سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 306090 10:34 - 1396/02/09

فرماندار شهرستان سرپلذهاب :

کتابخوانی اهمیت بسیاری در توسعه فرهنگی جامعه دارد/ لزوم افزایش سطح مطالعه در سرپل ذهاب

کتابخوانی اهمیت بسیاری در توسعه فرهنگی جامعه دارد/ لزوم افزایش سطح مطالعه در سرپل ذهاب

مرصادنيوز:فرماندار شهرستان سرپلذهاب باتاکید برلزوم افزایش سطح مطالعه در شهرستان گفت: کتاب وکتابخوانی اهمیت بسیاری در توسعه فرهنگی جامعه دارد که نیازمند نگاه ویژه مسئولین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اکبر سنجابی در حاشیه بازدید از کتابخانه عمومی های شهرستان سرپل ذهاب در گفتگو با بازی دراز  اظهار داشت: يکي از راه‌هاي مهم توسعه فرهنگي اهميت دادن به مساله کتاب و كتاب‌خواني و ترويج فرهنگ مطالعه در جامعه خصوصا در ميان جوانان و نوجوانان است، در واقع از شاخص‌هاي مهم توسعه‌يافتگي هر جامعه سرانه مطالعه، ميزان توليد و مصرف اطلاعات و كالاهاي فرهنگي آن جامعه است.

 

وی ضمن اشاره بر نقش و جایگاه کتاب و کتابخانه در فرهنگ مردم و نجات اندیشه و تفکر از جهالت بوسیله کتاب و کتابخوانی خدمات و اقدامات کتابخانه های عمومی شهرستان  را مثبت ارزیابی کرد و از زحمات تلاش های کتابداران و مدیریت شهرستان در جهت پیشبرد اهداف متعالی کتابخانه های عمومی که همان مطالعه و خواندن است تشکر وقدر دانی کرد.

 

 

وی از نزديك در جريان مشكلات و كمبود هاي كتابخانه هاي عمومي شهرستان قرار گرفت و در پایان خواستار تلاش مضاعف كتابداران براي رسيدن كتابخانه هاي عمومي به وضعيت مطلوب و استاندارد شد.

 

گفتنی است شهرستان سرپل ذهاب با 85 هزارنفر جمعیت دارای دو كتابخانه عمومي رسالت و علامه اميني با زیربنای حدود2 هزارمتر مربع و یک کتابخانه عمومی انقلاب در روستای ترکویس از توابع قلعه شاهين است.

 

همچنين در كتابخانه هاي عمومي شهرستان حدود 50 هزار جلد كتاب موجود است و بالغ بر 2200 نفر عضو فعال كتابخانه هاي عمومي شهر مي باشند.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها