کد مطلب: 296340
سه‌شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۶:۱۴

اخبار پلیس؛

کشف ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در کنگاور

مرصادنيوز:فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف و توقیف محموله بزرگ لوازم آرایشی-بهداشتی و البسه زنانه به ارزش دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  سردار "منوچهر امان اللهی"  بیان داشت: در پی کسب خبری مبنی بر انتقال محموله بزرگ لوازم آرایشی- بهداشتی و پوشاک قاچاق از شهرستان های مرزی استان کرمانشاه به سمت استان های مرکزی کشور، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان کنگاور قرار گرفت.

 

وی افزود: مأموران ایست و بازرسی شهید زنگنه با انجام اقدامات اطلاعاتی و کنترل نامحسوس محورهای مواصلاتی، یک دستگاه خودروی کامیونت آمیکو حامل کالای قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

 

مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: راننده خودرو با ارائه بارنامه غیر رسمی قصد گمراه کردن مأموران را داشت اما با تیزبینی پلیس، جعلی بودن بارنامه محرز شد، لذا ضمن دستگیری دو متهم در این زمینه، محموله جهت بازرسی بیشتر به مقر پلیس انتقال یافت.

 

سردار امان اللهی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو ۱۶۲ هزار و ۵۰۰ قلم انواع لوازم آرایشی- بهداشتی و البسه زنانه کشف و به مراجع ذیربط تحویل داده شد، همچنین خودروی حامل کالای قاچاق نیز توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

 

وی خاطرنشان ساخت: بر اساس نظر کارشناسان، ارزش محموله دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است و دو متهم دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

 

منع تردد سمند ال ایکس با ۷۰ میلیون ریال جریمه پرداخت نشده

 

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از توقیف سمند ال ایکس با ۷۰ میلیون ریال جریمه پرداخت نشده در کرمانشاه خبر داد. و گفت: بیشترین تخلفات این راننده مربوط به توقف دوبله است.

 

سرهنگ "محمد مرادی" اظهار داشت: در اجرای طرح برخورد با خودروهای دارای خلافی بالا٬ مأموران پلیس راهور شهرستان کرمانشاه یک دستگاه سواری سمند ال ایکس را جهت بررسی متوقف کردند.

 

وی افزود: در استعلام صورت گرفته از سامانه راهنمایی و رانندگی مشخص شد این خودرو دارای ۷۰ میلیون ریال جریمه پرداخت نشده و ۹۸ فقره تخلف است.

 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات این راننده مربوط به توقف دوبله است، تصریح کرد: بر اساس ماده ۸ رسیدگی به تخلفات رانندگی، از تردد خودروهای با خلافی بیش از ده میلیون ریال جلوگیری خواهد شد، لذا خودرو جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال یافت. سرهنگ مرادی از رانندگان خواست جهت اطلاع از وضعیت خلافی خودرو، کد ۱۷ رقمی مندرج در کارت اصالت خودرو را به سامانه ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ ارسال و یا به آدرس http://rahvar۱۲۰.ir مراجعه کنند.

 

رئیس پلیسراهور استان کرمانشاه با تاکید بر رعایت و احترام قوانین و مقررات توسط رانندگان خاطر نشان کرد: حضور رانندگان متخلف در جاده ها موجب افزایش تصادفات و خسارات جبران ناپذیر می شود، از این رو پلیس ضمن برخورد با اینگونه رانندگان، ایمنی را در تردد شهروندان افزایش می دهد.

 

میله های زندان، عاقبت اخاذی با لباس پلیس

 

فرمانده انتظامی شهرستان از دستگیری سارق مأمور نما در این شهرستان خبر داد و گفت: این متهم با جعل عنوان مامور دولتی اقدام به اخاذی از واحدهای صنفی سطح شهر می کرد که با تلاش ماموران بازداشت شد.

 

سرهنگ "رضا شیرزادی" در تشریح این خبر گفت: روز گذشته شخصی به کلانتری ۲۳ تعاون مراجعه و از فردی که خود را مامور دولتی معرفی کرده و با مراجعه به مغازه وی به بهانه امور صنفی اقدام به اخذ مبلغ سه میلیون و ۶۰۰ هزار ریال وجه نقد کرده بود، اعلام شکایت کرد که با توجه به حساسیت این مورد، بلافاصله موضوع در دستور کار انتظامی این شهرستان قرار گرفت و در این خصوص اکیپی ویژه از ماموران کلانتری ۲۳ تعاون وارد عمل شدند.

 

وی تصریح کرد: بلافاصله ماموران با ترسیم چهره و شواهد به دست آمده از متهم، ظرف مدت کوتاهی موفق به شناسایی وی شدند که بدون فوت وقت با هماهنگی مقام قضائی متهم را به اتهام جعل و غصب عنوان در یکی از محلات حاشیه شهر کرمانشاه در یک اقدام ضربتی دستگیر کردند.

 

سرهنگ شیرزادی در ادامه افزود: متهم که فردی حدودا ۳۵ ساله و سابقه دار است، با پوشیدن البسه نظامی خود را مامور دولتی معرفی کرده و به اصناف و مغازه های سطح شهر مراجعه و از این طریق اقدام به اخاذی از همشهریان می کرد، لذا به محض دستگیری به بزه ارتکابی خود معترف و جهت سیر مراحل قانونی به کلانتری دلالت داده شد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه در پایان با اشاره به تشکیل پرونده و تحویل متهم به مراجع قضائی، بیان داشت: طرح مقابله با سرقت های به عنف و برخورد با غاصبین عناوین که در پوشش ماموران دولتی اقدام به اخاذی، سرقت و یا کلاهبرداری از شهروندان می کنند با اقتدار تمام در این شهرستان ادامه دارد.

 

توقیف سواری پراید با ۳۵ میلیون ریال تخلف در کرمانشاه

 

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از توقیف سواری پراید ۱۴۱ با ۳۵ میلیون ریال جریمه پرداخت نشده خبر داد و گفت: بیشترین تخلفات این راننده سرعت غیرمجاز و حرکات مارپیچ بوده است.

 

سرهنگ "محمد مرادی" اظهار داشت: در اجرای طرح برخورد با خودروهای دارای خلافی بیش از ده میلیون ریال٬ مأموران پلیس راهور شهرستان کرمانشاه یک دستگاه سواری پراید را به علت عبور از چراغ قرمز در خیابان مدرس، جهت بررسی متوقف کردند. وی افزود: در استعلام صورت گرفته مشخص شد این خودرو دارای ۳۵ میلیون ریال جریمه پرداخت نشده و ۱۲۷ فقره تخلف است. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات این راننده سرعت غیرمجاز و حرکات مارپیچ بوده است، تصریح کرد: خودرو جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد. سرهنگ مرادی با تاکید بر رعایت و احترام قوانین و مقررات توسط رانندگان، خاطر نشان کرد: حضور رانندگان متخلف در جاده ها موجب افزایش تصادفات و خسارات جبران ناپذیر می شود، از این رو پلیس ضمن برخورد با اینگونه رانندگان، ایمنی را در تردد شهروندان افزایش می دهد.

 

کاهش آسیب های اجتماعی با اطلاع رسانی مناسب اصحاب رسانه

 

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب گفت: اصحاب رسانه با اطلاع رسانی مناسب می توانند آسیب های اجتماعی را کاهش داده و بسیاری از دردهای مزمن جامعه را التیام بخشند.

 

سرهنگ "بهروز سرتیپ نیا" در نشست خبری با اصحاب رسانه، به نقش رسانه به عنوان مهمترین ابزار فرهنگی که امروز به سهولت در دسترس عموم مردم قرار دارد اشاره کرد و گفت: خبرنگاران با اطلاع رسانی مناسب می توانند آسیب های اجتماعی را کاهش داده و بسیاری از دردهای مزمن جامعه را التیام بخشند.

 

وی به ارتباط میان رسانه‌ها و ایجاد احساس امنیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: رسانه در جامعه امروز دارای جایگاه مهمی است و باید هماهنگی و همکاری بین دستگاه ها و رسانه های وجود داشته باشد، چنانچه هر دو گروه درست کار کنند و این تعامل وجود داشته باشد به‌طور قطع اثرات مثبتی بر جامعه خواهد گذاشت.

 

سرهنگ سرتیپ نیا با بیان اینکه بستر امنیت اجتماعی در تعامل پلیس با مردم و نهادهای فرهنگی از جمله رسانه ها تحقق می یابد، خاطرنشان ساخت: یکی از هدف گذاری های اساسی در انجام ماموریت های نیروی انتظامی، کسب رضایتمندی شهروندان است.

 

وی ضمن تشکر از رئیس شورای مطبوعات شهرستان و اصحاب رسانه به لحاظ تعامل مطلوب با انتظامی شهرستان در انتشار اخبار انتظامی و ارتقای احساس امنیت در جامعه از آنان خواست که همچون گذشته با پلیس همیاری و همکاری داشته باشند.

 

در ادامه رئیس شورای مطبوعات شهرستان نیز با بیان اینکه نیروی انتظامی و رسانه، رسالت های مشترک فراوانی با یکدیگر دارند، گفت: ایجاد امید و نشاط در جامعه، مقابله با جنگ نرم دشمن و نهادینه کردن پیشگیری از آسیب های اجتماعی، از جمله وظایف پلیس، رسانه و سایر نهاد های فرهنگی است.

 

دکتر هوشنگ رزمدیده در پایان به واسطه برقراری امنیت مطلوب در شهرستان از زحمات فرمانده انتظامی و همکاران وی تشکر کرد و خواستار تداوم اینگونه جلسات شد.

 

عواقب سنگین برای ۵ کیلومتر سرعت غیر مجاز!

 

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: تجاوز از سرعت مجاز از اصلی ترین علل وقوع تصادفات منجر به فوت و جرح است که هزینه های سرسام آوری را به سرمایه های معنوی و مادی جامعه تحمیل می کند.

 

سرهنگ "فضل الله شیری" عنوان کرد: تجاوز از سرعت مجاز یعنی رانندگی با سرعت بیشتر از حدود تعیین شده برای راهی است که در آن درحال رانندگی هستیم، البته عدم متناسب سازی سرعت با شرایط آن لحظه راه مانند لغزندگی و محدودیت دید و... نیز نوعی تجاوز از سرعت محسوب می شود و در میزان خطراتی که ایجاد می کند تفاوتی با سرعت غیرمجاز ندارد.

 

وی افزود: در صورتی که هر دونوع از این سرعتهای غیر مجاز به تشخیص کارشناس تصادف علت تامه حادثه تشخیص داده شوند مرتکب آن به عنوان مقصر مسئولیت مدنی و کیفری خسارات جانی و مالی را عهده دار خواهد بود.

 

کارشناس ارشد امور امور حمل و نقل و ترافیک تصریح کرد: به تصور برخی از رانندگان تجاوز ۵ الی ۱۰ کیلومتری از سرعت مجاز تاثیری در ایجاد خطرات ندارد ولی این یک تصور اشتباه است و اثرات این مقدار سرعت غیر مجاز بسیار بیشتر است.

 

سرهنگ شیری عنوان کرد: به عنوان مثال چنانچه دو خودرو آبی و سبز رنگ به موازات هم در حال حرکت از یک مسیر باشند و به صورت ناگهانی یک کامیون راه آنها را مسدود کند و ۳۸ متر تا مانع فاصله داشته باشد، شدت برخورد خودرو آبی رنگ با کامیون که سرعت قبلی آن ۶۵ کیلومتر بوده، ۳۵ کیلومتر خواهد بود و شدت شدت برخورد خودرو سبز رنگ که با سرعت ۶۰ کیلومتر حرکت می کرده ۵ کیلومتر.

 

وی ادامه داد: در واقع باید به عواقب سنگین سرعت غیر مجاز بیاندیشیم نه عواید ناچیز آن، اگر یک مسافت ۲۰ کیلومتری را بجای ۶۰ باسرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت طی کنیم تنها ۵/۱ ثانیه وقت صرفه جویی می شود اما احتمال وقوع حادثه دو برابر و شدت برخورد۶ برابر سرعتی است که به به ان فریفته شده ایم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

نگاه سیاسی دولت به بودجه 99 مشهود است

مرصادنیوز:عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نگاه سياسی دولت به بودجه 99 با توجه به کاهش بودجه های فرهنگی و قرآنی مشهود است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد

ابتلای بیش از ۱۳۰۰ کرمانشاهی به آنفلوانزا /۶ نفر جان باختند

در همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی صورت گرفت

قدردانی آیت الله علما از مجموعه سپاه برای خدمت‌رسانی در اربعین

پربازدیدها