کد مطلب: 302618
9 فروردین 1396،‏ 12:30:18

یادداشت: محمّد امین بهرامی

غمگساری برای دیاثت سیاسی و پایانه ی ششم فروردین

مرصادنیوز: ماه فروردین و ششم فروردین یادآور یک رویداد بسیار مهم در تاریخ نظام اسلامی است.

یادداشت میهمان - محمد امین بهرامی/ سال گذشته اخباری از دیدار حکیم فرزانه آیت ا... جوادی آملی و دکتر عارف منتشر گردید. فرمایشات حکیم، بابی نو در فضای سیاسی کشور و وطن دوستی و غیرت ملی  گشود.

 

آیت ا... جوادی آملی در آن جلسه فعل و فعالیت کسانی که بیگانه را به کشور راه می دهند را مصداق دیاثت سیاسی دانستند و در این خصوص تذکر دادند.

 

دیوث در لغت به کسی گفته می شود که بیگانه را بر اهلش راه می دهد و در برابر تجاوز بیگانه به اهلش غیرت نشان نمی دهد. شاید تنها از حکیمی چون آیت ا... جوادی  آملی پذیرفته شود و توقع باشد که در این خصوص تذکر دهند. ایشان که در طول عمر شریف و سراسر برکت خود الگوی اخلاق و متانت و قله ی حکمت و دینداری بودند و میانه روی و اخلاق ایشان شهره است با این تعبیر حکیمانه خطر خیانت به کشور را متذکر شدند تا معلوم شود که خیانت به کشور به چه معناست و در حاشیه ی آن  تذکر، درس بزرگی به همگان دادند که  به خائنان و خیانت کاران به کشور و افراد بدون عرق و تعصب ملی باید چگونه نگریست و آنان را خطاب قرار داد. شاید بیراه نباشد اگر گفته شود که این درسِ چگونه دیدن و اینگونه نگریستن از آموزش آن مفهوم بدیع کوچکتر نیست.

 

ماه فروردین و ششم فروردین یادآور یک رویداد بسیار مهم در تاریخ نظام اسلامی است. روزی که امام امت با نامه به مرحوم آقای منتظری پایان کار ایشان در انقلاب را اعلام نمودند و بواسطه ی نفوذ منافقین در بیت ایشان و تاثیرپذیری آن مرحوم از منافقین، ایشان را از خط متعالی انقلاب خارج ساختند.

 

بی شک اگر دیاثت سیاسی با تعبیر آیت ا... جوادی آملی را بپذیریم منافقین بسیار بیش از این حرف پیش رفتند . آنان نه تنها بیگانه را به کشور راه دادند و غیرتی نشان ندادند بلکه دوشادوش او بر علیه ایران عزیز جنگیدند و در جبهه شیطان خدمت نمودند.

 

ششم فروردین نماد تام و تمامِ اتمام حجت انقلاب با هر آن کسی است که غمگسار منافقین شود و بخواهد دروغ های آنان را باور کند. این شخص چه به فرمایش امام، فرد ساده دلی چون مرحوم آقای منتظری باشد و چه افراد سیّاس و فریبکاری باشند که می دانند منافقین مشتی جلاد خود فروخته هستند که کشور خود را فروختند و یاریگر تسلط بیگانگان به کشور شدند قابلیت پذیرش در این نظام مقدس را ندارند و باید از صحنه ی سیاسی کشور رانده شوند.

 

در دوران کنونی که به دلیل ضعف حافظه ی تاریخ و تبلیغات دروغین منافقین و اعوان و انصارشان، باز هم سخنانی در مظلوم نمایی آنان به گوش می رسد. از سوی مشتی عافیت طلب که بعضا رفیق گرمابه و گلستان این جماعت بوده اند و یا دوران مصیبت دفاع مقدس و عملیات مرصاد را به خوببی درک نکرده اند بعضا اشک تمساح ریخته می شود و یا سخنانی جاهلانه ولی ظاهرا عادلانه گفته می شود که نشان از اوج بی خبری و جهل گوینده است همه باید بدانند که نیروهای انقلاب، به تبعیت از امام بزرگوار خویش نسبت به غمگساران دیاثت سیاسی مسامحه نخواهند کرد. هر گونه همراهی و هم سخنی آگاهانه با این جماعت چه از روی مطامع باشد و چه از هر انگیزه ی دیگری نشات بگیرد   نشان خروج فرد و افراد حامی آنان،  از ریل انقلاب و همراهی در سنگر ضد انقلاب است و اگر کسانی نیز ناآگاهانه در دفاع از منافقین سخن می گویند باید بیشتر تامل کنند و قدری  بیشتر مراقب خود باشند و تعابیر حکیمانه ی آیت ا... جوادی آملی را آویزه ی گوش خود کنند که به تعبیر حافظ:

 

دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم

 

با کافران چه کارت گر بت نمی‌پرستی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

"قارچ‌های قاتل" دست از سر کرمانشاهی ها بر نمی‌دارد؛

ردپای "چتری‌های کشنده" در قارچ‌های پرورشی / شروع یک معمای تازه!

مرصادنیوز: آمار مسمومیت با قارچ های سمی در استان کرمانشاه در حال افزایش است و با این وجود اظهارنظر مسئولان خبر از ردپای قارچ های سمی در بین قارچ های پرورشی موجود در بازار می دهد.

در پی اعتراض چندروزه رانندگان صورت گرفت؛

انجام اقدامات لازم برای رفع مشکل کامیون‌داران کرمانشاه

حال و هوای رمضان‌های قدیم در بین زاگرس‌نشینان؛

"کردها" و آیین‌های فراموش شده "روژیتی"

سرنوشت منطقه آزاد قصرشیرین چه می شود؟

مصری: فضای کشور باب تصویب منطقه آزاد نیست