کد مطلب: 292328
22 دی 1395،‏ 2:40:42

قهرمانی که با حمایت بسیج اشتغالزایی کرد/ تنیده شدن تار و پود اقتصاد مقاومتی در یک کارگاه خیاطی

مرصاد نیوز: قهرمان سرتیپی جوانی است که با حمایت بسیج توانسته است علاوه بر خود برای چند نفر دیگر نیز اشتغالزایی کند.

به گزارش شبکه طلاع رسانی مرصاد به نقل از مطلع الفجر، بسیاری از جوانان مستعد که تاکنون بسترحمایت های لازم برای آن ها در حوزه اشتغالزایی فراهم نشده اکنون در سایه حمایت های بسیج سازندگی عزم خود را جزم کرده و با گرفتن تسهیلات مورد نیاز و ایجاد کارگاه های تولیدی، در راستای ایجاد اشتغال قدم های با ثباتی را برداشته اند تا معنای واقعی اقتصاد مقاومتی یعنی همان اقتصاد درون‌زا و کاهش وابستگی‌ها را به نمایش بگذارند.

 

قهرمان سرتیپی جوان گیلانغربی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم است، توانسته درمدت کوتاهی با راه اندازی کارگاه خیاطی فعالی برای 3 نفر اشتغالزایی کند. او یکی از معدود جوانانی  است که با خودباوری و ایمان به توانستن، توانسته است در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارد.

 

این کار آفرین حوزه اقتصاد مقاومتی در پاسخ به این سوال که  پیشنهاد راه اندازی یک کارگاه خیاطی از کی بود و از چه جاهایی تسهیلات یا کمک دریافت کرده اید، اظهار داشت: دقیقا سال جاری  و در یک روز که  یکی از  دوستان از حمایتهای بسیج سازندگی و اعطای تسهیلات مناسب  سخن گفت من هم باتوجه به اینکه  بیکار و در عین حال مدارک خیاطی داشتم تصمیم گرفتیم که یک وام بگیرم و یک کارگاه خیاطی راه بیندازم.

 

وی افزود: خداراشکر فردای همان شب بسم الله گفتم و به مراکز واگذاری تسهیلات  بسیج سازندگی گیلان غرب  رفتم و درخواست وام دادم که ضمن بررسی طرح و راهنمایی های لازم از سوی بسیج  با وام ما موافقت شد و بعد از مدتی  توانستم با گرفتن 150 میلیون ریال تسهیلات  یک کارگاه خیاطی راه اندازی کنم.

 

قهرمان سرتیپی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مطلع الفجر که اکنون چند نفر در این کارگاه خیاطی  مشغول به کار هستند و آیا راضی هستید یا نه، پاسخ داد: اکنون با فعال شدن کارگاه  3نفر اینجا مشغول به کار هستند و با توجه به اینکه  در شهرستان گیلان غرب  بسترهای شغلی بسیار نادر و کمیاب است طبیعتا  بله خیلی راضی هستیم.

 

این فعال حوزه اقتصاد مقاومتی در خصوص وضعیت درآمد زایی ابراز داشت: باتوجه به اینکه الان مدتی است که شروع به کار کرده ایم خدا را شکر بازده خوبی داشت و خیلی زود تر از انتظارات ما توانستیم به درآمد زایی در حد مطلوب  برسیم ولی رسیدن به حد ایده آل طبیعتا نیاز به توسعه بیشتر کارگاه و  گذشت زمان برای معرفی کارگاه در بین مردم است.

 

سرتیپی در ادامه  در پاسخ به این سوال که آیا  برای کسی که از لحاظ مالی در تنگنا هست طرح های زودبازه اقتصادمقاومتی جوابگو هست یا نه، ابراز داشت : اگر در عقبه اجرای این طرح ها  که معمولا با علاقه شروع می شوند انگیزه و پشتکار باشد بله صد درصد جوابگو هست  و ما این طرح را با دست خالی شروع کردیم  و اکنون هم از این وضعیت راضی هستیم  و طبیعتا یکی از اهداف وکارکرد های اقتصاد مقاومتی هم همین توانمند سازی قشر کم درآمد جامعه است.

 

این فعال حوزه اقتصاد مقاومتی در گیلان غرب ابراز داشت: ما سالانه  در کف تولید بیش از 500 دست انواع لباسها  می دوزیم  و طبیعتا درآمد خوبی هم دارد و قانعیم  و در این راستا به جوانان بی کار  که علاقمند به فعالیت در حوزه و عرصه طرح های اقتصاد مقاومتی هستند  میگویم  که با یک جا نشستن و غصه بی کاری خوردن وضعیت اقتصادی روبراه نمی شود؛ دست همت بالا بزنند  و با انگیزه  با استقبال از تسهیلات حمایتی بسیج شروع به ایجاد کار های خود اشتغالی کنند و با استفاده از تسهیلات می توانند هم برای خود و هم برای سایر جوانان ایجاد اشتغال کنند.

 

http://www.matlaelfajr.ir/sites/default/files/fullimages/1395/10/20/img_2713.jpg

 

بر اساس این گزارش، حمایت از علاقمندان فعالیت در حوزه طرح های زود بازده اقتصاد مقاومتی، علاوه بر اینکه حرکت در راستای تحقق شعار سال و اقدام و عمل مناسب و کارگشا در راستای اقتصاد  است، از سوی دیگر  بستر ساز اشتغالزایی برای جوانان و علاقمندان به شمار می آید.

 

مسئولان و مردم باید بدانند که حمایت از مقوله اقتصاد مقاومتی باید به بهترین نحو صورت گیرد و در این اثنا از تولیدات داخلی حمایت کنند و بدانند که جهت ترمیم اقتصاد کشور و پیشرفت در حوزه های اقتصادی تنها راه حل برون رفت از وابستگی اقتصادی  تحقق  اقتصاد مقاومتی به تمام معناست.

 
 
 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سایت‌های شرط‌بندی و رؤیای «یک‌شبه میلیونر شدن»؛

بازارگرمی «قمار آنلاین‌ها» در تب فوتبالی /گول کازینو‌های اینترنتی را نخورید

مرصادنیوز: این روزها تب داغ فوتبال بساط سایت‌های شرط‌بندی اینترنتی را هم حسابی گرم کرده است و آنها با هیجانات القایی خود مشغول خالی کردن حساب‌های کاربران هستند.

پربازدیدها