کد مطلب: 320333
22 شهریور 1396،‏ 11:01:11

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه:

آمار بالایی در خودکشی و ایدز داریم / شیوع خودکشی در غرب کرمانشاه

مرصادنیوز: مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه شیوع خودکشی در غرب استان بیشتر است، گفت: بیشتر خودکشی ها در افراد مجرد اتفاق افتاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، امید قادری در همایش آموزشی پیشگیری از خودکشی که امروز چهارشنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در تعالیم دینی معضل خودکشی نهی شده و باید حساسیت زیادی نسبت به این پدیده مذموم داشته باشیم.

قادری با اشاره به کاهش آمار خودکشی در کشور و استان کرمانشاه طی پنج سال گذشته گفت: بیشترین آمار خودکشی مربوط به سال‌های ۹۲ و ۹۳ بوده است.

وی با بیان اینکه شیوع خودکشی در غرب استان کرمانشاه بیشتر است، افزود: بیشتر خودکشی ها در افراد مجرد اتفاق افتاده و اکثرا افرادی بودند که سطح تحصیلات پایین داشتند.

قادری علت بیشتر خودکشی های رخ داده در استان را اختلافات حاد خانوادگی و اختلالات روانی عنوان کرد و گفت: استان کرمانشاه آمارهای بالایی در خودکشی و ابتلا به اچ آی وی دارد.

وی اورژانس اجتماعی را مهمترین زیرساخت برای مداخلات تخصصی دانست و گفت: کرمانشاه اولین استان در توسعه اورژانس اجتماعی است، و هم اکنون غیر از دالاهو، قصر شیرین، ثلاث و روانسر، همه شهرهای بالای پنجاه هزار نفر ما مجهز به اورژانس اجتماعی هستند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه مصرف قرص برنج و متادون را علت بسیاری از خودکشی ها در استان دانست و گفت: هفته آینده افتتاحیه اورژانس اجتماعی در کل کشور، توسط رئیس جمهور استارت زده می‌شود.

وی با بیان اینکه از آبان ماه فعالیت اورژانس اجتماعی در کرمانشاه ۲۴ ساعته می شود، گفت: پرداختن به آمار و ارقام ها و شیوه های خودکشی مانند مصرف قرص برنج و بازی نهنگ آبی، نیز می‌تواند اثرات معکوس داشته باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مرصاد گزارش می دهد؛

 تسهیل و رفع موانع تولید در بن‌ بست بوروکراسی ادارات

مرصادنیوز: مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمانشاه به خاطر عدم همکاری برخی نهادها و دستگاه ها با وجود تصویب و الزام قانونی در بن بست بوروکراسی ادارات گرفتار شده است.

پربازدیدها