کد مطلب: 322989
15 مهر 1396،‏ 14:14:14

یادداشت: غلامرضا نوري‌علا

 لشگر‌بازوند‌برگردد!

مرصادنیوز: ورود بازوند با لشگر چند صدنفره از لرستان، خطايي بارز است كه رحماني‌فضلي بر آن چشم بست.

یادداشت - غلامرضا نوري‌علا/ اگر فراموش نكرده باشم پس از انقلاب، 16 استاندار به كرمانشاه آمدند و رفتند، به انتخاب خودم در هيچ‌يك از توديع و معارفه‌ها حضور نداشتم، اما مطلعم همه آنها، تقريبا اصول و آداب معارفه‌ها را رعايت كردند. شايد به‌همين دليل چند ماه كار و فعاليت‌هايشان را رصد و سپس به »نقد« آنها پرداختم.

اما ورود بازوند با لشگر چند صدنفره از لرستان، خطايي بارز است كه رحماني‌فضلي بر آن چشم بست و دكتر رازاني با تحير به اظهارنظر پرداخت. به‌زعم نگارنده گر چه بخش‌هايي از جامعه در سنت ارباب-رعيتي مانده‌اند ولي مديري كه ده‌ها سال سابقه دارد، بايد بتواند جلسه‌ي معارفه‌اش را مديريت كند.

بازوند هم شبيه اسلاف خلف و يا ناخلف‌اش براي يك‌ يا دو يا سه و حداكثر چهار سال مهمان كرمانشاه است و هيچ مهماني »حق« ندارد لشگري از آدم همراه خود كند و اين از بديهي‌ترين اصول و آداب است. اتفاق شب معارفه، موضوعي ناگوار و فراموش‌نشدني است. نمي‌دانم كه بازوند توانايي جبران خطاي استراتژيك معارفه را دارد يا نه؟ انتظاري هم ندارم كسي كه نتوانست معارفه را مديريت كند، بتواند اشتباهات را جبران كند. اما توصيه مي‌كنم كه تصور استفاده از لشگر همراه‌اش در مناصب و پست‌هاي مديريتي كرمانشاه را حتي به ذهن نياورد.

استان كرمانشاه واقعا نياز به آرامش و تدبير دارد، اين آرامش و تدبير الزاما و بايستي همگاني باشد، استاندار جديد نمي‌تواند توقع داشته باشد با آرامش لشگر همراه را منصوب كند و آرامشش حفظ شود. اين ماجرا جاده دوطرفه و شمشير دولبه است. اگر تدبير كند،‌ تدبير مي‌بيند اگر آتش بيفروزد، اولين دودها به چشم خودش مي‌رود هر چند مردم و استان مظلوم كرمانشاه هم آسيب خواهند ديد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سایت‌های شرط‌بندی و رؤیای «یک‌شبه میلیونر شدن»؛

بازارگرمی «قمار آنلاین‌ها» در تب فوتبالی /گول کازینو‌های اینترنتی را نخورید

مرصادنیوز: این روزها تب داغ فوتبال بساط سایت‌های شرط‌بندی اینترنتی را هم حسابی گرم کرده است و آنها با هیجانات القایی خود مشغول خالی کردن حساب‌های کاربران هستند.

پربازدیدها