کد مطلب: 320443
23 شهریور 1396،‏ 13:23:55

نارضایتی مردم روستاهای گیلانغرب از کیفیت ارتباط تلفن همراه و دیتای اینترنت/رییس مخابرات گیلانغرب: کیفیت اینترنت خوب است!

مرصادنیوز: بر اساس برنامه ششم توسعه در حوزه فن‌آوری اطلاعات، دولت باید با فراهم کردن زیر ساختها به روستاییان در این حوزه از رشد قابل توجهی برخوردار شود تا رضایت مردم را فراهم کرده باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  به نقل از مطلع الفجر، امروزه اطلاعات به عنوان ابزاری قدرتمند جهت تثبیت موقعیت هر کشور و حتی هر فرد مطرح است و بر این اساس باید  به صورت عادلانه و کیفی در اختیار عموم قرار گیرد.

ارتباط‌رسانی خدماتی همچون تلفن ثابت، همراه و اینترنت در روستاها از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر به طور جدی از سوی دولت  به منظور ارتقا سطح خدمات روستاییان  پیگیری و به اظهار مسئولان  دولت  در بودجه‌های مصوب هر سال مطرح می‌شود.

گفتنی است در حوزه فناوری اطلاعات، روستاییان که مستحق گرفتن و برقراری ارتباط با هزینه مناسب  هستند،  به مراتب گرانتر و بی کیفیت تر از شهر از این ظرفیت استفاده می کنند، و این در حالی است که باید در روستا هزینه کمتر بپردازد.

نقش مهم و اساسی ارتباطات در زندگی مردم بر کسی پوشیده نیست و شهرستان گیلانغرب  به لحاظ موقعیت جغرافیایی در بسیاری از روستاها  ارایه خدمات کیفی ضروری است، و در یکی از کریدورهای مهم ارتباطی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مطلع الفجر، ظرف چند ماه اخیر بسیاری از مردم عزیز شهرستان گیلانغرب بخصوص از روستاهای دهستان ویژنان  و گواوراز وضعیت نامناسب اینترنت و خط دهی تلفن همراه گله مند هستند.

از آنجا که بنا بر مستندات موجود و اظهار نظر مخاطبین رسانه مطلع الفجر، بسیاری از روستاهای شهرستان  از جمله ویژنان ، گواور با مشکل دیتای اینترنتی و ضعف  آنتن دهی تلفن همراه مواجهند  یکی از وظایف نهادهای متولی  پاسخ  موثر به مطالبه عمومی مردم و  اهتمام در مسیر رفع چالش پیش روی مردم عزیز  و جلب رضایت مندی آنان به طور شایسته است.

رسانه مردمی  مطلع  در راستای پیگیری مطالبات مردمی  و به منظور تنویر افکار عمومی  موضوع را از رئیس اداره مخابرات شهرستان گیلانغرب  پیگیری و پاسخ دریافتی را عینا درج میکند.

 رییس مخابرات شهرستان گیلانغرب  در گفتگو با مطلع الفجر ضمن تقدیر از اطلاع رسانی و پیگیری مطالبات شایسته مردم از سوی رسانه مطلع الفجر اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم و با اولویت مخابرات ارتقا و کیفی سازی خدمات به مردم عزیز است کما اینکه ما به جد پیگیر این امر هستیم .

حسین فلاحی  در خصوص نحوه پوشش شبکه دیتای اینترنتی شبکه های تلفن همراه گفت: شرکت رایتل مستقل از مخابرات است و خود انی شرکت باید مشکلات این حوزه را پیگیری کند.

 وی به آنتن دهی خط موبایل در روستاهای شهرستان اشاره و افزود:روستای سنگ کرمو شیرزادی دارای تلفن خانگی GSM بوده و این پروژه در سطح کشور فاقد دیتا است و متعاقب واگذاری شرکت مخابرات به بخش خصوصی و طبق اساس نامه، واگذاری اینترنت به روستاهای فاقد ارتباط تلفن و دیتا بر عهده دولت بوده و از محل اعتبارات USO باید تامین شود لذا مخابرات حق ورود به این پروژه را ندارد.

این مقام مسئول  کندی سرعت شبکه اینترنتی  روستای سنگ کرمو را رد کرد و ابراز داشت: از نظر پوشش آنتن دهی همراه اول روستای فوق از سه سایت BTS اداره منابع طبیعی و BTS غسالخانه و همچنین سایت BTS پارک جانبازان پوشش می گیرد که همگی دارای اینترنت 4G هستند و موقعیت پوشش شهرها (این روستا همجوار شهر است و خدمات سیار را دریافت میکند ) و ترافیک و کیفیت ارتباطی مرتبا توسط شرکت ارتباطات سیار تهران رصد و موارد ضعف به استانها اعلام می گردد.

فلاحی  در پاسخ به این سوال مطلع الفجر که چرا در دهستانهای ویژنان و گواور اینترنت و خط دهی موبایل در شبکه همراه اول  بسیار ضعیف است  یادآور شد: در مورد اینترنت همراه اول در سطح دهستانهای ویژنان و چله و حومه هر جا آنتن m‌ci دریافت شود در شهرها تا سطح 4G و روستاها تا سطح 2G پوشش دارند.

 اگرچه مدیر  محترم اداره مخابرات  به بخشی از ضعف های خط مخابراتی و دیتای اینترنتی پاسخ گفت اما واقعیت این است که در راستای ارتقاء سطح خدمات  بر اساس برنامه ششم توسعه در حوزه فن‌آوری اطلاعات دولت میبایست با فراهم کردن زیر ساختها  و ارتقا سطح خدمات کیفی و کمی به روستاییان  از رشد قابل توجهی برخوردار گردد که رضایت مردم را فراهم شده باشد.

علی رغم اظهار مسئولان مخابرات متاسفانه غیر از شهر سرمست، حیدریه، گیلانغرب  و چله  سایر نقاط شهرستان از جمله روستاهای دهستان ویژنان و گواور از پایین ترین سطح آنتن دهی و ضعف دیتای اینترنتی برخوردارند که  این مهم هیچ سنخیتی با وعده دولت در راستای ارتقاء سطح خدمات  بر اساس برنامه ششم توسعه در روستاها ندارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سفره خالی از آب زمین در جدال "شور و شیرین"؛

پیشروی "دشت‌‌های ممنوعه" در سرزمین سنگ و آب

مرصادنیوز: افزایش بی رویه تعداد چاه های غیرمجاز در سطح استان کرمانشاه باعث فرونشست شدید سفره های زیرزمینی و پیشروی سریع دشت های ممنوعه در استان شده و روز به روز هم به تعداد آنها افزوده می شود.

سند تصویبی شورای برنامه ریزی استان زیر سوال رفت!

اذعان معاون استاندار به ناقص بودن سند آمایش کرمانشاه

افزایش سود سپرده‌های بانکی راهکاری برای کنترل بازار ارز؛

صفری: برای شفاف‌سازی مبادلات باید بورس ارزی راه‌اندازی شود