کد مطلب: 313898
یکشنبه ۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۰:۱۷

نقش حجاب در هویت یک نابغه مسلمان؛

چرا "مسلمان بودن" مریم میرزاخانی هیچ بازتاب رسانه ای نداشت؟

مرصادنیوز: مبادا فقدان نشانه مهم حجاب در تصاویر سالهای آخر عمر مریم میرزاخانی، هویت و مسلمانی او را از یادمان ببرد.

یادداشت- علی جعفری: بسیار عجیب است که تقریبا در تمام پیام های تسلیت و نیز بازتاب های رسانه ای مرگ مرحومه مریم میرزاخانی دلالتی به اینکه او بانویی مسلمان بود نشده است.

حتی حسن روحانی که با ثبت تصویر بدون حجاب او و غلظت دادن به لحن تسلیتش سعی در نادیده انگاری و عادی سازی بی حجابی مریم دارد نیز ترجیح داده هیچ اشاره ای به دینداری و مسلمان بودن او نکند.

این مواجهه از سر تغافل با "اسلام" بانویی که علی رغم "بی حجاب شدن" در سالهای آخر عمر، بر پیمان مسلمانی و  ولایتش وفادار بود گویای این واقعیت غیرقابل انکار است که "حجاب" در عرف ایرانی و جهانی یکی از مهمترین و درخشان ترین نشانه های مسلمان بودگی زنان و دختران است. به نحوی که هیچ چیزی به اندازه فقدان حجاب، مسلمان بودگی زن مسلمان را در مَحاق نمی برد.


کاش این بانوی نجیب و دانشمندِ نخبه علاوه بر همه فضایل ستایش برانگیزش موفق می شد حجاب فاخر دوران نوجوانی و جوانی را در میان سالیش هم حفظ کند تا نه فقط ایرانیان،  بلکه همه مسلمانان جهان جهت آمرزش روح پرستنده و موحدش دست به دعا بر می داشتند و کاش اعتبار و آبروی علمی او علاوه بر سربلندی ایران به کار اعتلای اسلام هم می آمد.

امروز که روح مریم عزیز ما در محضر رحمت پروردگار قرار دارد و راه سفر برزخ را در پیش گرفته، روح پرستنده او بیش از کسانیکه فقط دانشش را تحسین می کنند به اهمیت ایمان و بی بدیل بودن توشه تقوا آگاه است و به تحسین مسلمانیش محتاج.

مبادا فقدان نشانه مهم حجاب در تصاویر سالهای آخر عمر مریم، مسلمانی او را از یادمان ببرد. او خواهر مسلمان ما و شیعه امیرالمومنین(ع) است. روح او را با نماز لیله الدفن یاری کنیم که از پس محاسبات برزخ و آخرت راحت تر برآید که معادلات آن بسیار پیچیده تر از معادلات ریاضی دانشگاه استنفورد است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر انقلاب در دیدار وزیر و مسؤولان وزارت خارجه:

تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

پربازدیدها