سرویس: دین و اندیشه کد خبر: 290109 11:30 - 1395/10/06

علمای اهل سنت استان کرمانشاه:

ملت ایران در روز 9 دی سال 88 سیلی محکمی به سران فتنه و حامیان آنها زدند/ حماسه 9 دی نماد اقتدار و بصیرت انقلابی مردم ایران اسلامی

ملت ایران در روز 9 دی  سال 88 سیلی محکمی به سران فتنه و حامیان آنها زدند/ حماسه 9 دی نماد اقتدار و بصیرت انقلابی مردم ایران اسلامی

مرصادنيوز: علمای اهل سنت در استان کرمانشاه در گفتگوهایی جداگانه بر اهمیت روز 9 دی ماه در تاریخ ایران اسلامی تاکید کردند.

به گزارش شبكه اطلاع رساني مرصاد، ماموستا ملا هادی زکایی  عضو شورای روحانیت شهرستان جوانرود در گفتگو با خبرنگار  جوانرود هه وال اظهار داشت: حماسه نهم دیماه نماد بزرگی از حضور با بصیرت ملت آگاه و همیشه در صحنه ایران در برابر توطئه های دشمنان ایران اسلامی بود که این حضور عظیم وخروشان مردمی، مشت محکم دیگری بر دهان یاوه‌گویان و استکبار جهانی بود.

 

 زکایی تصریح کرد:  خلق حماسه نهم دیماه نشات گرفته از ایمان، باور و معرفت ملت ایران اسلامی بود، زیرا که ملت ایران اسلامی با حضور خود در راستای حفظ ارزش ها و ساختارهای جامعه و نظام اسلامی، حرکاتی را که در راستای ساختار شکنی و از بین بردن ارزشها به راه افتاده بود محکوم و خاموش کردند.

 

وی  با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و وفاق ملی  در برابر  دشمنان دین مبین اسلام  و ایران اسلامی افزود:  وحدت و وفاق در کشور اسلامی ما که هم اکنون دارای امنیت بسیار خوبی در میان کشورهای اسلامی منطقه است یکی از نیازهای مهم برای مقابله در برابر دشمنان و حفظ این آرامش و امنیت است و این گونه حرکتها که از سوی دشمنان در راستای ایجاد شکاف و تفرقه میان ملت ایران شکل می گیرد، تنها امید دشمنان این آب و خاک است که این بار نیز با بصیرت مردمی خنثی شد.

 

ماموستا زکایی خاطر نشان کرد: نقطه قوت نهم دیماه  تبعیت از رهبری بود که مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی با دشمن‌شناسی و حضور پرشور در سایه ولایت توطئه‌های دشمنان را خنثی کردند.

 

وی ضمن تاکید بر حفظ و تقویت بصیرت، ایمان و اتحاد در جامعه اظهار داشت: حماسه جاودان و ماندگار نهم دیماه توسط ملت ایران پیامی محکم از بصیرت، ایمان و اتحاد بین ملت بزرگ ایران اسلامی بود که به مستکبران و حامیان فتنه نشان داد مقابله در برابر دشمنان دین ریشه دراعماق وجود مسلمانان و آموزه های دینی آنان دارد.

 

عضو شورای روحانیت شهرستان جوانرود در پایان یاد آور شد: مراسمات سالگرد این پیروزی بزرگ  که در سایه رهبری هوشیار، مردم فهیم و عنایت خداوند شامل حال مردم ایران شد و موجب نا امیدی و شکست دوباره دشمنان ایران شد و باید با تلاش ویژه و باشکوهی برگزار و اهداف این حماسه عظیم به خوبی برای مردم به خصوص نسل جوان تبیین شود.

 

حماسه 9 دی نماد اقدار و بصیرت انقلابی مردم ایران اسلامی است

 

به گزارش شبكه اطلاع رساني مرصاد، ملا محمد براتی امام جمعه شهر ازگله در گفتگو با خبرنگار شاخ شمیران، ضمن تبریک فرارسیدن حماسه 9 دی اظهار داشت: 9 دی متعلق به همه مردم ایران اسلامی است.

 

براتی گفت: نباید هیچگاه این روز به فراموشی سپرده شود چرا که بصیرت مردم ایران اسلامی در این روز به نمایش جهانیان گذاشته شد.

 

ماموستا براتی افزود: دشمنان اسلام 1400 سال است که بر علیه کشورهای اسلامی اقدامات خصمانه جهت بر اندازی انجام می دهند و این امر تا زمانی که مسلمانان متحد باشند و از رهبر و پیشوای خود اطاعت کنند به هیچ وجه میسر نخواهد بود.

 

وی در ادامه بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه رهبری فرزانه و با بصیرت و مردمی انقلابی و متدین به جهانیان نشان داد که در برابر زورگویی و دشمنان اسلام خواهد ایستاد.

 

امام جمعه شهر مرزی ازگله همچنین گفت: حماسه 9 دی متعلق به همه مردم است و کسی نمی تواند آن را مصادره کند و این برگ زرین افتخاری است برای مردم ایران اسلامی.

 

ماموستا براتی همچنین تبعیت بصیرانه مردم از رهبر انقلاب اسلامی را مهمترین پیام حماسه 9 دی عنوان کرد.

 

وی در پایان گفت: دشمنان فقط به دنبال نا امنی در کشور به هر طریقی هستند و اما آنان بدانند مردم ایران اسلامی هیچگاه چنین اجازه ای را به آنان نخواهند داد.

 

حماسه 9 ديماه ، روز بصيرت و حضور حماسی ملت بود

 

به گزارش شبكه اطلاع رساني مرصاد، یکی از روحانیون شهرستان پاوه در گفتگویی با خبرنگار هزار ماسوله در خصوص فرارسیدن قیام نهم دی ماه اظهار کرد: قبل ازپرداختن به حماسه نه دی لازم است به علت پیدایش آن نیز اشاره نماییم.

 

ماموستا ملا امید ولی افزود: فتنه 88 که به بهانه ادعای تقلب در انتخابات به وقوع پیوست برگرفته از جریاناتی بود که می توان گفت در تیر1378 با بوجودآوردن قضیه کوی دانشگاه واتفاقات آن به وجود آمد.

 

وی گفت: در ده سال بعد در سال 88 با ترفند دیگری اما با هدفی واحد آنهم براندازی نظام و حمله به مقدسات از جمله جمهوری اسلامی، شخص رهبری و بنیان گزارانقلاب اسلامی و با شعارهای جمهوری ایرانی، یا مرگ براصل ولایت فقیه حضور یافتند.

 

وی ادامه داد: با این حرکت و ایجاد آشوبهای خیابانی و حمله به عاشوراییان وآتش زدن خیابانها عده ای را روانه خیابانها نمودند.

 

وی خاطر نشان کرد: البته این جریانات که دوبار در دو دهه باعث مظلومیت رهبری شد باهدایت و مخارج شیطان بزرگ آمریکا و چند دولت غربی مهندسی می شد.

 

وی با بیان اینکه تا روز 9 دیماه، مردم آنهمه هتک حرمت را دیدند تصریح کرد: مردم بابصیرت وانقلابی کشورمان درحرکتی خودجوش  و میلیونی به خیابانها ریختند و ضمن حضور حماسی خود از اهانت کنندگان به باورهای اسلامی ابراز انزجار کردند و با شعارهای استقلال آزادی جمهوری اسلامی این فتنه را محکوم و حماسه پرشوروبه یادماندنی را خلق کردند.

 

وی در پایان گفت: ماهم ضمن محکوم نمودن فتنه 88 با آرمانهای شهدا و بنیان گزارانقلاب اسلامی تجدید بیعت کرده و پشت سر رهبری ثابت قدم و محکم هستیم و می مانیم.

 

ملت ایران در روز 9 دی  سال 88 سیلی محکمی به سران فتنه و حامیان آنها زدند

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ملا رشید ثنای در گفتگو با خبرنگار  بازی دراز با اشاره به 9 دی اظهار داشت: ملت ایران در روز 9 دی  سال 88 سیلی محکمی به سران فتنه و حامیان آنها زدند و 9 دی یک روز به یادماندنی در تاریخ کشور است.

 

وی درادامه افزود: ملت ایران در 9 دی سال 88 دشمن ستیزی خود را نشان دادند و فتنه‌گران را روسیاه کردند که همه این امور تنها به دلیل پیروی از ولایت و همبستگی ملت ایران دربرابر فتنه گران بود.

 

ثنایی خاطرنشان کرد: حماسه بزرگ حضور مردم در 9 دی در تاریخ کشور ماندگار است و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان این نظام و انقلاب می باشد.

 

وی ایمان، بصیرت، وحدت و ولایت را چهار عنصر مهم در حماسه 9 دی خواند و گفت: خفت و خواری دشمنان نظام در چنین روز بزرگی یک بار دیگر برای جهانیان ثابت شد.

 

حماسه 9دی به دنیا ثابت کرد که ملت ایران حافظ ارزش ها و انقلاب است

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ماموستا ملا عادل غلامی در گفتگو با الوند خبر،  9دی ماه را روز بزرگی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: در این روز خداوند با عظمت و بزرگی خود ملت ایران اسلامی را از شر فتنه گران نجات داد.

 

وی افزود: در طول چندین ساله انقلاب همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری توانسته است با وحدت و انسجام ملت مسلمان ایران اهداف شوم فتنه گران را نقش بر آب کند.

 

وی تصریح کرد: مردم در حماسه 9 دی با پیروی از ولایت فقیه به همه دنیا ثابت کردند که حافظ ارزش ها و دستاوردهای نظام و پاسدار خون شهدا هستند. 

 

امام جماعت اهل سنت قصرشیرین تاکید کرد: باوجود اینکه مذهب رسمی کشور ایران شیعه است و رهبر انقلاب نیز فردی شیعه مذهب است اما تمامی ملت ایران مسلمان هستند و با وحدت خود در کنار هم تنها یک هدف را دنبال میکنند.

 

وی وحدت و انسجام میان تمامی مردم ایران را امری ضروری دانست و افزود: امروز وحدت میان مذاهب اسلامی یک اصل ملی و نقشه راه است که باید بر مبنای آن حرکت کنیم.

 

وی افزود: در حماسه 9 دی مردم علیه فتنه‌گران و نفاق در صحنه حاضر شدند و این حضور ملت بدون هیچ تبلیغی بود که بعد از هشت ماه آشوب و فتنه‌گری برای حمایت از ارزش‌های انقلاب در صحنه حاضر شده و حماسه بزرگی را خلق کردند.

 

غلامی افزود: دشمنان نظام در سال 57 تمام تلاش خود را به کار گرفتند که انقلاب اسلامی به پیروزی نرسد اما درایت حضرت امام(ره) توانست تمامی مشکلات پیشرو را برطرف نماید و با شروع رفراندوم انقلاب در 12 فروردین سال 58 اتحاد و اقتدار ملت ایران را در جهان به نمایش گذاشت.

 

وی خاطرنشان کرد: جوانان و تمامی ملت جمهوری اسلامی ایران پایبند به اصول و اخلاق شریعت اسلامی هستند و بسیار فراتر از تصور فتنه گران بوده و توطئه های آنان هیچگاه نمیتواند مسیر حرکت نظام را تغییر دهد. 

 

امام جماعت اهل سنت قصرشیرین با اشاره به فعالیت گروه های تروریستی داعش در منطقه افزود: این گروه های تروریستی همچون گروهک های منافقین فتنه گرانی هستند که قصد نابودی دین اسلام دارند و بی شک سرنوشت منافقین را دچار خواهند شد.

 

نهم دی ماه یک انقلاب دیگر بود/ ملت نباید اجازه نفوذ به گربه صفتان را بدهند

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه شهرستان روانسر در گفتگو با خبرنگار سراب روانسر در خصوص 9 دی ماه عنوان داشت: بی شک 9 دی به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) یک انقلاب دیگر بود.

 

امام جمعه شهرستان روانسر با اشاره به آیه شریفه ی " وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ " تصریح داشت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان این نظام و این ملت در صدد ایجاد تفرقه در میان مردم بودند و همیشه برای نفوذ در این ملت توطئه هایی را در سر می پروراندند.

 

وی افزود: بی شک حوادث سال 88 چیزی همانند جنگ تحمیلی بود که گرچه در ظاهر بد بود اما در حقیقت حقایقی را آشکار کرد و حق و باطل و دوست و شمن را از هم جدا کرد.

 

ماموستا غفوری در پایان با اشاره به اینکه مردم در 9 دی ماه با توسل و تمسک به خدا، قرآن و در سایه رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بینش و بصیرت توطئه ها و فتنه ها را خنثی کردند افزود: مردم نبایدفریب مکر و حیله آشوبگران و فتنه گران (داخلی و خارجی) را بخورند و با حفظ وحدت خود اجازه نفوذ به هیچ گربه صفتی را ندهند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها