کد مطلب: 316082
شنبه ۱۳۹۶/۵/۱۴ - ۱۲:۴۵

شرمی از مظلمه ی خون سیاووشت باد

مرصادنیوز: هر چند این دو نفر در اندازه ای نیستند که لازم باشد در باره ی آنان نوشته شود و هدف از این نوشتار نیز محکوم کردن این دو شخص نیست. بلکه محکوم کردن یک نوع فکر منحط و استعمار زده و منفعت طلب است.

یادداشت - محمد امین بهرامی/ در بین شهدا، شهدای هسته ای جایگاه ویژه ای دارند. شهید علی محمدی که شاید جزو مظلوم ترین شهدای هسته ای باشد که به واسطه ی فتنه ی 88 کمتر مطرح شد و آنقدر خباثت دشمنان عجیب بود که قصد داشتند شهادت او را به پای نظام بگذارند. شهید سعیدی که قاتلش مستقیما در اسراییل دوره دید. گویا قرار بوده قاتل نگون بخت،  50 هزار دلار هم پاداش دریافت کند. مبلغی به اندازه ی ساخت یک خانه در روستا یش!

شهید شهریاری شهید ویژه ای است. تنها کسی که به تعبیر مسئولان، می توانست ایران را به غنی سازی 20 درصد برساند. مسئولان می گویند اگر او میلیاردها تومان برای این کارش درخواست می کرد آن مبلغ را به او می دادیم اما حتی یک ریال هدیه هم از ما قبول نکرد. شهیدی که تربیت یافته ی تسنیم و مکتب آیت الله جوادی آملی بود.

شهید احمدی روشن نیز بواسطه ی دور زدن تحریم ها و اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری در نیروگاه های هسته ای نقش حیاتی در پیشبرد هسته ای کشور داشت.

شهید رضایی نزاد نیز از وجهی دیگر حائز اهمیت است. سوای کمک های او به هسته ای کشور، شهادت در جلوی چشمان دختر چند ساله اش اوج خباثت و پلیدی قاتلین اسراییلی را نشان می دهد.

ویروس استاکس نت که طراحی شده بود تا تاسیسات هسته ای ایران را نابود کند توسط اسراییل انجام شد و می توانست فاجعه ای در کشور پدید اورد. آنقدر این ویروس مهلک بود که پس از کشف در ایران، دشمنان از قدرت نرم افزاری ایران به وحشت افتادند که وقتی توانسته چنین ویروسی را خنثی کند  اگر بخواهد تلافی کند فاجعه رخ می دهد. فاجعه ای که اسراییلی ها و آمریکایی ها برای رخ دادنش در ایران نقشه ها کشیدند اما ایران برخلاف خوی پلید این جماعت، بدنبال تلافی ناجوانمردانه نرفت.

اسراییل امروز یک دشمن برای ایران نیست به گواه مجامع بین المللی و فعالان واقعی حقوق بشر دشمن اول انسانیت و ناقض اصلی حقوق بشر است. اینگونه است که می بینیم مخالفت با اسراییل شیعه و سنی و مسیحی و یهودی و حتی بی دین هم نمی شناسد  و به همین جهت است که بسیاری از افراد از جمله فوتبالیست های مطرح بواسطه ی انسان دوستی به مقابله با صهیونیسم جهانی می روند و آگاهانه می پذیرند که هزینه هایش را هم بپردازند. نمونه ی ان کریستین رونالدو بازیکن تکرار نشدنی فوتبال است.

حال در چنین شرایطی می بینیم دو فوتبالیست ایرانی با اندک فشاری، حاضر می شوند با یک تیم این رژیم خبیث مسابقه بدهند و این جلادان را به شعف آورند.

هر چند این دو نفر در اندازه ای نیستند که لازم باشد در باره ی آنان نوشته شود و هدف از این نوشتار نیز محکوم کردن این دو شخص نیست. بلکه محکوم کردن یک نوع فکر منحط و استعمار زده و منفعت طلب است. طرز تفکری که ظلم ها و خون شهدا و کودکانی چون آرمیتا رضایی نژاد را نمی بیند و بخاطر اندک مقداری پول بیشتر حاضر است از غیرت و عزت و شرافت بگذرد.

اصولا ایرانی های کم غیرت و وطن فروش با کمال تاسف به صورت عجیب و غریبی خود را و کشور عزیزشان را ارزان می فروشند. بنا به گفته ی آمریکایی ها،  در کودتای 28 مرداد بیش از 700 هزار دلار پیش بینی کرده بودند اما وطن فروشان منفعت طلب ایرانی، با کمتر از 10 هزار دلار کار را تمام کردند. یعنی با حدود 1.5 درصد انچه آمریکایی ها گمان می کردند لازمه ی آن کودتای ننگ آور است  اینان حاضر شدند یک دولت مردمی را نابود کنند و کشور را تا سالها دچار استعمار امریکا کنند.

فشی قاتل شهید علیمحمدی هم نیز چنانکه آمد با اندک ریالی یکی از نوابغ علمی را از کشور گرفت و ایران را از خدمات او محروم کرد.  بر فرض مثال دستگیر هم نمی شد با آن پول یک واحد اپارتمان 70 متری را هم در تهران نمی توانست تهیه کند. اما بخاطر همان هم با خیال راحت ضربه ای جبران ناپذیر به کشور وارد آورد.

به همین دلیل به هیچ وجه گمان نمی کنم مشکل امثال حاج صفی و شجاعی پول و قرارداد و ... باشد.آنها نه از کریستیان رونالدو مطرح تر هستند و نه اینکه بیش از او صدمه می بینند. مشکل در عدم فهم و درک غیرت و عزت ملی است و به همین دلیل ارزان فروشی و وطن فروشی برای برخی ضعیف النفس ها براحتی انجام می شود.

حاج صفی و شجاعی باید محکوم شوند و باید رسما عذرخواهی کنند زیرا حداقل جرم اینها خیانت به خون شهدای هسته ای است. اگر خود را به جای خانواده ی شهدای هسته ای و فرزندانشان بگذارند می فهمند این خیانت در کشوری که شهیدش را همیشه زنده می داند و بر روی خون جوانانش که برای این خاک جان عزیزشان را داده اند غیرت دارد این 90 دقیقه بدنبال یک توپ دویدن چقدر سنگین است.

حتما عده ای ناآگاه هم به دفاع از این افراد می پردازند و البته در این کنار عده ای هم آگاهانه حتما خود را ارزان فروخته اند تا اسراییل را و این حرکت نادرست را درست نشان دهند چنانکه دیگرانی این کار را انجام داده اند و خود را مفت فروخته اند آنچه مهم است آن است که  نباید جو رسانه ای به سوی برخی مسایل فرعی برود و بگونه ای باشد که حرمت خون شهیدان فراموش شود.

این دو نشان دادند که در انسانیت بسیار کوچکتر از بسیاری از فوتبالیست های غربی هستند اما حداقل برای نشان دادن غیرت ملی و وطن پرستی و نمایش شرمساری از خیانت به خون شهدا علی الخصوص شهدای هسته ای باید زودتر عذرخواهی کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر انقلاب در دیدار وزیر و مسؤولان وزارت خارجه:

تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

پربازدیدها