کد مطلب: 316060
شنبه ۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۹:۲۰

به بهانه ورود با تاخیر یک لوکوموتیو آزمایشی به کرمانشاه؛

اراده ملی قطار را خواهد آورد/فصل انجام وظیفه مدیران استانی

مرصادنیوز: پس از سالها تاخیر در رسیدن راه آهن به کرمانشاه این پروژه ملی رو به اتمام است و رسالت مدیران استان کرمانشاه پس از اقدامات ملی، تازه شروع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، پس از وعده های مکرر افتتاح راه آهن کرمانشاه شب گذشته استاندارکرمانشاه با انتشار پیامی خبر از آمدن یک قطار به کرمانشاه داد.

ذیل این پیام که دیشب منتشر شد و ورود آزمایشی یک لوکوموتیو به ایستگاه راه آهن نیمه تمام کرمانشاه را تبریک گفت، تاریخ یک ماه پیش درج شده است که به نظر میرسد ناشی از عجله برای انتشار آن است.

پروژه راه آهن کرمانشاه یک طرح ملی با اعتبارات، کارفرما و البته پیمانکاران ملی است که کارشناسان به همین دلیل معتقدند دلایل تاخیر رسیدن قطار و یا چگونگی تکمیل این پروژه در کرمانشاه در آینده، چندان متوجه مدیران استانی نیست.

استفاده مردم کرمانشاه از قطار تا پایان سال

به گزارش مهر، اعلام های عجولانه رسیدن قطار به کرمانشاه پس از سالها تاخیر در انجام این پروژه در حالی است که مردم کرمانشاه احتمالا تا پایان سال امکان استفاده از قطار را نخواهند داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با چند و چون استفاده مردم کرمانشاه از قطار گفت: ما در مرداد ماه برای رسیدن ریل به کرمانشاه یک افتتاح برگزار خواهیم کرد.

خادمی گفت: برای استفاده مردم از قطار و تکمیل ایستگاه راه آهن نیاز به زمان بیشتری داریم و احتمالا تا پایان سال زمان خواهد برد.

مدیران استانی به جای وعده افتتاح زمینه را برای استفاده از ظرفیت ریل فراهم کنند

یکی از کارشناسان اقتصادی و مدرس دانشگاه های استان کرمانشاه به مهر گفت: به مدیران استان کرمانشاه توصیه می کنیم به جای تمرکز بر دادن وعده های افتتاح برای یک پروژه ملی که اظهار نظر یا رفتارهای تبلیغاتی آنها اثری بر دیر یا زود تمام شدن آن ندارد، به فکر فراهم کردن زیر ساختها برای استفاده از ظرفیت ریلی باشند.

راحله داروگران گفت: قطعا در صورت فراهم نشدن مقدمات برای استفاده از ظرفیت ریلی، این امکان می تواند اثر معکوسی بر اقتصاد کرمانشاه بگذارد.

وی افزود: به عنوان مثال در استانی که ۶۰ درصد ظرفیت صنعتی و تولیدی آن تعطیل است وجود ریل می تواند اندک شریان حمل و نقل های سنتی -که بخشی از نیروی کار استان در آن فعال است-  را تعطیل و در نتیجه بر بیکاری کرمانشاه بیفزاید.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: امکان ریل در کرمانشاه علاوه بر این می تواند امکان مناسبی برای ورود گردشگر به استان باشد و این می طلبد که مدیران استان گزارش بدهند که برای وعده هایی مثل کوریدور گردشگری و یا ساماندهی طاقبستان به عنوان یک مرکز درآمدی و توریستی که سالهاست رها شده است چه کرده اند؟

این کارشناس علوم اقتصادی ادامه داد: به نظر می رسد پنهان شدن پشت یک لوکوموتیو و بزرگنمایی آن توسط مجموعه مدیران استانی که عملا ارتباطی با این پروژه ندارند دردی از کارهای بر زمین مانده در حوزه وظایف آنها برای بهره برداری از ریل دوا نمی کند.

به گزارش مهر، پروژه راه آهن غرب کشور از توسط جهاد  نصر به عنوان یک موسسه عمومی غیر دولتی و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در بخش کرمانشاه تا خسروی دنبال می شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

استاندار کرمانشاه:

۲۸۷ نفر در زلزله مصدوم شدند /برق ۷ روستا وصل نشده است

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه زلزله تازه آباد ۲۸۷ نفر مصدوم داشته است، گفت:برق شهر و روستا بلافاصله وصل شده و فقط در هفت روستا هنوز برق وصل نشده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه:

آمار مصدومان زلزله تازه‌آباد به 156 نفر رسید

وضعیت راه‌های استان کرمانشاه در پی وقوع زلزله؛

گردنه سیاه‌طاهر بازگشایی شد /محور باینگان بسته است

پربازدیدها