کد مطلب: 320455
23 شهریور 1396،‏ 14:25:14

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه تاکید کرد:

لزوم مدد جستن از قرآن برای مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی

مرصادنیوز: مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه، بر لزوم مدد جستن از آموزه‌های قرآن برای مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حجت الاسلام آیت عباسیان امروز پنج شنبه در مراسم اختتامیه دوره شبانه روزی ارتقاء مهارتهای حفظ قرآن کریم که توسط اوقاف و امور خیریه استان در محل مجتمع فرهنگی و مذهبی آل آقا کرمانشاه برگزار شد، گفت: امسال میزبان طلاب و روحانیون حوزه علمیه ۵ استان غرب کشور جهت طرح تربیت و ارتقاء حفظ قرآن کریم بودیم.

وی افزود: در مدت این ۱۵ روز که طلاب عزیز در کرمانشاه حضور داشتند از کلاسهای متنوعی در جهت یادگیری مهارت های حفظ قرآن کریم بهره مند شدند.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه ابراز داشت: معارف قرآنی باید در اخلاق و سیره زندگی حافظان قرآن تاثیر بسزایی داشته باشد تا بتوانند در آینده مبلغان خوبی در جهت حفظ قرآن و نشر ارزشهای اسلامی باشند.

حجت الاسلام عباسیان اظهار داشت: خداوند در قرآن بهترین و جامع ترین راه هدایت انسان ها را بیان کرده است که با اهتمام به آن می توان رستگار شد.

وی خطاب به حافظان قرآن کریم گفت: توصیه می شود قرآن را همراه با تفسیر آن بیاموزید چرا که در این صورت می توانید بسیار در تبلیغ موفق تر عمل کنید.

حجت الاسلام عباسیان خاطر نشان کرد: امروز تهاجم و شبیخون فرهنگی بیداد می کند و باید بیشتر در تبلیغ دین از آموزه های قرآنی مدد بگیریم.

وی تصریح کرد: در این راستا باید تاریکی تهاجم فرهنگی دشمن را با نور قرآن روشن کنیم و به دشمنان مجال ندهیم که بتوانند به اعتقادات ما ضربه وارد کنند.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه باید همه از مروجین قرآن باشیم ابراز داشت: نیاز امروز به تبلیغ دین اسلام از هر عصری بیشتر است و خمیر مایه این تبلیغ قرآن کریم است.

گفتنی است؛ در این دوره آموزشی تعداد ۹۴ نفر از طلاب و روحانیون ۵ استان(همدان، لرستان، بوشهر، آدربایجان غربی و کرمانشاه) به مدت یک ماه به طور شبانه روزی از کلاسهای مهارت افزایی قرآن کریم بهره بردند.

همچنین در پایان این مراسم از نخبگان قرآنی تقدیر بعمل آمد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سفره خالی از آب زمین در جدال "شور و شیرین"؛

پیشروی "دشت‌‌های ممنوعه" در سرزمین سنگ و آب

مرصادنیوز: افزایش بی رویه تعداد چاه های غیرمجاز در سطح استان کرمانشاه باعث فرونشست شدید سفره های زیرزمینی و پیشروی سریع دشت های ممنوعه در استان شده و روز به روز هم به تعداد آنها افزوده می شود.

سند تصویبی شورای برنامه ریزی استان زیر سوال رفت!

اذعان معاون استاندار به ناقص بودن سند آمایش کرمانشاه

افزایش سود سپرده‌های بانکی راهکاری برای کنترل بازار ارز؛

صفری: برای شفاف‌سازی مبادلات باید بورس ارزی راه‌اندازی شود