سرویس: بین الملل کد خبر: 303502 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹

مرصاد بررسی می کند؛

پیام های آشکار و نهان حمله آمریکا به سوریه/ از پایان یافتن عصر مذاکره تا لزوم افزایش قوای نظامی

مرصادنیوز: حمله ایالات متحده به سوریه پیام های آشکاری دارد که بسیاری از کشورهای منطقه بایستی به آن توجه ویژه داشته باشند.

پیام های آشکار و نهان حمله آمریکا به سوریه/ از پایان یافتن عصر مذاکره تا لزوم افزایش قوای نظامی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، آمریکا پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ بالاخره روز جمعه آتش خود را به سمت سوریه گشود.

 

ارتش ایالات متحده آمریکا با تعداد قابل توجهی موشک پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را مورد حمله قرار داد.

 

این حمله ایالات متحده واکنش های متفاوتی را از سوی کشورهای مختلف به همراه داشت. کشورهای نزدیک به سیاست های ایالات متحده از این حمله حمایت کرده اند اما در این سو ایران و روسیه در مقابل آن واکنشی منفی داشته اند.

 

با این تفاصیل این حمله جدای از خسارت هایی که به یک پایگاه از سوریه وارد کرد، دارای پیام هایی برای کشورهای مختلف است. پیام هایی که بایستی همواره به آن توجهی ویژه شود.

 

مذاکره فایده ای ندارد

 

در طی ماه های گذشته همواره اقدامات متعددی در قالب تحرکات دیپلماتیک و مذاکرات برای بحران سوریه انجام شده بود.

 

در این میان آنچه که روز جمعه در جریان حمله آمریکا به سوریه نمایان شد این بود که هر اندازه که مذاکره برای این بحران در سوریه انجام شود باز هم ایالات متحده خوی وحشی گری و تجاوز خود را کنار نگذاشته و دست به حملاتی می زند که خود خواهان آن است.

 

این در حالی است که در دوران باراک اوباما حداقل دولت دموکرات او ژست علاقه مندی به مذاکرات در برخی از امور را می گرفت اما در دولت ترامپ این ژست دیگر کارکردی ندارد.

 

لزوم افزایش قوای نظامی

 

در شرایط فعلی که در بسیاری از تحولات اخیر مشخص شده  مذاکره کارکرد چندانی ندارد، آنچه که اهمیت خواهد یافت لزوم افزایش قوای نظامی کشورهایی است که در راستای سیاست های سلطه گرانه آمریکا عمل نمی کنند و به نوعی قطب مخالف آن محسوب می شوند.

 

این کشورها بایستی علاوه بر افزایش قوای نظامی یک تغییر دیدگاه نسبت به برخورد با مسائل اینچنینی داشته باشند. این مسئله با مدیریت مدیرانی محقق خواهد شد که از رنگ باختن عرصه مذاکرات بی نتیجه آگاهی داشته و نگاه ویژه ای به توان نظامی کشور خود داشته باشند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها