کد مطلب: 317993
پنجشنبه ۱۳۹۶/۶/۲ - ۱:۳۱

گزارش مرصاد از افزایش گستاخی آمریکایی ها در پرونده هسته ای؛

دبه جدید یانکی ها

مرصادنیوز: پس از بد عهدی های فراوان آمریکا در پرونده هسته ای، آن ها پارا فراتر گذشته و خواسته های گستاخانه ای را مطرح می کنند.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، برجام از ابتدای مذاکرات خود تا امروز دوران پرفراز و فرودی را گذرانده است. یک زمان برایش جشن می گرفتند و یک زمان هم دستاوردهایش را "هیچ" می نامیدند.

با این وجود در ایران دولتی ها تمام تلاش خود را برای حفظ آن انجام دادند که البته این تلاش ها وجهه نامناسبی را از ایران به نمایش گذاشت. در آن سوی، آمریکایی ها که تلاش مقامات دولت روحانی را برای حفظ برجام می دیدند بارها به اصطلاح "دبه" کردند و هر زمان یک بهانه جدید برای عدم اجرای برجام مطرح کردند.

دبه های آمریکا به صورت سلسله وار ادامه داشته و دارد؛ بارها به بهانه های دیگر ایران را تحریم کردند و حالا در دولت ترامپ بر بازرسی فراتر از پایگاه های هسته ای تاکید می شود!

دفتر نمایندگی آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در اطلاعیه ای از دیدار نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل با یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در عصر چهارشنبه خبرداده است.

7475855

در این اطلاعیه آمده است: نیکی هیلی حمایت شدید ایالات متحده از ماموریت آژانس بین المللی انرژی اتمی را ابراز می‌دارد و تاکید می‌کند آژانس اتمی قدرتمند و معتبر به نفع امنیت ملی آمریکاست.

وی از تخصص فنی آژانس بین المللی انرژی اتمی و از اعتبار، حرفه ای گرایی و جدیت آن در اجرای کار نظارت و راستی آزمایی در ایران ستایش کرد.

هیلی  و آمانو درباره نگرانی‌های آمریکا از تضمین پایبندی شدید ایران به تعهدات خود گفتگو کردند. آنها به این امر اشاره کردند که گزارش‌های آژانس می‌تواند فقط زمانی خوب باشد که ایران به هر گونه تاسیساتی که آژانس مشکوک به فعالیت هسته‌ای است، دسترسی دهد.

هیلی و آمانو درباره اهمیت جلوگیری ایران از بهره برداری از ادبیات مبهم در توافق هسته‌ای (برجام) تاکید کردند. هیلی مجددا بر عزم ایالات متحده برای تضمین منابع مورد نیاز آژانس اتمی جهت راستی آزمایی شدید فعالیت‌های مرتبط هسته‌ای در ایران، تاکید کرده است.

به گزارش مرصاد، البته در این میان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دولت دوازدهم نیز به فشار های آمریکایی ها واکنش داده و در این خصوص نامه ای به دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نوشته است.

774747474

با این تفاصیل در حالی آمریکایی ها گستاخ تر شده و  پا را فراتر از مطرح کردن بازرسی از تاسیسات هسته ای گذاشته اند که این رفتار آن ها به راحتی قابل پیش بینی بود.

زمانی که در دولت یازدهم انواع توهین ها به منتقدان توسط دولتی ها می شد، طرف آمریکایی این برداشت را می کرد که تمام هستی دولت به برجام وابسته است که اینگونه از آن دفاع می کند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موضع نمایندگان کرمانشاهی مجلس در قبال FATF؛

ضرورتی برای پیوستن به FATF احساس نمی‌شود / اهرم فشاری بر ایران

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی ضمن مخالفت با پیوست ایران به FATF گفتند: ضرورتی برای پیوستن به FATF احساس نمی‌شود و دشمنان به دنبال سوءاستفاده از آن به عنوان اهرم فشار بر ایران هستند.

پربازدیدها