کد مطلب: 310715
25 خرداد 1396،‏ 2:07:51

نمونه های تاریخی و امروزی "سازش هزینه دارد"؛

عبدالفتاح السیسی دنباله روی داماد ایرانی مصری ها در کوچک تر کردن یک کشور

مرصادنیوز: اقدام جدید مصر به ریاست جمهوری السیسی در واگذار کردن جزایر تیران و صنافیر یاد آور اقدام داماد ایرانی مصری ها در کوچک تر کردن یک کشور است.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، تحلیل مناسبات و کنش ها و واکنش های بین المللی همیشه در طول تاریخ مهم بوده است. این اهمیت از آنجایی ناشی می شود که تحلیل نادرست موجب خواهد شد که یک کشور و ملت دچار خسران شوند.

بحث سازش و چالش مدت هاست که یک دوراهی پیش روی حکومت ها و دولت ها در جهان به وجود آورده است. در این میان گاهی این عبارت که سازش می تواند کارساز باشد و هزینه نداشته باشد، مسئله ای است که به اشتباه از سوی برخی به عنوان اصل پذیرفته می شود در حالی چنین اصلی از اساس اشتباه است.

نمونه عینی هزینه دار بودن سازش به تازگی در میان کشورهای مصر و عربستان نمود پیدا کرده است. مصر به تازگی قبول کرده است که جزایر تیران و صنافیر را به عربستان واگذار کند!

7797979797

پس از رأی مثبت کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان مصر به توافقنامه تعیین مرزهای دریایی میان مصر و عربستان (واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان) این توافقنامه در مجلس نمایندگان مصر نیز به تصویب رسید. 

دولتهای مصر و عربستان در یک سال پیش توافقنامه ترسیم مرز دریایی بین دو کشور را امضا کردند که برای تصویب به مجالس دو کشور ارجاع شد. 

دولت مصر به‌ریاست عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در این توافقنامه اعلام کرد که حاکمیت بر دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان منتقل خواهد شد.(1)

این واگذاری در حالی صورت می گیرد که مصر ارتباطات نزدیکی را با عربستان برقرار کرده است.

این اقدام مصری ها را به صورتی دیگر محمد رضا پهلوی که روزی  داماد پادشاه مصری ها محسوب می شد، انجام داده بود. پهلوی در دوران حکومت خود بحرین را از ایران جدا کرد و ننگ کوچک کردن خاک ایران را در کارنامه خود نوشت.

6545454

 او فکر می کرد که با واگذاری بحرین می تواند ارتباط بهتری با کشورهای عربی داشته باشد اما این پیش بینی را نکرده بود که همچنین اتفاقی نخواهد افتاد. زیرا فردی که نتواند مرزهای کشور را حفظ کند و برای سازش هزینه بدهد، فرصت مناسبی برای کشورهای عربی ایجاد می کرد تا هزینه های بیشتری از او بگیرند.

به گزارش مرصاد، سیسی ها و محمد رضا پهلوی ها در طول تاریخ کم نیستند. تاریخ افراد فراوانی را به خود دیده است که برای سازش هزینه های بیشتری پرداخت کرده اند اما موفق نشده اند.

------

1-  مجلس نمایندگان مصر با واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان موافقت کرد

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

"قارچ‌های قاتل" دست از سر کرمانشاهی ها بر نمی‌دارد؛

ردپای "چتری‌های کشنده" در قارچ‌های پرورشی / شروع یک معمای تازه!

مرصادنیوز: آمار مسمومیت با قارچ های سمی در استان کرمانشاه در حال افزایش است و با این وجود اظهارنظر مسئولان خبر از ردپای قارچ های سمی در بین قارچ های پرورشی موجود در بازار می دهد.

در پی اعتراض چندروزه رانندگان صورت گرفت؛

انجام اقدامات لازم برای رفع مشکل کامیون‌داران کرمانشاه

حال و هوای رمضان‌های قدیم در بین زاگرس‌نشینان؛

"کردها" و آیین‌های فراموش شده "روژیتی"

سرنوشت منطقه آزاد قصرشیرین چه می شود؟

مصری: فضای کشور باب تصویب منطقه آزاد نیست