کد مطلب: 314355
28 تیر 1396،‏ 13:56:45

یادداشت مهمان: فرج اللهی

امامِ "جامِ زهری" ها

مرصادنیوز: امروز اینستاگرام حسن روحانی فیلمی را منتشر کرده که هاشمی میگوید "جام زهر از افتخارات من و آقای روحانی است.

یادداشت - فرج اللهی/ اول: امروز اینستاگرام حسن روحانی فیلمی را منتشر کرده که هاشمی میگوید "جام زهر از افتخارات من و آقای روحانی است" 

دوم: این را بگذارید کنار خاطره سال 62 هاشمی که با نگاه "لزوم پایان جنگ"، فرماندهی جنگ را تحویل گرفت. 
او در خاطراتش میگوید: "خدمت امام برای خداحافظی رفتم و همین را مطرح کردم که ایشان بدانند من با این عقیده در جنگ می روم و هرچند که شعار می دهیم جنگ جنگ تا پیروزی یا تا رفع فتنه و یا هر چیز دیگر، استراتژی ما این است. گفتم که من با این هدف وارد میدان می شوم تا جنگ را به این صورت تمام کنیم ایشان هم نگاهی به من کردند و جواب ندادند من هم انتظار نداشتم جواب بدهند می خواستم بگویم که اگر می خواهید من جنگ را فرماندهی کنم، این استراتژی من است . فقط با یک تبسم مواجه شدم . این تبسم میتوانست به معنای اینکه شما ساده هستید باشد و می توانست به این معنا باشد که این خوب است.»

سوم: در تاریخ روایت شده توسط جریان هاشمی،دو تصویر و روایتی از امام در ذهن مخاطب شکل میگیرد: یکی روایتی که مطلوب جریان هاشمی است و صراحتا بیانش نمیکنند. یعنی امامی که از هاشمی و دوستانش در درک و تحلیل مسائل سیاسی عقبتر بود و زمان میبُرد آنچه آنها در خشت خام میدیدند، ایشان در آیینه ببیند. به همین خاطر جنگ نه در سالهای 62 و 63 که مطلوب هاشمی و دوستانش بود، بلکه سال 67 تمام میشود. 
روایت دوم که مطلوب جریان منتظری است. یعنی امامی که ضعف تحلیلش و بیماری جسمی اش، باعث شده عملا توسط چندنفر معدود از جمله هاشمی و سیداحمد خمینی مدیریت شود. گاهی از سر لجاجت با همه مخالفت میکند و گاهی نظر همان دوسه نفر را میپذیرد. 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در واکنش به ادامه استخدام افراد با ژن خوب؛

خیل عظیم بیکاران با مدرک دکترای نفت تا جذب دختر نماینده مجلس

مرصادنیوز: در حالی که وزیر نفت ادعا می کند هر فردی با مدرک دکترا نفت شایستگی جذب داشته باشد فارغ از آقا زاده بودن یا نبودن استخدام می شود شاهد وجود خیل روز افزون جمعیت بیکار با مدرک دکترا رشته های نفت هستیم.

پربازدیدها