کد مطلب: 316763
شنبه ۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۸:۴۴

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه:

استان کرمانشاه ظرفیت خوبی برای ورود به بازار روسیه دارد

مرصادنیوز: معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه ظرفیت خوبی برای صادرات به بازارهای روسیه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رضا رحیمی عصر امروز شنبه در  حاشیه نشست معرفی فرصت‌های اقتصادی کشور روسیه و استان کرمانشاه که در اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز با سفیر محترم کشور روسیه و هیئت همراه که با همت اتاق بازرگانی تشکیل شد، تعدادی از مدیران حوزه اقتصادی استان، گزارشاتی مبسوطی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان کرمانشاه در ارتباط با تولید محصولات کشاورزی، صنعتی و معدنی، گردشگری و سایز حوزه ها ارائه کردند.

وی افزود: موضوعاتی که ما بیشتر مطرح کردیم فروش کالاها و مایحتاج کشاورزی است که عمدتا کشور روسیه هم مشکل دارد، از طرف دیگر ورود تکنولوژی و سرمایه هایی که ما میتوانیم از روسیه بیاوریم.

رحیمی گفت: بحث ورود موقت برخی از کالاها من جمله گندم که استان کرمانشاه در بحث کارخانجات آرد ظرفیت بسیار خوبی دارد و ما میتوانیم از این قبل بخشی از گندم را از کشور روسیه وارد کنیم در کارخانجات استان کرمانشاه تبدیل به آرد کنیم و صادرات به کشور عراق و سایر کشورهای غربی ایران داشته باشیم.

وی بیان کرد: امیدواریم در این جلسات اس ظرفیتهای استان کرمانشاه در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی و تجاری استفاده کنیم و هم بازار خوبی برای تولیدکنندگان استان داشته باشیم.

رحیمی اظهار داشت: هدف غایی ما از این دیدارها این است که صادرات و واردات کالاها، دانش فنی و آنچه که در صنعت و کشاورزی و به خصوص کالاها مورد نیاز ما است، منجر به تحرک اقتصادی در استان ما باشد الحمد لله با سیاست‌های کلانی که دولت دارد انجام شود.

وی افزود: روسیه جمعیت بسیار زیادی به‌لحاظ بازار مصرف دارد و مشکلاتی که این کشور در حوزه مصرف دارد امیدواریم بتوانیم جای پای خوبی را تجار و تولید کنندگان ما در روسیه باز کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر انقلاب در دیدار وزیر و مسؤولان وزارت خارجه:

تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

پربازدیدها