کد مطلب: 301292
جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۵:۱۲

امام جمعه گیلانغرب در خطبه های نماز جمعه ؛

روحيه مبارزه و جهاد، ريشه در بينش اعتقادى امام خمینی(ره) دارد/ وقتی مسئولان دغدغه تلاش و مجاهدت داشتند یعنی در مسیر اصلی حکومت اسلامی قرار دارند

مرصاد نیوز: امام جمعه گیلان غرب در خطبه های امروز این شهرستان گفت: روحيه مبارزه و جهاد در راه خدا، ريشه در بينش اعتقادى، تربيت خانوادگى و شرايط سياسى اجتماعى زندگى امام خمينى(ره) داشته است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از خبرنگار مطلع الفجر ، حجت الاسلام و المسلمین محمد طه مهری در خطبه های نماز جمعه گیلانغرب  به بيانات بسيار مهم رهبرى معظم انقلاب اسلامى در جمع اعضاى مجلس خبرگان رهبرى اشاره کرد و اظهار کرد: این دیدار  حاوى نكات و تذكراتى بسيار مهم به مسؤولان كشور بود که در این دیدار معظم له  ضمن تأكيد بر اهميت و تأثيرگذارى مجلس خبرگان رهبرى، این موضوع  كه بايد با تلاش‌ بى‌وقفه و عينى كردن آثار اقتصاد مقاومتى در زندگى مردم، حركت پر افتخار ۴ دهه اخير را شتاب و رونق بيشترى بخشيم را خاطر نشان کرد.

 

وی  ابعاد کلی سخنان  رهبر معظم انقلاب در این دیدار را  تبیین و تصریح کرد: مقام معظم رهبری  متذكر شدند كه اگر احساس مسؤوليت در مسؤولان به‌گونه‌اى بود كه آنان همواره دغدغه‌ى كار و تلاش و هدف‌گرايى و مجاهدت داشتند، نشان مى‌دهد كه آنان در خطوط اصلى حكومت اسلامى حركت مى‌كنند.

 

حجت الاسلام مهری به فرخنده ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) روز زن و روز مادر و همچنین تولد حضرت امام خمينى(ره) اشاره کرد و ضمن تشریح ابعاد شخصیتی  و معرفتی حضرت فاطمه .س. افزود :تولّد فاطمه زهرا(س) در دوران جاهليت و شيوه رفتار پيامبر(ص) با اين انسان الهى از ابتدا يك امر سياسى (تكليف الهى) بود.

 

وی اذعان کرد: او در كانون سياست و بحران‌هاى جامعه رشد مى‌كرد و تربيت مى‌يافت و همراه با تحوّلات و بحران‌ها، درس مى‌آموخت و شيوه‌هاى حضور در صحنه را عملاً آموزش مى‌ديد، رسالت پيامبر(ص) زدودن خرافات جاهليت و معرفى جايگاه شامخ زن در آفرينش بود و رسول اكرم(ص) در رفتار خود با فاطمه زهرا(س)، سعى داشت نگرش جامعه را به‌سوى زن از ابعاد شهوانى لهو و لعب، به ابعاد ملكوتى و ظرافت‌هاى روحى و نقش تربيتى و مديريتى زن تغيير دهد.

 

امام جمعه گیلان غرب یادآور شد: مقام و موقعيت ممتاز حضرت فاطمه(س) و تثبيت جايگاه محكم او در انجام رسالت الهى به گونه‌اى بود كه پيامبر(ص) در موقعيت‌هاى گوناگون، همواره بر دستان فاطمه زهرا(س) بوسه مى‌زد؛ هرگاه صديقه مرضيه در جمعى وارد مى‌شد كه پيامبر در آن ميان بودند، به احترام آن حضرت از جاى خويش بلند مى‌شدند و او را در جايگاه خود مى‌نشاندند؛ هنگام خروج از مدينه، از آخرين فردى كه خداحافظى مى‌كردند فاطمه(س) بود و هنگام ورود به شهر هم به ديدار اولين كسى‌كه مى‌شتافتند باز هم راضيه مرضيه(س) بود.

 


خطیب نماز جمعه گیلان غرب به سالروز میلاد حضرت امام خمینی اشاره کرد و گفت: در روز بيستم جمادى الثانى ۱۳۲۰ ق، مطابق با اول مهر ۱۲۸۱ ش، در شهرستان خمين از توابع استان مركزى، در خانواده‌اى اهل علم و هجرت و جهاد و در خاندانى از سلاله زهراى اطهر(س)، روح الله الموسوى الخمينى چشم به جهان گشود، او وارث سجاياى آبا و اجدادى بود كه نسل در نسل در كار هدايت مردم و كسب معارف الهى كوشيده بودند.

 

حجت الاسلام مهری تصریح کرد: روحيه مبارزه و جهاد در راه خدا، ريشه در بينش اعتقادى، تربيت خانوادگى و شرايط سياسى اجتماعى زندگى امام خمينى(ره) داشته است، مبارزات ايشان از آغاز نوجوانى و سير تكاملى آنْ به موازات تكامل ابعاد روحى و علمى ايشان از يك‌سو و اوضاع و احوال سياسى اجتماعى ايران و جوامع اسلامى از سوى ديگر، به شيوه‌هاى گوناگون ادامه يافته است.

 

وی ضمن اشاره به قیام سراسری روحانیت و مردم در دهه 40 ابراز داشت: در سال‌هاى ۱۳۴۰ و ۱۳۴۱ ماجراى انجمن‌هاى ايالتى و ولايتى، فرصتى پديد آورد تا ايشان در رهبری قيام روحانيت ايفاى نقش كند و بدين‌ترتيب، قيام سراسرى روحانيت و ملت ايرانْ در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، با دو ويژگى برجسته، يعنى رهبری امام خمينى و اسلامى بودن‌ انگيزه‌ها، شعارها و هدف‌هاى قيام، سرآغازى بر فصل نوين مبارزات ملت ايران شد كه بعدها تحت نام انقلاب اسلامى در جهان شناخته و معرفى گرديد.

 

امام جمعه گیلان غرب افزود:ر وز زن و روز مادر كه خوشبختانه در نظام جمهورى اسلامى انطباق پيدا كرده است با روز ولادت برگزيده خلقت، حضرت فاطمه زهرا(س)، بايد همه را توجه دهد به اين نكات که  اگر ما توانستيم در زمينه زن و خانواده و مادر و همسر، درست فكر كنيم، درست تصميم بگيريم و درست عمل كنيم، بدانيد كه آينده اين كشور تضمين شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

ناتوانی مجمع نمایندگان کرمانشاه ادامه دارد؛

انتقال «نفت و گاز غرب»؛ سیلی دیگری به صورت سرخ کرمانشاه

مرصادنیوز: بخش‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در سایه سکوت و ناتوانی مجمع نمایندگان کرمانشاه از امروز به ایلام منتقل شد.

پربازدیدها