کد مطلب: 316769
شنبه ۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۲۰:۲۰

شریعتمداری:

تولید با نرخ بهره ۳۶درصدی شدنی نیست/ میزان حمایت‌های انجام شده از صادرات در حد صفر است

مرصادنیوز: وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت:نرخ بهره بانکی یک موضوع پیرامونی محسوب می‌شود ولی کیست که نداند تولید با نرخ بهره ۳۶درصدی شدنی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد شریعتمداری پیش از ظهر امروز( شنبه 21 مردادماه) در فراکسیون تولید و اشتغال حضور یافت و در باره برنامه‌های خود برای حضور در کابینه دولت دوازدهم ، اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که در فراکسیون تولید و اشتغال در سالی به‎‌همین نام حضور دارم.

وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تولید و اشتغال یک کار عمومی است که باید تمامی ارکان نظام در آن همکاری کنند و وجود این فراکسیون می‌تواند در امر پیگیری و نظارت مفید باشد، گفت: یکی از مهم‌ترین اموری که باید رئیس‌جمهور در آن اهتمام کند تشکیل یک دولت هماهنگ است.

وی با اشاره به اینکه با آقای کرباسیان وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی یک زبان مشترک 12 ساله داریم و بخش عمده‌ای از نیازهای حوزه اقتصادی کشور باایجاد هماهنگی‌ها رفع می‌شود، اضافه کرد: ثبات در اقتصاد یک امر الزامی است اما باید مراقب بود تا این مسئله به‌سکون تبدیل نشود.

شریعتمداری با بیان اینکه مهم‌ترین نیاز اقتصادی کشور در حوزه صنعت ، معدن و تجارت ایجاد تقاضا در بازار داخلی است که با قدرت خرید مردم ارتباط مستقیم دارد، تصریح کرد: نرخ بهره بانکی یک موضوع پیرامونی محسوب می‌شود ولی کیست که نداند تولید با نرخ  بهره 36درصدی شدنی نیست.

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید موانع پیش‌روی صادرات کشور بر‌طرف شود، بیان کرد: یک زمانی نرخ سود ارز ثابت بود مشوق‌های صادراتی فراوان وجود داشت اما امروز به قیمت آن زمان میزان حمایت‌های انجام شده در حد صفر است.

وی با اشاره به اینکه یکی از تلاش‌‌های که بنده به آن اهتمام می‌ورزم این است که فضای پیرامونی صنعت را باید باز کنیم، اضافه کرد:قدم‌های در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی برداشته شده است که باید بیشتر در این مسیر حرکت کنیم.

شریعتمداری، با بیان اینکه باید موضوع جلب سرمایه‌گذاری خارجی را برای تولید کنندگان حل کنیم در غیر این صورت صنعت کشور خفه می‌شود، گفت: اگر تیم موجود پیشنهادی مشغول کار شوند می‌توانیم با یک هماهنگی مناسب مشکلات را برطرف کنیم.

به گزارش خانه ملت، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در پایان صحبتهای خود خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم تا تولید کنندگان برای شروع فعالیت خود تنها یک مجوز دریافت کند.

عباسعلی پوربافرانی در این جلسه با بیان اینکه اگر به‌توانید در وزارت صنعت، معدن و تجارت بخش تجارت را مدیریت کنید دو بخش دیگر را نیر مدیریت می‌کنید، گفت: در خور و بیابانک در سال‌های اخیر هیچ فعالیت معدنی صورت نگرفته‌است و برخی از معادن نیز تعطیل شده‌اند.

نماینده مردم خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستورالعمل‌ها که ابلاغ می‌شود باید در شهرهای مختلف متفاوت باشد، اضافه کرد: زمین‌هایی شهرک‌های صنعتی را باید در اختیار افرادی قرار بگیرد که حداقل شش‌ماه بعد شروع به کار می‌کنند.

بهروز نعمتی نیز با بیان اینکه پیش فروش پژو 2008 یک حقه‌بازی نوین صنعتی است، اظهار داشت: باید برای خودروسازی‌ها یک تعریف جدید داشته باشیم تا چه زمانی باید نگاه ما به پژو باشد، مردم ما حق استفاده از خودروهای خوب را دارند باید ایم موضوع متحول شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش معدن اگر امروز شیر نفت را ببندیم معادن پتانسیل نجات کشور را دارند، اضافه کرد: آیا شما رئیس تیم اقتصادی هستید یا زیر مجموعه، اگر تیم اقتصادی لیدر نداشته باشد و هماهنگی انجام نشود شرایط اقتصلدی تغییر نخواهد کرد.

پروانه مافی نیز در این جلسه با بیان اینکه با توجه به شرایطی که در عرصه بین‌المللی داریم برای جذب سرمایه‌های خارجی چه برنامه‌ای دارید، اظهار داشت: بهره‌وری عوامل تولید به شدت پایین است و با توجه به اینکه بحث کسب و کار مهم است برای آمار اشتغال چه برنامه‌ای دارید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موضع نمایندگان کرمانشاهی مجلس در قبال FATF؛

ضرورتی برای پیوستن به FATF احساس نمی‌شود / اهرم فشاری بر ایران

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی ضمن مخالفت با پیوست ایران به FATF گفتند: ضرورتی برای پیوستن به FATF احساس نمی‌شود و دشمنان به دنبال سوءاستفاده از آن به عنوان اهرم فشار بر ایران هستند.

پربازدیدها