سرویس: سیاسی کد خبر: 294395 ۰۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶

گزارش مرصاد؛

آخوندی از حادثه قطارهای مسافربری تا مراسم عجیب برای هواپیمای خارجی/ آیا وزیر پر حاشیه دولت استیضاح می شود؟

مرصادنیوز: آخوندی به دلیل عملکرد خود در دوران مدیریتش در دولت یازدهم یکی از وزرای پر حاشیه محسوب می شود.

آخوندی از حادثه قطارهای مسافربری تا مراسم عجیب برای هواپیمای خارجی/ آیا وزیر پر حاشیه دولت استیضاح می شود؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، هفته ها پیش بود که حادثه قطار مسافر بری در سمنان منجر به کشته شدن تعداد زیادی از هموطنان شد. این حادثه در کنار موضع گیری عجیب وزیر راه و مطرح کردن موضوع تحت پوشش بیمه بودن مسافران(1) باعث شد تا اعتراض گسترده ای به این رویکرد دولت صورت بگیرد.

 

اعتراضات به جایی رسید که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواستار استیضاح وزیر راه شدند. امضاها جمع آوری شد اما در آن زمان اقدامی جدی برای استیضاح صورت نگرفت. با این وجود رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پافشاری 50 نماینده برای استیضاح خبر داده است.

 

 

محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به پیگیری موضوع استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مجلس اظهار داشت: حدود ۷۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی را امضا کرده اند.

 

وی ادامه داد: اخیرا نیز ۵۰ نماینده که خواستار استیضاح وزیر راه بودند در نامه ای به بنده خواستار برگزاری جلسه با آقای آخوندی شده اند و بر استیضاح پافشاری کرده اند. جلسه روز سه شنبه دوهفته قبل کمیسیون نیز به دلیل رحلت آیت الله هاشمی و تعطیلی رسمی برگزار نشد.

 

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی در دستور کار اولین جلسه کمیسیون عمران پس از تعطیلات مجلس قرار دارد.(1)

 

اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی صورت می گیرد که وزارت راه و شهرسازی در دوران مدیریت آخوندی، همواره با حاشیه های فراوانی همراه بوده است.

 

از مزخرف خواندن مسکن مهر(2) تا جشن عجیب برای ورود یک هواپیمای خریداری شده همه توسط آخوندی مطرح شده و در دوران مدیریت او انجام شده است.

 

 

با این تفاصیل با توجه به عملکرد ضعیف وزیر راه دور از انتظار نخواهد بود که اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نتیجه نهایی برسند و استیضاح او کلید بخورد.

 

مراجع:

1- وزیر راه: همه مسافران بیمه هستند؛ جای نگرانی نیست!

 

2- استیضاح آخوندی در اولین جلسه کمیسیون عمران بررسی می‌شود

 

3- آخوندی: «مسکن مهر طرح مزخرفی است»

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها