کد مطلب: 303444
جمعه ۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۵:۴۰

آیت الله علم الهدی:

دشمن به دنبال از بین بردن سرمایه‌ نیروی انسانی جوانان کشور است/لزوم تسریع در بازسازی مناطق زلزله زده خراسان رضوی

مرصادنيوز: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه دشمن از سرمایه نیروی انسانی جوان ما مطلع است و در تهاجم خود می‌خواهد این سرمایه را از میان ببرد گفت: برای از میان بردن این سرمایه سه حرکت را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی با اشاره به وقوع حادثه زلزله در خراسان رضوی  اظهار کرد: در این جریان نمایشگاهی از عنایت خاصه پروردگار و لطف و رافت ویژه امام هشتم(ع) را نیز شاهد بودیم، زلزله‌ای بیش از 6 ریشتر در این شهر اتفاق افتاد و تمام در و دیوار این شهر را لرزاند اما حتی یک مورد خرابی نداشتیم و این چیزی جز عنایت خاصه امام هشتم نبود.

 

خطیب جمعه مشهد مقدس افزود: این مسئله نمایانگر لطف و رافت امام هشتم بود البته در کانون این حادثه مشکلاتی برای عزیزان ما با حداقل خسارت شکل گرفت و مسئولان در لحظه نخست زلزله به فریاد رسیدند و چادرهای هلال احمر هم برپا شد و از آستان قدس‌رضوی و استاندار خراسان رضوی بابت این مسئله تشکر می‌کنیم و آستان قدس هم غذای گرم در اختیار زلزله زدگان قرار داد.

 

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: در حوادث اخیر چنین مسائلی سابقه نداشت و این عنایت امام هشتم(ع) است و زلزله زدگان از خوان نعمت امام همام برخوردار شدند، خواهشی نیز از مسئولان و آستان قدس دارم و آن اینکه افرادی که خانه خراب شده‌اند باد خزان را خارج از منزل مسکونی خود لمس نکنند و تا قبل از پائیز خانه‌ها بازسازی شود و در همین باد بهاری و فضای تابستان تمام مشکلات حل شود و از همین تریبون از کسانی که بنیانگذار این حقیقت بودند تشکر کنیم.

 

وی با اشاره به ولادت باسعادت امام جواد(ع) گفت: برکات خاصه امام رضا(ع) دارای دو منشا است یکی ایام نخست ماه رجب است و عامل دوم حرمت‌داری مردم مشهد است، در حریم مطهر امام هشتم(ع) برخی مفاسد و بی بندوباری‌ها را اجازه توسعه ندادید و بخاطر حفظ این حرمت مزد و اجر شما این بود که در برابر چنین خطری امام رضا(ع) شما را کمک کردند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: ما مشهدی‌ها در زمان ولادت امام جواد احساس خاصی داریم و شاهدیم حرم منور نورباران است و قلب ایشان خوشنود و مسرور است و عید امشب و فردای ما عید خود امام رضا(ع) و جشن سرور خود ایشان است؛ از این موقعیت حسن استفاده را داشته باشید.

 

وی ادامه داد: امام جواد(ع) نشان دادند امامت یک مسئله ساختاری است؛ نکته دوم اینکه ایشان جوانترین امامان بود و در سن 25 سالگی به شهادت رسیدند و تمام عمر میوه دل امام هشتم فقط 25 سال بود. امام رضا(ع) شیعه را توسعه دادند و دستگاه مامونی نیز به انواع توطئه‌ها متوسل شدند اما نتوانستند شیعه را سرکوب کنند و سیاست توسعه تشیع با پیچیدگی همراه شده بود و امام جواد(ع) به نحوی این دوره را پشت سر گذاشتند که در تمام دوره امامت ایشان، خط امامت با خط امامت امام هشتم یکسان بود.

 

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات نوروزی خود روی جوانان تاکید کردند و فرمودند 33 میلیون جوان داریم که 10 میلیون آنها دانشگاه دیده هستند و این سرمایه کمی نیست و دستگاه‌های اجرایی ما از این سرمایه کلان باید استفاده کنند و در کشوری که 10 میلیون جوان تحصیلکرده داریم، 35 درصد جوانان تحصیلکرده بیکار هستند و این یک درد است.

 

وی با اشاره به اینکه دشمن از این سرمایه ما مطلع است و در تهاجم خود می‌خواهد این سرمایه را از میان ببرد تصریح کرد: برای از میان بردن این سرمایه سه حرکت را در دستور کار قرار داده است؛ نخست اینکه خودباوری را از اینها دور کند تا دل به غرب ببندند و اگر اینگونه شود اینها خودباوری را از دست می‌دهند. غرب دشمن سرسخت ما است و دلیل آن نیز همین پیام اتحادیه اروپا طی چند روز اخیر است که سفارش کرد تا انتخابات ریاست جمهوری تحریم‌ها اجرایی نشود تا تندروها روی کار نیایند، تندرو از نظر اروپا و آمریکا کیست؟ در راس تندروها از نظر اینها مقام معظم رهبری است.

 

خطیب جمعه مشهد مقدس افزود: مفهوم این جمله چیست؟ یعنی اگر مردم به افراد معتدل رای دادند آن وقت تحریم‌ها اجرا نمی‌شود؟ برنامه اینها برای اجرای تحریم برای بعد از انتخابات است. این دشمن است؛ چشمتان را از غرب بردارید و به داخل نگاه کنید. مملکت خودمان و امکانات خودمان را ببینیم و مسئله اشتغال جوان را به هر نحو ممکن راه بیندازیم.

 

وی با اشاره به حرکت دوم دشمن تصریح کرد: رسوخ فساد در میان جوانان حرکت دوم است، اینها که دم از عیاشی جوان می‌زنند یا نمی‌فهمند برای دشمن مزدوری می‌کنند و یا اینکه می‌فهمند و واقعا مزدور هستند. حرکت سوم دشمن برای تباه سازی جوان، ولنگار بار آوردن و بیکاره بار آوردن جوان است، بزرگترین آفت بیکاری جوان، یاس و ناامیدی وی است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

ناتوانی مجمع نمایندگان کرمانشاه ادامه دارد؛

انتقال «نفت و گاز غرب»؛ سیلی دیگری به صورت سرخ کرمانشاه

مرصادنیوز: بخش‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در سایه سکوت و ناتوانی مجمع نمایندگان کرمانشاه از امروز به ایلام منتقل شد.

پربازدیدها