کد مطلب: 290858
9 دی 1395،‏ 11:46:51

یادداشت: محمد هادی صحرایی

9 دی نباید فراموش شود

مرصادنيوز: دشمنان به دنبال شکستن مقاومت انقلابی و تاریخ ساز ایران بودند که به نماد ضد امپریالیستی و لیبرالیستی در جهان تبدیل شده بود. استقامتی که دو سه سال بعد از پیروزی غرور آفرین مردم در فتنه تحمیلی هشت ماهه 88 و در یوم الله میلیونی 9 دی، به عنوان الگوی موفقی برای انقلابات اسلامی کشورهای عربی تبدیل گردید.

یادداشت میهمان - محمد هادی صحرایی/ از گذشته ها تاکنون کسانی تاریخ را می نویسند تا فراموش نشود و آیندگان بتوانند وقایع را بدانند و عبرت گیرند تا مبادا راه رفته دوباره رفته شود و آزموده ای دوباره آزموده گردد و واقعیتی فراموش شود وحیله گرانی آنرا بفراموشانند. 9 دی از آن روزهای تاریخ است که نباید فراموش شود.

 

سال 1388 است و انتخابات ریاست جمهوری دهم به عنوان آوردگاه مهم اراده مردم با خواست جبهه استکبار و "نَه" گفتن بلند به دخالتهای غریبه ها و غربیان برگزار شده است. با نصابی بیش از آنچه که باور می شد و انتظار می رفت. هرچند که در نظرسنجی ها و تحلیل های انتخاباتی مشخص بود که پیروز میدان، شعارهای انقلابی جبهه اصولگرا و طیف مردم کوچه و بازاری است که پیش از این در دولتهای گذشته کمتر دیده شده بودند. مردم از میان شعارهای رنگارنگ و پرطمطراق و وعده های جورواجور و بعضاً سطحی، آنرا پسندیدند که به ارزشها و آرمانهاشان نزدیک بود و به واقعیت شبیه تر. اگرچه در ماه های گذشته، دشمنان هرچه و هرکه را که در مشت و مَشک داشتند، رو کردند و هزینه نمودند تا مقابل اراده مردم بایستند و از استقرار نظر مردم جلو گیرند، ولی آنچه شد همان بود که مردم خواستند و مخالفتی بود که اکثریت جمهور با سفارش شده های دشمن و اقلیت اشرافی و خانواده های هزار فامیل قدرت و حلقه بسته و موروثی مسؤولین انجام دادند. 

 

روند انتخابات دهم آنقدر سریع بود که مردم توانستند با توجه به هزینه گزاف دشمنان، بر آنان پیشی گیرند و آنانرا ناکام بگذارند و همین امر بود که کینه ای شتری را در دل دشمنان از مردم به ودیعه گذارد و آنان را برای جبران این شکست بزرگشان مصمم تر کرد. این مطلب را تحرکات خارج از عرف و روال جبهه دشمنان انقلاب اسلامی تأیید می کرد. دشمنان ریز و درشت مردم ایران که در انتخابات قهرمانانه ایران سرشکسته شده بودند در پی تلخ کردن کام مردم برآمدند و نقشه کودتای مخملی که از قبل برنامه ریزی کرده بودند را اجرا کردند. اوباما که اواخر سال 87 به خاطر خباثت پیشینیانش در کودتای 28 مرداد 32، اعتراف کرد و از مردم بزرگ و عزتمند ایران عذر خواست، در همین سال و با امیدی که از وطن فروشان آقازاده و آشوبگران اشراف زاده و اغتشاشگرانی که نورچشم نتانیاهو در دلش افتاده بود، لحن "غلط کردیم" خود را تغییر داد و از حمله اتمی سخن گفت و درشت گفت و دوباره خوی یانکی خود را عیان نمود و دست چدنی خود را از دستکش مخملینش بیرون انداخت.

 

اوباما و وزیر خارجه اش به همراه سایر دشمنان قسم خورده مردم ایران، مثل مشرکان احزاب جمع شدند و نقشه های شوم خود را یکی یکی روی میز چیدند. برای "دروغ " بودجه میلیاردی گذاشتند، کشته سازی کردند و تحریم ها را در دفاع از خواص مردود و سران مطرود فتنه بیشتر و بی سابقه کردند. گویی خیانت جریان اصلاح طلب افراطی و دگراندیشانی که سالها کمر همت به نهضت ترجمه براندازانه بسته بودند و مدیران کهنه کار و زیاده خواری که دنیاپرستی شان آنها را ذخیره روز مبادای دشمن کرده بود و سکوت مسؤولین فرصت طلب و کاسبکار و مواضع بی رمق نخودی ها، خونی تازه در رگهای پوسیده و چروکیده دشمنان انداخته بود و سخنرانی ها و امثال نامه های بی سلام و والسلام توانسته بود به دشمن درمانده و پشت در مانده، اینگونه بنماید که کلاهی از این نمد می توان گرفت و زهر سی ساله را به انقلاب خمینی بت شکن می توان ریخت و کار ناتمام صدام را می توان تمام کرد و ضربت اساسی را می توان فرو آورد و ... زهی خیال خام و خواب پریشان.

 

دشمنان خواستند تا در پیروزی بزرگ مردم که یک جشن واقعی و یک حماسه ملی بود خللی وارد کنند. آنها در خواب هم نمی دیدند که ایرانیان در تاریخ معاصر بتوانند مشارکت بالای 40 میلیونی را به نام خود ثبت کنند و در دورانی که رئیس جمهور آمریکا با زور و زار و بدبختی و رأی دادگاه به ریاست می نشیند، انتخابات ایران اعتماد بیش از 80 درصد مردم اهل رأی را جلب کند. لذا از مطرب و رقاص و شامورتی باز گرفته تا فراری و نظریه پرداز و از ضد انقلاب و منافق وطن فروش تا ریگی شَرَف فروش و فتنه گر خود فروش، همگی را دور خود جمع کردند و شورش اقلیت اشرافیت بر قاطبه جمهوریت را به راه انداختند و همه به یک صدا دروغ تقلب را فریاد زدند و کشور را به آشوب کشاندند و گفتند که رأی مردم ایران را نمی پذیرند. که مهم هم نبود. بعدها هم برخی خواب زده های مقام از دست داده آن زمان، گفتند که هرگز نتوانستند منتخب 88 را منتخب مردم بدانند و دل خود را با او صاف کنند. که مهم هم نیست.

 

دشمنان به دنبال شکستن مقاومت انقلابی و تاریخ ساز ایران بودند که به نماد ضد امپریالیستی و لیبرالیستی در جهان تبدیل شده بود. استقامتی که دو سه سال بعد از پیروزی غرور آفرین مردم در فتنه تحمیلی هشت ماهه 88 و در یوم الله میلیونی 9 دی، به عنوان الگوی موفقی برای انقلابات اسلامی کشورهای عربی تبدیل گردید. دشمنان انقلاب اسلامی و در رأس تمام فتنه ها، کدخدای حیله گر و روباه پیر و رژیم معطل صهیونی، هشت ماه تمام با تمام توان بر صخره اراده مردم سرکوبیدند و دندان به سنگ ساییدند و خاک بر سر ریختند ولی به قول آن مقام آمریکایی همگی در اینکه هیچ غلطی نتوانستند بکنند، با حضرت امام خمینی نَوَّرَاللهُ قبره هم عقیده شدند. نظام مقتدرمان با مدیریت بی نظیر رهبر حکیمش توانست از آن امواج سهمگین به سلامت بگذرد و سالها برنامه ریزی دشمنان و گزینه های روی میز مانده و فریب خوردگان وامانده را به زباله دان تاریخ بیندازد و برگ زرینی بر افتخارات ایران و مردم افتخار آفرینش بیفزاید و تا ابد مردم را به غرب و غرب زدگان بدبین نماید. جوانان مسلمان کشورهای مظلوم مسلمان منطقه با فهمیدن پوشالی بودن قدرت قلدرها، به فکر انقلاب اسلامی افتادند و با شعار الله اکبر به جنگ شیطان اکبر رفتند.

 

آشوبها و اغتشاشات 88 اگر چه هزینه بر بود و دردناک و تحریمهای مکرر و متنوع را علیه مردم نجیب ایران به بار آورد ولی نعماتی داشت که به یاد سپردن و عبرت گرفتن از آنها می تواند نظام را از تمام آسیبهای مشابه در امان بدارد و این حقیقت را افزود که دشمن هرگز از نفوذ و رسوخ در اراده ها و آدمهای دور افتاده از اصل و اصول ناامید نمی شود و هر روز به رنگی در می آید تا ساده لوحان و خوش خیالان را فریب دهد. افزود که نمی توان به خواص بی بصیرت امید بست. نمی توان به وعده مدعیان پرگو و فحاش، دل بست. نمی توان از مدیران پرخوار و کم کار که تار و پود زندگی اشرافیشان را با حقوق مردم محروم بافته اند انتظار تحول و خدمت داشت. نمی توان از آنها که نه اهل بصیرتند و نه اهل عبرت توقعی جز سوزاندن فرصتها و آسمان ریسمان کردن داشت. نمی توان از باغ سیب و گلابی آنها که قلب علم را سیمان می کنند امید خیری داشت و نمی توان به دیوارکج و شیب دار آنان که حقوق شهروندی را برای مردم و حقوق نجومی را برای دوستان خود می خواهند تکیه کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سایت‌های شرط‌بندی و رؤیای «یک‌شبه میلیونر شدن»؛

بازارگرمی «قمار آنلاین‌ها» در تب فوتبالی /گول کازینو‌های اینترنتی را نخورید

مرصادنیوز: این روزها تب داغ فوتبال بساط سایت‌های شرط‌بندی اینترنتی را هم حسابی گرم کرده است و آنها با هیجانات القایی خود مشغول خالی کردن حساب‌های کاربران هستند.

پربازدیدها