کد مطلب: 307766
یکشنبه ۱۳۹۶/۲/۲۴ - ۱۴:۸

اخبار پلیس؛

آدم ربایی در کرمانشاه منجر به دستگیری پلیس قلابی شد

مرصادنيوز:فرمانده انتظامی شهرستان گفت: فردی که در پوشش مامور، اقدام به آدم ربایی و اخاذی از یک دختر و پسر جوان کرده بود، در کمتر از سه ساعت دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سرهنگ "رضا شیرزادی" گفت: روز گذشته فردی مامور نما در پارک غربی  طاقبستان دو دانشجوی دختر و پسر را مورد مواخذه قرار داده و آنها را جهت توضیحات بیشتر سوار بر یک دستگاه خودروی پژو می کند.

 

وی افزود: این مامور قلابی دانشجویان را با خودروی شخصی به حوالی کلانتری منتقل می کند و به بهانه احضار خانواده هایشان آنان را مورد تهدید قرار می دهد و پس از اخاذی از آنها، پسر جوان را از خودرو پیاده کرده و دختر را به مکان دیگری می برد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه عنوان کرد: پسر جوان پس از پیاده شدن از خودروی مذکور سریعا به کلانتری ۱۹ طاقبستان مراجعه کرده و موضوع را با عوامل انتظامی در میان می گذارد که با توجه به حساسیت موضوع، دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار می گیرد.

 

سرهنگ شیرزادی در ادامه خاطرنشان کرد: ماموران کلانتری ۱۹ طاقبستان با انجام کارهای اطلاعاتی ظرف مدت کوتاهی توانستند خودروی متهم را در حوالی میدان آزادی کرمانشاه شناسایی و آن را متوقف کنند.

 

وی با بیان اینکه متهم در داخل خودرو دستگیر و دختر جوان نیز رها شده بود، گفت: در بازرسی از داخل خودروی توقیفی لباس های فرم نظامی کشف و متهم نیز به مقر پلیس منتقل شد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه توصیه کرد: حتما کسانی که خود را مامور نیروی انتظامی معرفی می کنند باید کارت شناسایی به همراه داشته باشند به ویژه مامورانی که فاقد خودروی سازمانی هستند، در غیر این صورت نباید به آنها اعتماد کرد.

 

سرهنگ شیرزادی تصریح کرد: با کسانی که با غصب عنوان پلیس قصد اخاذی از مردم را داشته باشند به شدت برخورد خواهیم کرد، چرا که این افراد سود جو  علاوه بر اجرای نیات شوم خود، بی اعتمادی را در بین شهروندان به وجود می آورند.

 

آموزش عشایر حاشیه جاده در برنامه های آموزش همگانی پلیس راه کرمانشاه

 

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه از آموزش فرهنگ ترافیک و مقررات جابجایی احشام به عشایر و دامداران ساکن حاشیه راه توسط این پلیس خبر داد.

 

سرهنگ "فضل لله شیری" بیان کرد: آموزش فرهنگ ترافیکی عشایر کوچ رو از اولویت های کاری پلیس راه استان در ارتقای ایمنی تردد آنان و سایر کاربران راه ها است و این قشر شریف و زحمت کش لازم است از مسئولیت ها و تکالیف قانونی خود در زمینه جابجایی و حرکت دادن احشام در حاشیه و روی جاده ها مطلع باشند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: کارشناسان پلیس راه استان با حضور در محل اسکان عشایر کوچ رو درخصوص نکات ایمنی حین تردد احشام، اسکان و برپایی چادر و محل نگهداری دامها و در مواظبت از کودکان خود آموزش های لازم را به آنان ارائه می دهند.

 

این مقام انتظامی افزود: در این برنامه ها به دامداران و عشایر آموزش داده می شود که برابر آئین نامه راهنمایی و رانندگی در هنگام عبوردام از ورود ناگهانی احشام خود به سطح جاده ها جلوگیری و حتی الامکان از چراندن آنها در کناره و عرض راه خودداری کنند، همچنین در صورت نیاز به عبور از عرض و طول جاده ها حتماً با علامت دادن به رانندگان عبوری آنان را از وجود خود مطلع کنند و در شبها نیز از چراغ فانوس یا راکت شبرنگ برای این کار استفاده کنند.

 

سرهنگ شیری در ادامه با اشاره به روند روز افزون استفاده عشایر از وسایل نقلیه ای مانند انواع وانت، موتورسیکلت و تراکتور گفت: مقررات مربوط به استفاده از این نوع وسایل نقلیه و یدک کشی با آنها را آموزش می دهند تا انشاء الله با گسترده شدن دایره آموزش ها به این قشر، شاهد ارتقای ایمنی ترافیکی آنان باشیم.

 

دستگیری عاملان نزاع مسلحانه در کرمانشاه

 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: ۱۱ نفر از عاملان نزاع مسلحانه در یکی از مناطق شهر کرمانشاه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

 

سرهنگ "رضا شیرزادی" اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه در یکی از مناطق شهر کرمانشاه، به سرعت ماموران کلانتری های دولت آباد، ۲۲ بهمن، تعاون و الهیه وارد عمل شدند.

 

وی با بیان اینکه این درگیری باعث آسیب رسیدن به تعدادی از منازل و خودروهای محل شده بود، افزود: ماموران انتظامی شهرستان کرمانشاه با توجه به حساسیت موضوع با استفاده از شگردهای خاص پلیسی در مجموع یازده نفر را دستگیر کردند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه یک قبضه سلاح از عوامل درگیری کشف شده است، گفت: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شده اند.

 

سرهنگ شیرزادی با بیان اینکه پلیس با شدت با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد می کند، افزود: برخورد با اراذل و اوباش به صورت جدی دستور کار انتظامی شهرستان کرمانشاه قرار دارد.

 

کاهش ۷۰ درصدی وقوع سرقت در شهرستان روانسر

 

فرمانده انتظامی شهرستان روانسر از کاهش۷۰ درصدی وقوع انواع سرقت و افزایش ۴۵ درصدی کشفیات ار ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "عزیز الهیاری" گفت: با انجام اقدامات پیشگیرانه و تلاش های شبانه روزی پلیس، استفاده از ظرفیت پلیس محله محور و نگهبانان محله، افزایش گشت های تخصصی و انتظامی و کنترل مناطق جرم خیز از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در روانسر، وقوع سرقت ۷۰ درصد کاهش و کشف انواع سرقت ۴۵ درصد افزایش داشته است.

 

فرمانده انتظامی شهرستان روانسر  ادامه داد: طی مدت مذکور سرقت منزل ۸۵ درصد و سرقت مغازه ۱۰۰ درصد، کاهش وقوع داشته اند.

 

سرهنگ الهیاری افزود: این انتظامی با افزایش اقدامات مقابله ای، شاهد رشد ۷۸ درصدی کشفیات انواع قاچاق کالا و رشد ۳۸ درصدی کسف مواد مخدر  از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.

 

وی در پایان از شهروندان خواست که در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مجرمانه، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند تا در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود.

 

کشف ۲۴ تن گندم قاچاق در شهرستان سرپل ذهاب

 

فرمانده انتظامی شهرستان سرپل ذهاب از کشف ۲۴ تن گندم قاچاق خبر داد و گفت: یک متهم در این زمینه دستگیر شده است.

 

سرهنگ "محمدرضا یاری" اظهار کرد: عوامل انتظامی شهرستان سرپل ذهاب با اقدامات اطلاعاتی و رصد قاچاقچیان سابقه دار موفق شدند محور تردد یک دستگاه تریلر حامل کالای قاچاق را شناسایی کنند.

 

وی افزود: برهمین اساس اکیپی از مأموران انتظامی با هماهنگی اداره تعزیرات حکومتی در محور ورودی شهرستان سرپل ذهاب مستقر شدند و خودروی موردنظر را پیش از توزیع محموله متوقف کردند که در بازرسی از آن ۲۴ تن گندم فاقد مدارک مثبته گمرکی کشف شد.

 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ارزش محموله ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: راننده خودرو در این زمینه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سریال ادامه‌دار تخلفات سازمان‌یافته

انهدام یک باند فساد اداری در کرمانشاه

مرصادنیوز: یک باند فساد اداری در یکی از ادارات کرمانشاه منهدم شده که پرونده آنها در دادگاه رسیدگی به تخلفات اداری در حال پیگیری است.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کرمانشاه:

تصمیمات نابخردانه مسئولان، تغییر در مجلس را ضروری کرده است

مدیرکل نظارت بر سرویس های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات رادیویی:

پرونده ارزش افزوده در کشور ۱.۶ میلیون نفر شاکی دارد

پربازدیدها