کد مطلب: 322945
شنبه ۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۰:۴۷

بخش هایی از یک گفتگوی متفاوت با استاندار جدید کرمانشاه:

حیف است حاشیه ها نگذارند کار کنیم/ از علاقه بازوند به موسیقی و فوتبال تا سفر به کربلا بعد از حکم استانداری

مرصادنیوز: هوشنگ بازوند استاندار پیشین لرستان و کنونی کرمانشاه در گفتگویی مشروح از برخی مسائل شخصی و علایق خود گفت، گفتگویی از احساسش بعد از صدور حکم استانداری تا علاقه اش به موسیقی و فوتبال!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه متولد 1342 است ولی می گوید که شناسنامه اش را 1341 گرفته اند و خودش هم همین تاریخ را قبول دارد. 

اصالتا اهل استان همدان و شهرستان نهاوند بوده و معتقد است که این شهرستان با توجه به اینکه از شهرستانهای لرنشین همدان محسوب می شود به لحاظ آداب و رسوم با استان لرستان هماهنگ است.

به خاطر اسم فامیلش بسیاری فکر می کنند که باید اصالتا کوهدشتی باشد ولی خودش این موضوع رد می کند و البته می گوید از اینکه کوهدشتی باشد "ابایی" ندارد ولی واقعیت این است که اهل شهرستان نهاوند است و زمانیکه معاون عمرانی استانداری لرستان بوده برای نخستین بار به شهرستان کوهدشت رفته است.

در گفتگویی مشروح از او می خواهیم پاسخ برخی سوالات حاشیه ای را بدهد، سوالاتی که شاید متن پاسخ آنها برای مردمی که علاقمند هستند از استاندار بیشتر بدانند جذاب باشد.
استاندار کرمانشاه

استانداری که می گوید فرزندانش را در بخش دولتی استخدام نمی کند

از هوشنگ بازوند می خواهیم کمی در مورد خودش و خانواده اش بگوید. او سه فرزند دارد که البته هیچ کدام آنها دختر نیست. دو تا از سه پسرش را هم راهی رشته های مهندسی کرده که یکی از آنها در رشته معماری و دیگری در مهندسی عمران و فرزند سومش نیز محصل است.

از او می پرسیم چرا علاقه داشته فرزندانش در انتخاب رشته تحصیلی راه پدر را بروند و او هم با صراحت می گوید که انگیزه اش از اینکه با فرزندانش صحبت کرده به سمت رشته های فنی و مهندسی بروند این بوده که بتوانند در بخش خصوصی مشغول به کار شوند و کارمند دولت نشوند.

از هوشنگ بازوند می پرسیم آیا اهل پارتی بازی برای استخدام آنها در سیستم دولتی است یا خیر؟ که بازهم با همان صراحت قبلی تاکید می کند که حتما در کار دولتی برنامه ای ندارد و البته خود فرزندانش هم علاقه ای ندارند.

استاندار کرمانشاه در پاسخش به این سوال اضافه می کند که اصلا اهل پارتی بازی نیست.

استاندار کرمانشاه

طلب بخشش استاندار از همسرش

سوال بعدی از هوشنگ بازوند این است که "چقدر زمان برای خانواده اش اختصاص می دهد؟" تا با کمی تامل بگوید: شاید اگر از من بپرسند از وقتی وارد چرخه مدیریتی شدید از چه چیزی غفلت کردید خواهم گفت خانواده ام، چرا که باید بیشتر وقت می گذاشتم.

 فرصت را غنیمت می داند در انتهای پاسخش می گوید که امیدوار است خانواده و به خصوص همسرش به خاطر این غفلت او را ببخشند.

 حیف است که حاشیه ها نگذارند کار کنیم!

بازوند در پاسخ به طرح این موضوع که ممکن است به دلیل حاشیه ها نتواند کاری از پیش ببرد نیز می گوید: حیف است که چنین اتفاقی بیفتد ولی من فکر می کنم چنین اتفاقی نمی افتد چرا که توکل ام به خداست.

برای ادامه دادن حرفهایش کمی دوباره تامل می کند و با حسرتی می گوید: خیلی مسائل مختلف را می دانم که مرا زجر می دهد ولی می دانم که گفتنش هیچ مشکلی را حل نمی کند. از این دست مسائل تا دلت بخواهد وجود دارد.

استاندار کرمانشاه

ناخودآگاه راهی کربلا شدم

بازوند با بیان خاطره ای از روزی که در دولت یازدهم استاندار شد می گوید: ساعت 10 صبح روزی که قرار بودم بروم جلسه هیئت دولت با ما تماس گرفتند که ساعت چهار جلسه برگزار می شود و بدون هیچ زمینه قبلی به جلسه هیئت دولت رفتم. بعد از اینکه حکم من در دولت مطرح و تصویب شد ناخودآگاه راهی کربلا شدم و به پابوس حضرت اباعبدالله(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) رفتم تا واسطه شوند و کمک کنند که من بتوانم در سمت استانداری به خوبی خدمت کنم.

ایران و نگاه به آینده

بازوند به موسیقی نیز علاقه دارد و می گوید که هر کجا نوای موسیقی را بشنود گوش می کند و معتقد است که در موسیقی های محلی هیچ گونه ابتذالی وجود ندارد و نباید از کنار ظرفیت این موسیقی به راحتی عبور کند.

می گوید که از موقعی که استاندار شده آمده کمتر ورزش می کند ولی از مدیرانی است که به ورزش بسیار علاقه دارد و تاکنون بنیانگذار چندین باشگاه فوتبال مثل مس کرمان و صنایع اراک بوده و الان هم علاقه دارد به استانهایی که می رود این کار را تکرار کند...

بازوند زیر لب ادامه می دهد که در استان مرکزی واقعا ورزش می کرده ولی پس از آن نه....

 

بازنشر

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

صفری در گفتگو با مرصاد مطرح کرد

پالایشگاه کرمانشاه زیر تیغ تفحصی‌ مجلس /هیئت «تحقیق و تفحص» مجلس به کرمانشاه سفر می‌کند

مرصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت تحقیق و تفحص مجلس از پالایشگاه کرمانشاه طی هفته‌های آینده به استان سفر می‌کند.

با کاروان کرمانشاه در بازی‌های آسیایی /۱۲

قول قهرمان بلامنازع پرتاب نیزه جهان برای تصاحب ۳ سکوی آسیایی

رییس اتحادیه چاپخانه‌داران استان کرمانشاه مطرح کرد:

افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت کاغذ با وجود اختصاص ارز دولتی

سرپرست سازمان راهیان نور کرمانشاه خبر داد:

رشد ۸۵ درصدی اعزام کرمانشاهیان به مناطق عملیاتی غرب

پربازدیدها