کد مطلب: 303945
چهارشنبه ۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۹:۲۳

مدیر کل راهداری و حمل و نقل کرمانشاه خبر داد:

انجام یک میلیون و 164 هزار تن ترانزیت از مرز پرویزخان

مرصادنيوز: مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان کرمانشاه از ترانزیت یک میلیون و 164 هزار تن کالا از مرز پرویزخان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد  بهمن خسروانی در گفت و گو با پاک پرس، با تشریح آمار یکساله ترانزیت ورودی کالا در سال گذشته اظهار داشت: در مجموع 32 مرز فعال در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 22 مرز زمینی و 10 مرز دیگر آبی است.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان کرمانشاه بیان کرد: در سال قبل هفت هزار و 816 هزار تن کالا از کشور ترانزیت شده است.

 

خسروانی عنوان کرد: در حال حاضر مرز شهید رجایی با 36 درصد و دو میلیون و 800 هزار تن ترانزیت کالا فعالترین مرز و پرویز خان با 15 درصد و یک میلیون و 164 هزار تن در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

 

وی افزود: پس از بندر شهید رجایی، مرزهای پرویزخان، بازرگان و شهید باهنر به ترتیب با 15، 13 و هشت درصد به عنوان فعالترین مرزهای کشور در امر ورود کالاهای ترانزیت به شمار می روند به طوری که 73 درصد از حجم ترانزیت به آنها اختصاص دارد.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: بیشترین حجم مسیرهای تردد کالا از مرزهای کشور طی یک سال اخیر، پرویزخان به بندر امام با جابجایی یک میلیون و 162 هزار تن بوده است.

 

خسروانی گفت: عمده ترین کالاهای عبوری از مرزهای کشور به تفکیک مازوت، نفتا و پنبه بوده و مازوت بیشترین حجم جابجایی و ترانزیت کالا را به خود اختصاص داده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

افول علنی استکبار با این طرح کلید می‌خورد

انتقال سازمان ملل؛ یک گام تا بی‌اعتباری جهانی آمریکا

مرصادنیوز: کارشناسان طرح انتقال سازمان ملل متحد از آمریکا را یک اقدام مناسب عنوان می‌کنند و آنرا شروعی برای بی‌اعتباری آمریکا در عرصه جهانی می‌دانند.

پربازدیدها