کد مطلب: 311072
29 خرداد 1396،‏ 11:18:35

مدیریت جهاد کشاورزی سرپل ذهاب:

جهادسازندگی برای استقلال و خودکفایی کشور ساخته شد/ نقش مهم سنگرسازان بی سنگر در دوران دفاع مقدس

مرصادنیوز: مدیریت جهاد کشاورزی سرپل ذهاب با تاکید بر نقش مهم سنگرسازان بی سنگر در دوران دفاع مقدس گفت: جهادسازندگی برای استقلال و خودکفایی کشور ساخته شد وخدمات ارزنده ای در مناطق محروم انجام داده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل ازبازی دراز، پور مراد جانی به مناسب هفته جهاد کشاورزی  ضمن تسلیت شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) اظهار داشت: بعد از فرمان تاریخی امام خمینی در27 خرداد 1358 مبنی بر تشكیل جهاد سازندگی جهت رفع محرومیتها و تلاش برای آبادانی كشور، گروه گروه ازجهادگران به منظور فراهم ساختن نهضتی همه جانبه در جهت مبارزه با فقربه مناطق محروم دور دست اعزام شدند و اقدام به محرومیت زدایی، توسعه و عمران روستاها و در یك كلام، حركت در جهت استقلال و خودكفایی کردند.

وی افزود: جهاد سازندگی یك نهاد مردمی و انقلابی بود و خدماتی نظیربهسازي روستائي ، آب رساني ، برق رساني به روستاها ، راه سازي و صنايع روستائي، احداث مساجد و مدرسه و... بر عهده داشتند و این خدمات به گونه ای بود که تمام روستاهای محروم از خدمات ذکر شده برخوردار شدند و خدمت رسانی بدون توقیف در حال انجام بود.

مدیر جهاد کشاورزی سرپل ذهاب تصریح کرد: تا اینکه با شروع جنگ تحمیلی و امکاناتی که نیروی قدرتمند جهادی در آن زمان از قبل لجستیکی و ماشین آلات سنگین در کنار رزمندگان به دفاع از نظام میهن اسلامی پرداخته و نقش بسیار مهم و موثری در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ایفاء نمودند.

وی یادآور شد: جهادگران، به عنوان "سنگر سازان بی سنگر" در جنگ حضور مهندسی داشتند و با ساخت پل، سنگر، خاکریز و جاده در مناطق مختلف باعث پیشرفت سربازان در جنگ شدند، که در این زمینه می‌توان به احداث پل ˈبعثتˈ بر روی رودخانه اروند اشاره کرد.

جانی اذعان داشت: جهاد سازندگی بعد ازاتمام جنگ تحمیلی نیز درعرصه تولید و اشتغال و امرخود کفایی و عدم وابستگی نظام اسلامی به واردات انواع محصولات کشاورزی گامهای مهم و موثری برداشته و نیاز داخلی کشور به انواع محصولات مورد نیاز را مرتفع نموده است.

وی گفت: جهاد سازندگی همواره به عنوان یک نهاد و ارگان انقلابی در خط ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها حاضر بوده و درجهت خود اتکایی نظام اسلامی خواهید کوشید.

این مقام مسئول افزود: به تبع این تحولات ، جهاد کشاورزی شهرستان سرپل ذهاب با نظارت برتولید بیش از 32نوع محصول زراعی و سایر محصول باغی و نیز تولید انواع محصولات دامی به عنوان قطب کشاورزی استان درخشیده و با وجود نیروی انقلابی و متخصص در خدمت بهره برداران بوده است.

جانی خاطرنشان شد: این نهاد با تقویت بخش های مختلف مکانیزه و تولیدات زراعی، باغی و دامی بصورت علمی سالیانه بیش از 300 میلیارد تومان درآمد از طریق تولید انواع محصولات کشاورزی بدست می آورد.

وی به اجرای طرح سامانه گرمسیری در شهرستان سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: عبورکانال سامانه گرمسیری و تخصیص آب قابل توجه به اراضی شهرستان علاوه بر آبهای موجود، تا پایان سال جاری بیش از 21هزارهکتار از اراضی زراعی شهرستان در مسیر توسعه و بهبود تحت پوشش این شبکه آبیاری قرارخواهد گرفت.

جانی در پایان گفت: تحقق این مهم باعث افزایش تولید اشتغال پایدارو رونق کشاورزی و کسب کار در شهرستان خواهد شد و تاثیربسزایی در وضعیت اقتصاد شهرستان و بهره برداری از بخش کشاورزی دربر خواهد داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

گزارش مرصاد از "گورهای لاکچری"؛

فروش قبرهای میلیونی در آرامستان کرمانشاه /خانه‌های ابدی متری چند؟

مرصادنیوز: فروش قبرهای میلیونی در آرامستان کرمانشاه موضوعی قابل تامل است که چرا با وجود ایجاد آرامستان جدید شاهد این قیمت‌ها هستیم.

زنگ خطر آتش سوزی جنگل ها به صدا درآمد ؛

هراس "بلوط" از کابوس "آتش"

یادداشت/

پول پوچ