کد مطلب: 308636
3 خرداد 1396،‏ 14:39:37

یادداشت: غلامرضا نوری علاء‬‎

منش انسانی، بینش سیاسی

مرصادنيوز: روز گذشته اعضای اصلی ستاد رئیسی و قالیباف در کرمانشاه، در جشن پیروزی روحانی حضور یافتند و تبریک گفتند و به حاضرین گل هدیه کردند. این رفتار، نمادی رحمانی است که امکان وقوع اش شاید فقط برای ما فراهم شود.

یادداشت میهمان _  غلامرضا نوری علاء‬‎/ روز گذشته اتفاقی در کرمانشاه روی داد که شاید برای اولین بار در تاریخ سیاسی ایران بود و نشانه ایمان قوی و بیانگر توسعه سیاسی است. در کارزارهای انتخاباتی در همه جای جهان، مرسوم است که رقبا، به پیروز انتخابات تبریک بگویند.

 

اما روز گذشته اعضای اصلی ستاد رئیسی و قالیباف در کرمانشاه، در جشن پیروزی روحانی حضور یافتند و تبریک گفتند و به حاضرین گل هدیه کردند. این رفتار، نمادی رحمانی است که امکان وقوع اش شاید فقط برای ما فراهم شود.

 

 کارستان مسئولین ستاد رئیسی در کرمانشاه، معانی مختلفی دارد، که بهترین پیام اش می تواند این باشد که دشمنی و مخالفتی در بین نیست و این وحدت در عین کثرت است. کار بدیعی که آغاز آن از کرمانشاه بوده است می تواند و باید در کشور فراگیر شود که رقابت با رفاقت جمع می شود! هر چند از میزبانان هزاران نفری، چند نفر هم با بی تدبیری، مهمان را هو کنند! مگر نه اینکه بر سر رحمت للعالمین (ص) خاکستر پاشیدن و دندان شکستند!!!

 

موضوعی که ناچار از اشاره به آن هستم، مصادره این رفتارخوش و بدیع است که فقط متعلق به عاملان آن یعنی مسئولین ستاد رئیسی است و نه کسانی دیگر!


از آنجا که اصلاح طلبی یعنی تبدیل دشمن به مخالف و مخالف به منتقد، آیا اعضای اصلی ستاد روحانی در کرمانشاه، حاضر بودند با وصف اینکه چنین رفتاری، بخشی از گفتمان اصلاح طلبی است، در جشن پیروزی رقیب شرکت کنند؟

 

به هر حال بابت چنین بینش انسانی و رفتاری که توسعه سیاسی به سبک و سیاق بومی است به خود می بالیم که در شهری زندگی میکنیم که شهروندانی چنین متدین، فهیم و شایسته دارد. باشد که با این همراهی ها و همدلی ها، گره های گور این استان در همه بخش ها، باز شود و شاهد رشد و توسعه واقعی استان باشیم. ان شاالله

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

گزارش مرصاد از "گورهای لاکچری"؛

فروش قبرهای میلیونی در آرامستان کرمانشاه /خانه‌های ابدی متری چند؟

مرصادنیوز: فروش قبرهای میلیونی در آرامستان کرمانشاه موضوعی قابل تامل است که چرا با وجود ایجاد آرامستان جدید شاهد این قیمت‌ها هستیم.

زنگ خطر آتش سوزی جنگل ها به صدا درآمد ؛

هراس "بلوط" از کابوس "آتش"

یادداشت/

پول پوچ