کد مطلب: 316710
شنبه ۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۱:۴۰

واکاوی انتشار خبر کذب به سرقت رفتن ریلهای راه آهن کرمانشاه:

آیا ریل گذاری مسیر راه آهن کرمانشاه به پایان نرسیده است؟

مرصادنیوز: برخی از کارشناسان رسانه پرسش می کنند که آیا خبر کذب به سرقت رفتن ریل های مسیر راه آهن کرمانشاه، یک پیش دستی در پاسخ گویی به انتشار تصاویری از قسمت های ریل گذاری نشده راه آهن کرمانشاه است که می شود کار آن به پایان رسیده است؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، طی روزهای گذشته خبری مشکوک در رابطه با سرقت بخشی از ریلهای مسیر راه آهن فیروزان به کرمانشاه در شبکه های اجتماعی به صورت گسترده منتشر شد. خبری که در آن با انتشار عکسهایی از قطعاتی از ریلها اعلام شده بود این تکه های آهنی توسط هوابرش! جدا شده و به سرقت رفته است.

با توجه به ناشیانه بودن تنظیم این خبر و عدم توجه به اینکه اساسا امکان برش ریل با هوابرش های معمولی وجود ندارد و البته چون انتشار چنین خبر کذبی باعث سلب اعتماد مردم از ایمنی راه آهن می شود، تکذیب فوری آن توسط مسئولین محتمل به نظر می رسید.

راه آهن

 علی رغم اینکه این خبر به صورت گستره به اشتراک گذاشته می شد و رسانه های مشخصی اقدام به باز نشر آن می کردند، تکذیب محتمل استانداری کرمانشاه در رابطه با آن بسیار با تاخیر انجام شد...

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه پس از چند روز اعلام کرد که این ریلها از محل دپوی ریل های استفاده نشده به سرقت رفته اند!

با توجه به موارد ذکر شده سوالاتی از مدیریت عمرانی استانداری کرمانشاه قابل پرسش است که در صورت واصل شدن پاسخ، مرصادنیوز نسبت به انتشار آن اقدام خواهد کرد.

۱. وجود ریل هایی با این قطعات کوچک در محل ریل گذاری نشانه چیست؟ آیا همچنان ریل گذاری مسیر راه آهن کرمانشاه ادامه دارد و به پایان نرسیده است؟

۲. برخی از کارشناسان رسانه معتقدند به دلیل احتمال انتشار تصاویری از برخی نقاط ریل گذاری نشده در مسیر راه آهن کرمانشاه چنین مطلبی منتشر شده است تا به افکار عمومی القا شود عدم وجود ریل در برخی از نقاط به دلیل به سرقت رفتن ریلهاست نه عدم ریل گذاری!  آیا نظر این کارشناسان حوزه رسانه در رابطه با دلیل انتشار خبر کذب درخصوص سرقت ریلها از کانالهای غیر رسمی را تصدیق می کنید؟

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر انقلاب در دیدار وزیر و مسؤولان وزارت خارجه:

تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

پربازدیدها