این گفته سخنگوی کاخ سفید، طرح این موارد توسط آمریکایی ها یکی از دلایل محرمانه ماندن مذاکرات است تا این چنین خواسته هایی به اطلاع ملت ایران نرسد؟ آیا دستاوردی که بر محرمانه بودن آن تاکید شد این تحریم ها بوده است؟!

 

با گذشت زمان هر روز ابعاد فاجعه انگیز تری از برجام رونمایی می شود که صحت گفته های بسیاری از منتقدان برجام را تایید می کند.

 

به گزارش مرصاد، در همین میان محرمانه های دولت ادامه دارد و وزارت نفت آن را در حوزه قراردادهای نفتی با شرکت های خارجی به تدریج اجرا می کند. مسئله ای که می تواند در صورت مشابه بودن با برجام، خسارات سنگینی را به ملت ایران تحمیل کند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه:

تجربه مدیریت جهادی دلیل اعتماد به شورای ائتلاف بود

مرصادنیوز: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد کرمانشاه با اشاره به اعتماد مردم به شورای ائتلاف گفت: نیروهای انقلابی تجربه های مدیریتی و کارهای جهادی زیادی انجام دادند برهمین مبنا مورد اعتماد مردم قرار گرفتند.

مدیر نظارت بر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد:

سفارش تهیه ۴۰۰ هزار ماسک برای کرمانشاهی‌ها/ مردم نگران نباشند

پربازدیدها