سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 320613 14:30 - 1396/06/25

سفر استاندار کرمانشاه به شهرستان سنقروکلیایی؛

استاندار کرمانشاه: تصفیه خانه آب شرب شهر سنقر تا سال آینده تکمیل می‌شود/نماینده سنقروکلیایی: بی توجهی وعدم استقبال سرمایه گذار سبب رکود ظرفیت‌های سنقر شده است

استاندار کرمانشاه: تصفیه خانه آب شرب شهر سنقر تا سال آینده تکمیل می‌شود/نماینده سنقروکلیایی: بی توجهی وعدم استقبال سرمایه گذار سبب رکود ظرفیت‌های سنقر شده است

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه در سفر به شهرستان سنقر چند پروزه عمرانی در این شهرستان را افتتاح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه در یک سفر یک روزه برای افتتاح  و بازدید از چند پروژه عمرانی و اقتصادی و همچنین شرکت در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان سنقر و کلیایی به این شهرستان سفر کرد.

استاندار کرمانشاه در ابتدای این سفر یکروزه  کارگاه تولید روکش «ام دی اف» در شهرک صنعتی سنقر را با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار افتتاح کرد.

ظرفیت این واحد ۴۳۶ هزار مترمربع تولید در سال بوده و پروانه بهره برداری خود را با اهتمام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، از وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته است.

سفر استاندار کرمانشاه به سنقر

 این واحد با ایجاد ۲۴ نفر اشتغال  سالیانه ۲۱۶۰۰۰ مترمربع نئوپان با روکش HPL, CPL  و ۲۲۰۰۰۰ مترمربع اوراق فشرده چوبی با روکش HPL, CPL را تولید و به بازار عرضه می کند.

برای طراحی و اجرای این واحد تولیدی ۱۳۱۹۰ میلیون ریال سرمایه ثابت و ۸۴۰۰ میلیون ریال سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است.

افتتاح مجتمع آبرسانی آگاه  در راستای آبرسانی به ۴۸ روستا از دیگر برنامه های امروز استاندار کرمانشاه به شهرستان سنقر بود.

سفر استاندار کرمانشاه به سنقر

برای این مجتمع آبرسانی حدود ۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گفته کیاست امیریان، مدیرعامل آب منطقه ای کرمانشاه تاکنون به ۳۱ روستا در این شهرستان آبرسانی شده و طرح آبرسانی به ۱۷ روستای دیگر نیز در دست اقدام است.

وی  تکمیل این طرح را مستلزم ۵ میلیارد  ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار عنوان کرد.
 

سفر استاندار کرمانشاه به سنقر

افتتاح طرح گازرسانی به ۳۴ روستای شهرستان سنقر با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار از دیگر طرح های افتتاحی طی امروز توسط استاندار کرمانشاه بود.

به گفته شهبازی، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، شهرستان سنقر و کلیایی ۲۱۲ روستا دارد که ۵۷ روستای آن سال گذشته گازرسانی شده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه سفر یکروزه خود از تصفیه خانه آب شرب سنقر با ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی نیز بازدید کرد. تاکنون برای این طرح ۶۰  میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن نیز به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

طی سفر استاندار به شهرستان سنقر از پیشرفت فیزیکی  ۵۸ درصدی طرح تامین آب شرب شهر سنقر خبر داده شد.

سفر استاندار کرمانشاه به سنقر


رازانی  در ادمه سفر خود از سد شهدای سنقر و کلیایی بازدید کرد، این سد با ۵۲ میلیون متر مکعب ظرفیت، با هدف تامین آب شرب، گردشگری و کشاورزی زمین های دشت سطر در دست ساخت است.

استاندار کرمانشاه، همچنین از کارگاههای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سنقر و کلیایی بازدید کرد، این مرکز دارای ۷ کارگاه است و حدود  ١٠٠ کارآموز دارد.

سفر استاندار کرمانشاه به سنقر

استاندار کرمانشاه همچنین در این سفر ازایستگاه پمپاژ طرح آبرسانی به شهر سنقر از سد سلیمانشاه بازدید شد.

استاندار کرمانشاه در این سفر همچنین با حجت الاسلام مجید صفدری امام جمعه سنقر درخصوص مشکلات شهرستان سنقر دیدار و گفتگو کرد و عصر امروز نیز در جلسه شورای اداری شهرستان سنقر و کلیایی شرکت خواهد کرد.

تصفیه خانه آب شرب شهر سنقر تا سال آینده تکمیل می‌شود

اسدالله رازانی امروز شنبه در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان سنقر و کلیایی اظهار داشت: مسئولین حوزه وزارت کشور و نیز مدیران، عهده دار مسؤولیت در دستگاه های اجرایی باید این باور را داشته باشیم که به ما مسئولیتی داده شده و باید به بهترین وجه ممکن آن را به انجام برسانیم.

رازانی گفت: گاهی برای مسئولین شرایطی بوجود می آید که به خود تلقین می‌کنند بخاطر اینکه مشکلات زیاد و امکانات کم است، می‌گویند کاری از دست ما برنمی آید، درحالیکه اگر به مجموعه قابلیت‌ها و ‌ظرفیت ها و ابعاد مسئولیت خود نگاه کنیم و باور داشته باشیم که خداوند انسان‌ها را حاکم بر سرنوشت خویش قرار داده است، موفقیت‌های زیادی با همت و کوشش انسان قابل دستیابی است.

استاندار کرمانشاه گفت: اگر مسئولی بر این باور است که نمی‌تواند کارها را پیش ببرد بهتر است مسؤولیت را کنار بگذارد، چون ادامه مسئولیت با این تلقی در حکم خیانت است.

رازانی بیان کرد: نیاز امروز شهرستان سنقر وکلیایی به اقتضای زمان، اقتصاد، معیشت و اشتغال است و تمام برنامه های ما باید معطوف به این موضوع باشد و اعتبارات در حوزه شهرستان سنقروکلیایی باید با دقت کامل و به شکل قطره چکانی بر مبنای نیازهای این شهرستان توزیع شود.

 وی اضافه کرد: امروز مهم‌ترین موضوع شهرستان سنقر وکلیایی این است که وضعیت اشتغال در شهرستان مناسب نیست و باید به این سمت حرکت کنیم که تجویز ما مبتنی بر این معضل باشد.

رازانی اظهار داشت:  ۳۴ میلیارد تومان بودجه توسط دولت برای خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی با اولویت شهرستان سنقروکلیایی ابلاغ شده است که پس از تخصیص قابل پرداخت است.

 رازانی با اشاره به اینکه سنقر وکلیایی صاحب شهرک گلخانه ای می‌شود، افزود: تحقق این موضوع می‌تواند در اشتغالزایی شهرستان خواهد شد، همچنین چهار خطه شدن راه بیستون - سنقر با اعتبار ۵ میلیارد تومان ادامه خواهد یافت.

استاندار کرمانشاه گفت: مشکلات صنایع کوچک شهرستان سنقر وکلیایی را در کارگروه تسهیل استانداری به شکلی ویژه طی دو هفته آینده بررسی می‌کنیم و  تصفیه خانه آب شرب شهر سنقر نیز از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور تا سال آینده تکمیل خواهد شد که تاکنون حدود پانزده میلیارد تومان برای پیشرفت آن هزینه کردیم.

وی اظهار داشت: اعتبار لازم برای احداث ساختمان مدیریت بحران شهرستان سنقر و کلیایی اختصاص می یابد.

 

بی توجهی وعدم استقبال سرمایه گذار سبب رکود ظرفیت‌های سنقر شده است

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا امروز شنبه در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان سنقر و کلیایی اظهار داشت: سنقر با وجود داشتن ظرفیت‌های فراوان، اما شاهد پدیده مهاجرت هستیم، مهاجرت به حاشیه کلان شهرها از مشکلاتی است که باید برای رفع آن چاره اندیشی شود.

وی کشاورزی، دامپروری، فرش، گردشگری را از ظرفیت‌های مناسب سنقر و کلیایی دانست و گفت : بوروکراسی اداری، بی توجهی و عدم استقبال سرمایه گذار موجب رکود این ظرفیت‌ها شده است.

حجت الاسلام حسینی کیا بیان کرد: راه ارتباطی  محور توسعه است اما این شهرستان هنوز هم ۱۴۰ کیلومتر راه خاکی روستایی دارد.

وی فعال نبودن تمام ظرفیت شهرک صنعتی، آنتن دهی نامناسب و اینترنت ضعیف، اجرای طرح هادی در ۵۱ روستا از مجموع ۲۱۲ روستا، مشکلات آب شرب روستاها و کمبود متخصص و پزشک را از مهم‌ترین مشکلات سنقر برشمرد و چاره اندیشی برای رفع آنها را ضروری دانست.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی اولویت تکمیل تصفیه خانه آب شرب سنقر، توجه به تکمیل فاضلاب، تشکیل کارگروه برای سرعت بخشیدن به استفاده از ظرفیت سدها و توجه به زیرساخت های شهرهای سنقر و سطر را مورد تاکید قرار داد.

امام جمعه سنقرو کلیایی اهل بیت عصمت و طهارت را به عنوان الگوی ما در جامعه اسلامی دانست و با استناد به آیات و روایات الهی گفت: همه چیز نزد خداوند روشن است و ما مسئولان باید حواسمان باشد که دین یعنی حساب و کتاب و باید نسبت به اعمالمان پاسخ دهیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها