کد مطلب: 316706
شنبه ۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۱:۲۳

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه مطرح کرد:

لزوم ورود سبک قرآنی به زندگی انسان‌ها/تعالیم قرآن کهنه نمی‌شود

مرصادنیوز: نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بر لزوم ورود قرآن و تعالیم و سبک قرآنی به زندگی انسان‌ها تاکید کرد و گفت: تعالیم قرآنی کهنه نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله مصطفی علما امروز شنبه در اختتامیه مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم در استان کرمانشاه که در محل مجتمع بعثت برگزار شد، بر لزوم ترویج فرهنگ قرآنی و تعالیم قرآنی در جامعه تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: خود خداوند که ما را خلق کرده و از توان ما - به خاطر اینکه من و شما و عالم و خلقت را مهندسی کرده است-  با خبر است.

وی ادامه داد: با توجه به شناخت خداوند از ما به پیغمبر خود می فرماید: انسان را من خلق کرده ام و معرفی می کنم. لذا اگر همه عالم و تمام فیلسوفان و اهل نظر جمع شوند نمی توانند اینگونه سخن بگویند.

آیت الله علما تصریح کرد: بنا به آیات قرآن کریم  خداوند می فرماید، حقیقت و ذات انسان در خسران و زیان است مگر اینکه تحت تربیت الهی قرار گیرند.

سبک زندگی قرآنی باید وارد زندگی انسانها شود

وی با اشاره به سبک زندگی قرآنی و لزوم ترویج و ورد آن به زندگی انسان ها  گفت: اگر کسی تحت سبک زندگی قرآنی و تربیت الهی قرار گیرد، حقیقت و جوهر انسان - که خداوند خلق کرده است-  باید مورد سجده قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید کرد: سبک زندگی قرآنی باید وارد زندگی انسان شود و به فرموده امیرالمومنین(ع) هدف اصلی رسالت پیغمبران تربیت و هدایت فطرت انسان هاست.

وی با بیان اینکه سفارش رسوالله در لحظات پایانی همین قرآن بود گفت:  تیتر وصیت نامه امام (ره) نیز همین قرآن بود  و همین قرآن باید وارد زندگی ما شود.

آیت الله علما با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان گفت: این اندازه که می بینید ما موفق هستیم، انقلاب موفق است و هیمنه دارد به خاطر همین قرآن است.

قرآن در تمام شئون حرف برای گفتن دارد

وی افزود: این قرآن در تمام شئون موضع و حرف برای گفتن دارد. آنچه که ما لازم داریم در قرآن برای ما بیان شده است و حکم، تکلیف و احتیاجی را نمی یابید که انسان و جنس انسان نیاز داشته باشد و در این قرآن نباشد.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه این قرآن را ما باید حفظ کنیم، گفت: این سبک و سیاق قرآنی را نیز نسل به نسل باید منتقل کنیم.

وی با اشاره به اثرگذاری امام (ره) و سخنانشان در عرصه جهانی گفت: امام(ره) با همین تربیت قرآنی تمام سیاسیون جهان را متحیر و جهان را متحول کرد. همه اینها از دل اسلام و قرآن بیرون آمد و شاید امام در تمام عمرش حتی یک کتاب سیاسی هم مطالعه نکرده بود اما از بطن و متن اسلام و جوهره قرآن اینها را استباط کرد.

علما ادامه داد: لذا ما از چنین سرمایه و ثروتی برخورداریم که امام(ره)  با آن عظمت مقابل شرق و غرب موضع گیری می کرد. چه کسی به ابر قدرتی چون گورباچوف نامه می نویسد و دعوت به اسلام می کند. بعد از پیغمبر ما چنین چیزی به یاد نداریم.

قرآن را در تمام شئون شخصی و اجتماعی زندگیمان وارد کنیم

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: لذا سعی و تلاش ما این باشد که قرآن را در تمام شئون شخصی و اجتماعی خودمان وارد کنیم.

وی اشاره ای نیز به اثرگذاری مادران و خانم ها در تربیت خانواده، فرزندان و مردان داشت و گفت: خانم ها به سبک زندگی قرآنی توجه ویژه کنند، چرا که امروز مورد هجمه هستیم و بهترین راه برای مقابله همین قرآن است.

آیت الله علما خاطرنشان کرد: اینکه رهبری اصرار بر کار فرهنگی و تربیت اسلامی دارد، اصرار بر همین سبک قرآنی است که باید وارد زندگی شود. آنوقت است که ما قدرتمندیم و می توانیم با دنیا بجنگیم و مبارز بطلبیم.

وی افزود: هم اکنون نیز از نظر علمی و فکری هیچ جای عالم به پای قرآن نمی رسد. اگر آنها هم با جایی سر و کار دارند، ریشه در قرآن دارد و قرآن فطرت ما را تفسیر کرده است، لذا نه ما کهنه می شویم و نه قرآن کهنه می شود.

همه نیازهای ما از تربیت تا خانواده در قرآن است

این مسئول ادامه داد: ۱۴۰۰ سال از ظهور قرآن گذشته اما وقتی امام سبک و سیاق قرآنی حرف می زد همه دنیا گوش فرا می دادند ببنند چه می گوید. همه نیازهای ما از تربیت تا خانواده در قرآن است.

وی تاکید کرد: بهترین سبک زندگی زناشویی و خانواده در همین قرآن است. تمام نیازهای جوانان ما در قرآن است. لذا باید این قرآن و اسلام  وارد زندگی انسان شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت:  سبک قرآن همه را خاضع می کند و اگر بخواهیم بقاء داشته باشیم باید مانوس با قرآن باشیم و چون قرآن بقاء دارد به ما هم بقاء می دهد.

لازم به ذکر است، در پایان  از مسئولین استانی که در برپایی و برگزاری این دوره از مسابقات همکاری داشتند تقدیر به عمل آمد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر انقلاب در دیدار وزیر و مسؤولان وزارت خارجه:

تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

پربازدیدها