سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 298852 20:21 - 1395/12/07

امام جمعه شهرستان سنقروکلیایی:

طلاب و روحانیون در برابر نقشه های شوم دشمنان آگاه و بصیر باشند

طلاب و روحانیون در برابر نقشه های شوم دشمنان آگاه و بصیر باشند

مرصادنيوز: امام جمعه شهرستان سنقروکلیایی گفت: دشمنان برای جامعه روحانیت نقشه های شومی در ذهن می پرورانند بنابراین باید هوشیارانه در این مسیر گام برداشت و نسبت به نقشه های دشمنان بصیر، آگاه و هوشیار بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از سهیل سنقر، جلسه اساتید حوزه علمیه و مبلغان شهر و روستاهای شهرستان سنقر با حضور حجت الاسلام مجید صفدری امام جمعه شهرستان سنقروکلیایی و جمعی از اساتید حوزوی و مبلغان برگزار شد.

 

حجت الاسلام صفدری در این جلسه اظهار داشت: هدف از تشکیل این جلسات ارائه راهکارهای جذب طلبه و مبلغ در حوزه علمیه شهرستان جهت ارتقای فرهنگ دینی منطقه است.

 

امام جمعه شهرستان سنقروکلیایی بیان داشت: با توجه به گرایش خوب مردم شهرستان به مسائل دینی و آموزه های اسلامی، باید با تربیت مبلغان آگاه و شایسته نیازهای معنوی منطقه را پاسخگو باشیم که این امر مستلزم جذب بیشتر جوانان به تحصیلات حوزوی است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: دشمنان برای جامعه روحانیت نقشه های شومی در ذهن می پرورانند بنابراین باید هوشیارانه در این مسیر گام برداشت و نسبت به نقشه های دشمنان بصیر، آگاه و هوشیار بود.

 

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: باید با تکیه بر وحدت و همدلی و تداوم جلسات همفکری، آسیبها و معضلات حوزه علمیه را بررسی و برطرف کرد تا زمینه گرایش بیشتر افراد به تحصیلات حوزوی فراهم شود.

 

وی در ادامه مطرح کرد: باید افراد با انگیزه و با استعداد را شناسایی کرده و برای تحصیل در حوزه علمیه ترغیب کرد زیرا تبلیغ علوم و احکام دین نیازمند افرادی مستعد و با پشتکار است.

 

حجت الاسلام صفدری یادآور شد: تبلیغات گسترده در سطح مدارس، مساجد و تکایا موجب آشنایی افراد با اهداف والای حوزه علمیه شده و عموم مردم نیز با شناخت بیشتر و کامل تر از آرمانهای حوزه علمیه به انتخاب تحصیلات حوزوی می پردازند.

 

امام جمعه شهرستان سنقر در پایان خواستار حضور مسؤولان حوزوی در مراسمات دینی شد و عنوان داشت: حضور مسؤولان حوزوی و اساتید و طلاب و روحانیان در برنامه های فرهنگی و دینی نشان دهنده پیشگامی حوزه علمیه در عملی ساختن آرمان های دینی در کشور است.

 

لازم به ذکر است، در این مراسم اساتید و مبلغان به ارائه راهکارهایی درباره جذب نوجوانان و جوانان به تحصیلات حوزوی پرداختند.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها