کد مطلب: 290848
9 دی 1395،‏ 10:59:32

یادداشت: ایرج نظافتی

بن‌بست فتنه‌گران در بصیرت مردمی

مرصادنيوز: امروز روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و هفتمین سالگرد آن حماسه تاریخی است، حماسه بزرگی که مردم انقلابی ایران اسلامی در ۹ دی 88 از خود نشان داد این پیام را به همراه داشت که همچون سپری پولادین از آرمان های بلند انقلاب اسلامی و راه امام و رهبری و خون گرانقدر شهدا، همه جانبه دفاع می کنند.

یادداشت میهمان_ ایرج نظافتی/  حماسه بزرگ 9 دی در تاریخ عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نقطه عطف است که بدون شک بصیرت و هوشیاری به موقع مردم برنامه‌های فتنه گران را به بن بست کشاند و حقیقت آن را باید در کلام گهربار فردی یافت که سکان‌دار کشتی انقلاب اسلامی است.

 

امام خامنه ای در ابتدای جلسه درس خارج فقه روز سه شنبه همین هفته با اشاره به دشمنی و کینه‌ورزی عملی مستکبران با حاکمیت اسلام و تلاش آنان برای سلب مؤلفه‌های قدرت نظام اسلامی، حادثه بی‌نظیر 9 دی را از جمله نمونه‌های قدرت جمهوری اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: امروز هندسه تقابل قدرت‌های استکباری با جمهوری اسلامی در جهت سلب قدرت مادی و معنوی، و عزم و اراده ملت ایران است و در مقابل، باید این قدرت را حفظ و روز به روز تقویت کرد.

 

رهبر انقلاب اسلامی، حادثه 9 دی را نمونه دیگری از عناصر قدرت نظام برشمردند و افزودند:«در آن حادثه بی‌نظیر، هیچ‌کس دست‌اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله اصلی نظام اسلامی است، مردم را به خیابان ها کشاند و آن حادثه بی‌نظیر پدید آمد.»

 

امروز روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و هفتمین سالگرد آن حماسه تاریخی است، حماسه بزرگی که مردم انقلابی ایران اسلامی در ۹ دی 88 از خود نشان داد این پیام را به همراه داشت که همچون سپری پولادین از آرمان های بلند انقلاب اسلامی و راه امام و رهبری و خون گرانقدر شهدا، همه جانبه دفاع می کنند. حماسه با شکوه ۹ دی نشانه اقتدار و ایستادگی مردم در برابر دشمنان بود و این حماسه تاریخی توانست نسل جدید را با حوادث دفاع مقدس و انقلاب آشنا سازد و می توان از آن به عنوان پلی از گذشته به حال و آینده ارزش های انقلاب یاد کرد.

 

مردم عاشورایی ایران اسلامی در حماسه ۹ دی سال ۸۸ به دنبال اصل ولایت فقیه حرکت کردند و نشان دادند که تا پای جان برای محقق شدن اهداف اسلامی و انقلابی می ایستند و می توان گفت در نهم دی سال ۸۸ یک یوم الله دیگر به یوم‌الله‌های نظام جمهوری اسلامی ایران اضافه شد.

 

با توجه به اهمیت این روز بزرگ و بر اساس فرمایشات رهبرمعظم انقلاب باید از این روز به گونه‌ای تجلیل شود که در تاریخ کشورمان به عنوان برگ زرینی از هوشیاری مردم ایران به ثبت برسد وآن گونه که در شان مردم است باید زمینه تجلیل از آنان فراهم شود.و اما ملت ایران امروز آب دیده تر از قبل هستند و با این اعتقاد راسخ به این مهم که کشور ما مملکت امام زمان(عج) است و پرچم این انقلاب به دست امام عصر(عج) داده خواهد شد به پیش می رود.ان شاء الله.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران همایش حکیم تهران:

حذف فلسفه از حوزه علمیه قم موجب خواهد شد افرادی کم‌عمق، متصدی تبیین و تدریس این علم شوند

مرصادنیوز: بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران همایش حکیم تهران که ۳ اردیبهشت ۹۷ برگزار شده بود، صبح امروز در محل این همایش منتشر شد.

به منظور بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله زده صورت گرفت؛

حضور فرمانده سپاه درمناطق زلزله زده سرپل ذهاب/افتتاح مساکن احداثی

هر ساعت 2 پرونده نزاع در کرمانشاه تشکیل می شود؛

ترویج گفتمان "خشونت" به جای "گفتگو"