سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 289118 ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸

امام جمعه پاوه:

آگاه کردن مردم به مباحث سیاسی روز از ضروریات است

مرصادنيوز:امام جمعه پاوه گفت: امروز آگاه کردن مردم به مباحث روز و وضعیت مسلمانان که امروز در آتش تفرقه می سوزند، در کنار مباحث میلاد و هجرت پیامبر، واجب تر است .

 آگاه کردن مردم به مباحث سیاسی روز از ضروریات است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از هزار ماسوله، ماموستا ملاقادر قادری در مراسم میلاد پیامبر بزرگوار اسلام(ص) که در روستای هجیج شهرستان پاوه با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، اظهار داشت: مردم روستای هجیج قدم اساسی را برای انقلاب اسلامی برداشته اند و با اینکه هجیج دورترین روستای پاوه است اما پاکترین روستا می باشد.

 

ماموستا قادری با اشاره به آیه ای از قران کریم گفت: خداوند در چهار آیه قرآن دلیل فرستادن پیامبران را ذکر کرده است و می فرماید "من پیامبران را از خود مردم و برای مردم جهت تعلیم و تربیت فرستاده ام".

 

وی گفت: در چند دهه گذشته برگزاری مراسم میلاد تنها با مولودی خوانی همراه بود و خواندن مولودی در آن روز برای مردم کافی بود اما امروز که هجمه های فرهنگی و ماهواره ای علیه دین و قرآن ما زیاد شده تنها بحث از میلاد پیامبر برای مردم کافی نیست.

 

امام جمعه پاوه با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در برگزاری مراسمات میلاد در روستاهای شهرستان گفت: این گونه مراسم ها نباید در یک زمان و در چند روستا برگزار شود، بلکه علاوه بر برنامه ریزی در برگزاری در زمان مختلف، باید سخنران ها نیز به مباحث میلاد، هجرت پیامبر و مباحث سیاسی روز بپردازند.

 

ماموستا قادری گفت: امروز آگاه کردن مردم به مباحث روز و وضعیت مسلمانان که در آتش تفرقه می سوزند، واجب تر است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان گفت: امروز پیامبر ما در بین ما جهت تعلیم و تربیت نیست اما با مطالعه در دین و قران و سنت رسول الله می توانیم مباحث دینی زیادی را کسب کنیم.

 

امام جمعه پاوه با اشاره به ساخت فیلمی علیه پیامبر در چهار سال گذشته توسط یک فیلم ساز هلندی گفت: دشمنان در چند سال اخیر هزینه های زیادی را برای توهین و تقبیح نشان دادن شخصیت بزرگ اسلام، به یک فیلم ساز هلندی پرداخت کردند.

 

وی افزود: با ساخت این فیلم تمامی مسلمانان در پنج قاره دنیا علیه این فیلم و سازنده فیلم تظاهرات کردند و سازنده فیلم نیز بنا به اذن و اراده خداوند که مسلمانان زیادی را ناراحت کرده بود با مطالعه در دین اسلام، قرآن و سنت آن حضرت به دین اسلام گروید.

 

وی ادامه داد: به واقع مطالعه در سیرت رسول الله می تواند، تعلیم و تربیت را به وجود آورد.

 

ماموستا قادری با اشاره به تحول اساسی در زندگی عطار نیشابوری نیز مبنی بر برخورد یک درویش مسلمان با وی گفت: عطار نیشابوری نیز با مطالعه در دین و قرآن و سنت رسول الله هزاران انسان را بیدار کرد و به راستی در شرح زندگی وی" یکی مرد و یکی زنده شد" را نشان می دهد.

 

وی گفت: امروز متاسفانه اینترنت و رسانه ها مطالعه کتاب را تعطیل کرده است و وظیفه روحانیون است که مباحث دینی و سیاسی روز را برای مردم بازگو کنند.

 

وی در پایان گفت: تنها مباحث دینی در نماز جمعه و چنین مراسماتی، کافی نیست بلکه باید روحانیون ما، با برگزاری کلاسهای آموزشی و تبلیغ دین، به تعلیم و تربیت مردم بپردازند.

 

در ادامه امام جمعه شهر اورامان تخت نیز اظهار داشت: اصلاح جامعه با دین، حاکمان دینی، عقل و علم و سیاسیت در سایه دین امکان پذیر است.

 

ماموستا ملا علی مقدمی افزود: دوران زندگی رسول الله از زمان قبل از بعثت، بعثت تا هجرت، هجرت تا شروع جهاد و مراحل دعوت مردم به دین اسلام هر کدام از این قسمت ها برای مسلمانان درس است.

 

وی در ادامه در سخنانی به هجرت رسول الله(ص) از مکه به مدینه پرداخت و گفت: در طول این سالها، پیامبر شاگردانی را تربیت کرد که حاضر به ترک وطن خود همراه با پیامبر خود شدند.

 

وی در ادامه  پیامبر بزرگوار اسلام(ص) را الگو و راهنما برای جوانان این دوره معرفی کردند.

 

خیر مقدم امام جمعه روستای هجیج، ماموستا مقتدر، قصیده سرایی هادی شبرنگ، اشعار عثمان رحیمی در وصف پیامبر رحمت، سخنرانی امام جمعه روستای کلجی، قصیده سرایی احمد یامولا، سخنرانی ماموستا ملا خلیل امام جمعه روستای نوین، قصیده سرایی رحمان عثمانی همراه با دف نوازی و سخنان پایانی امام جمعه روستای هجیج همراه بود.

 

در پایان نیز نماز جماعت ظهر به امامت ماموستا مقتدر برپا شد و پس از صرف نهار مراسم جشن میلاد در روستای هجیج به پایان رسید.

 

با تشکر از اقای سینا عظیمی خبرنگار هزارماسوله در تهیه تصاویر

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها