کد مطلب: 316601
پنجشنبه ۱۳۹۶/۵/۱۹ - ۱۲:۳

صبح امروز صورت گرفت؛

برگزاری یادواره شهدای ترور در کرمانشاه + تصاویر

مرصادنیوز: مراسم گرامیداشت آیت الله بهاءالدین محمدی عراقی از شهدای ترور استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ترور استان کرمانشاه با محوریت شهید آیت الله بها الدین محمدی عراقی و حضور مسئولین کشوری و لشکری در مسجد آیت الله بروجردی شهر کرمانشاه برگزار شد.

استان کرمانشاه ۳۴ شهید ترور دارد/جرم شهید عراقی خدمتگزاری بود

حجت الاسلام هادی عسگری امروز پنج شنبه در مراسم گرامیداشت شهید آیت الله بهاءالدین محمدی عراقی و شهدای ترور که در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه برگزار شد،  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۲۲۵ هزار شهید در سراسر ایران اظهار داشت: از این تعداد۹۸۰ شهید مربوط به استان کرمانشاه است و از ۱۷ هزار شهید ترور در سراسر کشور ۳۴ شهید در استان کرمانشاه به شهادت رسیدند.

وی افزود: منافقین کوردل در سال ۵۷ که هیچ جایگاهی در بین مردم نداشتند برای اینکه مردم را وادار به عقب نشینی کنند دست به ترورهای وحشیانه زدند.

حجت الاسلام عسگری یادآور شد: جرم امثال شهید محمدی عراقی که در ۲۰ مرداد ۶۰ با اصابت ۱۸ گلوله به شهادت رسید چیزی جز انجام تکلیف و خدمتگزاری به مردم نبود.

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران استان کرمانشاه در ادامه گفت: هدف از برگزاری این برنامه فقط به عنوان یک مراسم ختم نیست بلکه جهت انعکاس واقعیت ها ست تا در این روزگاری که داعش هم مسیر منافقین را در پیش گرفته مبادا آن خاطرات تلخ فراموش شود و جای شهید و جلاد و ظالم و مظلوم عوض شود.

وی با تاکید بر بارخوانی جنایات منافقین ابراز داشت: منافقین کسانی بودند که سعی کردند افراد نافع برای مردم را ترور کنند و همچنین از ۱۷ هزاز شهید ترور ۱۲ هزار زن و مرد بیگناه و بازاری را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام عسگری اوج ترورها را مربوط به سال  ۶۰ و ۶۱ دانست و افزود: ترور آیت الله محمدی عراقی(ره)، شهادت علیرضا یوسف پور، ترور مقام معظم رهبری، شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی(ره) در این سالها اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: این استان افتخار آن را دارد که طومار منافقین را در هم پیچیده است و اجازه هیچگونه دست درازی را به آنها نداده است.

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران استان کرمانشاه در پایان با بیان اینکه شهدا در دل مردم این مرز و بوم جا دارند اظهار داشت: بحمدالله امروز خواری و ذلت از آن منافقین و عزت و سربلندی از آن رهبر انقلاب و مردم شهید پرور ایران اسلامی است.

 

دنیای استکبار در صدد تطهیر منافقین است/کرمانشاه درخط مقدم مبارزه

آیت‌الله محمود محمدی عراقی امروز پنج شنبه در مراسم گرامیداشت شهید آیت الله بهاءالدین محمدی عراقی و شهدای ترور که در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه برگزار شد، اشاره ای به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد امام(ره) داشت و گفت: مقام معظم رهبری دهه ۶۰ را در تاریخ انقلاب اسلامی بسیار مهم دانست و از صاحبنظران و متفکران و تحلیلگران دعوت کردند که  بیشتر به دهه ۶۰ بپردازند.

وی افزود: دلیل دعوت ایشان اهمیت دهه ۶۰ است،  به خصوص اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب که امروز در کشور اکثریت را دارند و آینده ساز هستند از این تاریخ  اطلاع کافی ندارند و نمی‌دانند در این دهه چه گذشته است و مردم کرمانشاه از دست منافقین چه کشیدند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: ۱۷ هزار شهید ترور در دهه ۶۰ داریم کسانی که به یاد دارند منافقینی که ادعای مبارزه با رژیم طاغوت و آمریکا را داشتند چگونه در دامن دشمنان قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: دهه ۶۰ دهه حضور منافقین بود و مردم پاوه و استان کرمانشاه خیلی پیشتر از جنگ تحمیلی با جنگ و منافقین دست و پنجه نرم کردند.

آیت الله عراقی اشاره ای به محرومیت های استان کرمانشاه داشت و گفت: محرومیت ها و فقر و بیکاری که امروز در استان کرمانشاه وجود دارد به جهت همان حملات است.

وی افزود: هدف از برگزاری این مجلس - که از دست اندرکاران تقاضا کردیم به یاد همه شهدا به خصوص شهدای ترور باشد- معرفی چهره کریه منافقین و بیان از خودگذشتگی و ایثار شهدا به نسل جوان است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری  با بیان اینکه در این استان ۳۴ شهید ترور وجود دارد افزود: همچنین استان ما مفتخر است که ۲ شهید محراب شهید اشرفی اصفهانی و شهید عراقی را تقدیم کرده است.

وی خاطر نشان کرد: امروز دنیای استکبار در صدد تطهیر منافقین است و در پاریس برای آنها متینگ راه انداخته و سردمداران استکبار در آن شرکت می کنند.

آیت الله عراقی افزود: امروز استکبار جهانی شعار مبارزه با ترور سر می دهند اما تروریست ها را مورد حمایت خود قرار می دهند.

وی با بیان اینکه امروز با بلای تروریست در منطقه مواجه هستیم یادآور شد: خدا را شاکریم که سربازان اسلام توانستند در مرزها امنیت را برقرار کنند و در سایه این امنیت کشور به پیشرفت های چشمگیری دست یافته است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در پایان ابراز داشت: استان کرمانشاه روز ۲۰ مرداد را روز بزرگداشت شهدای ترور نامگذاری کرده است و شورای فرهنگ عمومی در صدد است در سراسر کشور در این روز برنامه های ویژه داشته باشند.

 

لذت رهبری از بصیرت ملت/ باید با زبان علم در دنیای امروز حرف زد 

حجت‌الاسلام  سید محمد حسن ابوترابی امروز پنج شنبه در مراسم گرامیداشت شهید آیت الله بهاءالدین محمدی عراقی و شهدای ترور که در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه برگزار شد، شرکت در مراسم شهدای ترور و عالم جلیل‌القدر بهاءالدین عراقی را افتخار دانست و گفت: خداوند در قرآن تاکید نموده که تداوم بخش راه انبیا الهی که رسالت تربیت جوامع بشری را برعهده دارند، پیامبر اعظم، اهل بیت آن حضرت و تربیت یافتگان در مدرسه قرآن هستند.

وی افزود: درست در شرایطی که جامعه اسلامی برای دفاع از مرزهای جغرافیایی نیازمند حضور مردان شجاع و دلیر و مقاوم بود خدای متعال دستوری مبنی بر حرکت برای پاسداری از مرزهای فکری و عقیدتی جامعه اسلامی صادر کرد.

حجت الاسلام ابوترابی ابراز داشت: برای دریافت صحیح و رسیدن به حقایق ناب دین فقه در دین یعنی دستیابی به مرزهای علم در محضر آموزه های اسلام در حوزه های مختلف لازم و ضروری است.

وی گفت: یک فقیه از نظر قرآن انسانی است که با مراجعه به کلمات اهل بیت و پیامبر مشعل پرفروغ قرآن را برافراشته و با حقایق دین آشنا شود.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خداوند برای فقها رسالتی را تعریف می‌کند که همان رسالت انبیاء الهی است.

وی رسالت انبیاء الهی را مبشر و منذر بودن بیان کرد و خاطر نشان کرد: انسانی می‌تواند منذر باشد که خود از عذاب الهی بیم داشته باشد چون انسانی که از حضرت حق بیمه ندارند و این بیم در زندگی او تجلی نیافته نمی‌توانند منذر باشد.

ابوترابی فرد ادامه داد: انسان می تواند منذر باشد که جامعه خود را دوست می‌دارد و دغدغه سعادت و دستیابی به کمال آنها را دارد و نگران مشکلات اقتصادی آنهاست.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیان خاطراتی از آزادگان گفت: آزادگان نهاد همه ارزش ها و کمالات انقلابی و اسلامی هستند.

وی افزود: اسرا در زندان های بزرگ آمریکا از ناهنجاری‌های اخلاقی به ستوه آمده اند اما در اسارت گاههای تنگ و تاریک عراق و با وجود شکنجه های سخت امثال شهید ابوترابی اسارت را به دانشگاه تبدیل کردند و این جز در سایه فهم دین و آموزه های دینی محقق نمی شود.

حجت الاسلام ابوترابی فرد اذعان داشت: مرجعیت و روحانیت پرورش یافتگان در مدرسه دینی هستند که پیام عاشورا را در طول تاریخ با همه وجود به جوامع اسلامی منتقل کردند.

وی یادآور شد: اینکه امروز می‌بینیم شهید آیت الله عراقی و اشرفی اصفهانی محترم و مورد تکریم هستند به دلیل آن است که آنان حقایق ناب دین را درست فهمیده اند و این حقایق را با منطق مبتنی بر آموزه های علمی، اخلاقی و عقلانی در خدمت جامعه اسلامی و اسلام قرار دادند و نماد قرآن شدند.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی جاذبه های دین را در سایه تلاش‌های امام و رهبر و مراجع و علما در خدمت جوامع بشری دانست و افزود: امروز به دلیل اینکه انقلاب اسلامی پیام آور معارف دین است دنیای اسلام پر جاذبه است و در مقابل همه استکبار ایستاده است.

حجت الاسلام ابوترابی تصریح کرد: دنیای اسلام باید نماد علمی، عقلانی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و دفاعی باشد این حقیقتی ناب برگرفته از قرآن است.

وی با بیان اینکه امروز و فردا فقط با زبان قدرت برآمده از علمی می توان با دنیا حرف زد، گفت: این دنیای تحت تاثیر مستقیم و غیرمستقیم استکبار با تکیه بر استقلال و تقویت هویت ملی و اسلامی جاذبه دارد.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش افزود: اگر می‌بینید استان کرمانشاه از سال ۴۷ با حضور عالم برجسته و شهید عالی مقام مسیر خود را در راه ایستادگی بر ارزش ها و قرار گرفتن در راه امام و تبدیل شدن به قدرت در مقابل رژیم شاهنشاهی قرار گرفته، به دلیل آگاهی به معارف دینی است.

وی گفت: اگر ۸ سال شما در مقابل دنیای کفر و تجاوز حتی یک سانتیمتر از جغرافیای ایران را اجازه ندادید زیر چکمه استکبار بماند، ثمره معرفت به قرآن است.

به گفته ابوترابی فرد امروز ملت اسلام تحت تاثیر مستقیم شخصیت الهی، زاهد، شجاع و متوکل به خدا یعنی رهبر انقلاب اسلامی قرار دارد که تمام سختی ها را برای خدمت به ایران و اسلام متحمل می شود.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: امروز رهبر انقلاب هیچ  لذت مادی ندارد لذت او بصیرت استقامت و پیروزی ملت اسلام است.

وی دهه ۶۰ را  نماد دشمنی‌ها و تجلی همه ارزش‌ها در جامعه انقلاب اسلامی بیان کرد و افزود: دشمن در اوایل انقلاب قصد داشت تفرقه بین مردم این استان و استان کردستان به پا کنند و برای این نقشه های شومی را کشیده بود از انحلال ارتش گرفته تا از بین بردن وحدت بین شیعه و سنی که امام هوشمندانه در مقابل توطئه های دشمن ایستاد و تمام نقشه های آنها را نقش بر آب کرد.

ابوترابی فرد با اشاره به دفاع مقدس به عنوان یک جنگ نابرابر گفت: هیچ کس فکر نمی‌کرد ایران در این جنگ پیروز شود اما به دلیل حضور امام، مردان و جوانان و متدین و تربیت یافتگان در مدرسه امام صادق(ع) این امر محقق شد.

وی افزود: دشمن در دهه ۶۰ می‌خواست استخوان‌های انقلاب را خورد کند اما هوشمندی و بصیرت امام و مردم تهدیدها را به یک فرصت تبدیل کرد.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی افزود: از دستاوردهای شهادت شهید عراقی(ره) روی آوردن حدود ۳۰ نفر از جوانان متعهد این استان به حوزه های علمیه قم بود که امروز شاهد درخشش آنها در استان هستیم.

وی با آرزوی ادامه راه این فقهای ارزشمند ابراز داشت: امید است بتوانیم در عرصه های اقتصادی به جایگاهی که زیبنده این کشور است دست یابیم تا انقلابی پویا داشته باشیم.

تصاویر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر انقلاب در دیدار وزیر و مسؤولان وزارت خارجه:

تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

پربازدیدها