کد مطلب: 323597
پنجشنبه ۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۰:۵۵

گزارشی از نشست ستاد اربعین در مرز خسروی؛

توقفگاه ۱۴۰ هزار خودرو در خسروی ایجاد شده است/ امکانات شهرداری تهران و ۸ استان دیگر به کرمانشاه می آید

مرصادنیوز: نشست ستاد اربعین با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و مسئولین کرمانشاه در مرز خسروی در حال برگزاری است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، نشست ستاد اربعین با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و مسئولین کرمانشاه در مرز خسروی در حال برگزاری است.

استقرارامکانات شهرداری تهران و ۸ استان معین درکرمانشاه طی اربعین

مجتبی نیک کردار در جلسه ستاد اربعین که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور، استاندار کرمانشاه و مسئولین مرتبط در مرز خسروی برگزار شد، جزئیات فعالیت های عمرانی در حوزه راه های مواصلاتی ایام اربعین حسینی را تشریح کرد.

نیک کردار از برخی ممانعت های کارشناسی دستگاه های مختلف مانند ارتش برای در نظر گرفته شدن مسائل امنیتی درخصوص برخی فعالیت های عمرانی خبر داد و خواستار برطرف شدن این موارد شد.

نیک کردار گفت: راهنمایی و رانندگی استان قول داده است که از ابتدایی ورودی به استان تا خروجی از مرز خسروی را به دوربینهای پایش سرعت مجهز کند.

عتخ

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه همچنین از رسیدن سرویس های ماشین آلات از دو استان معین اربعین حسینی (زنجان و همدان) خبرداد و گفت: استانهای دیگر که معین هستند و آقای استاندار نیز پیگیری کرده اند باید هرچه سریع تر سرویس های ماشین آلات خود را ارسال کنند.

وی همچنین از شهرداری های مختلف استان کرمانشاه که در مسیر تردد زائران هستند خواست که با شهرداری مرکز استان هماهنگ و در ارتباط باشند.

نیک کردار از استقرار نیروها و امکانات شهرداری منطقه ۱۴ تهران برای ارائه خدمات شهری در استان کرمانشاه نیز خبر داد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در پایان گفت: پیشبینی ما از ورود زوار به مرز خسروی ۵۰۰ هزار نفر است اما واقعیت این است که جاذبه های قدیمی این مرز ممکن است این تعداد را افزایش دهد بنابر این همه دستگاه ها باید آمادگی ویژه ای داشته باشند.

 

راه‌اندازی سریع گیت‌های گذرنامه در مرز خسروی برای ایام اربعین

جلسه ستاد اربعین امروز پنج شنبه  با حضور افشانی، معاون عمران امور شهری و توسعه روستایی وزیر کشور و بازوند استاندار کرمانشاه در پایانه مرزی خسروی برگزار شد.

فرامرز اکبری، فرماندار قصرشیرین در این نشست با اشاره به فعالیت‌های شبانه روزی در استان کرمانشاه  برای میزبانی از زائران اربعین حسینی گفت: این اقدامات شبانه روزی نتیجه اردات و عشق مدیران این استان به امام حسین(ع) است.

وی افزود: در حوزه زیرساخت، ۱۴۰ هزار پارکینگ در شهرستان قصرشیرین پارکینگ ایجاد کرده ایم تا زائران عزیز که از استان‌های دیگر که از این مرز تردد می‌کنند، دچار مشکلی نشوند.

فرماندار قصرشیرین از فراهم کردن سرویس‌بهداشتی مورد نیاز زائران در مسیر تردد آنها خبر داد: در ۷۰۰ کیلومتر از مسیر سرویس بهداشتی ثابت و سیار برای استفاده زائران تعبیه و مستقر شده است.

وی خطاب به معاون وزیر کشور گفت: از ۴ میلیارد تومان بودجه  تخصیص داده شده حدود یک میلیارد تومان برای تعریض مسیرها در شهرستان قصرشیرین توسط شهرداری هزینه شده است.

اکبری اشاره ای به جمعیت و مساحت شهرستان قصرشیرین داشت و گفت: این شهرستان علی رغم گستردگی درآمد چندانی ندارد و تردد زائراین از این مسیر می تواند کمکی به این شهرستان باشد.

شیسبش

وی خواستار توجه مدیران استانی و کشور برای ساماندهی شهرستان قصرشیرین در حوزه های عمرانی و خدماتی شد.

فرماندار شهرستان قصرشیرین، یکی از نیازهای تردد زائران اربعین را تامین امنیت مسیر عنوان کرد و از آمادگی نیروی انتظامی برای تامین این امنیت در مسیر زائران خبر داد.

وی خواستار راه‌اندازی سریع گیت‌های گذرنامه در مرز خسروی شد و گفت: یکی از مشکلات ما اسکان زائران است و ما قرار شده ۱۰ روز قبل اربعین مدارس را تعطیل و از مدارس برای محل اسکان استفاده کنیم.

 

انتقاد از کم‌کاری معاون وزیر کشور و استانهای معین در تدارک اربعین

 جعفر همتی امروز پنج شنبه در جلسه ستاد اربعین که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور، استاندار کرمانشاه و مسئولین مرتبط در مرز خسروی برگزار شد، به شدت از معاون عمرانی وزارت کشور و استانهای معین به دلیل عدم توجه به وظایف خود درباره اربعین انتقاد کرد.

وی گفت: بعد از اینکه همه از هم تشکر کردیم عرض می کنم که بنده نه تنها تشکر نمی کنم بلکه از بی توجهی معاون عمرانی استانهای وزارت کشور و استانهای معین به دلیل انجام نشدن مصوبات مربوط به خود در قبال اربعین گلایه دارم.

جانشین ستاد اربعین استان کرمانشاه گفت: یک ماه پیش جلسه ستاد اربعین تشکیل شد و طبق مصوبه آن جلسه قرار بود سه روز بعد ست ماشین آلات عمرانی استانهای معین برسد. امروز بعد از یک ماه فقط دو استان اقدام کرده اند.

4

وی افزود: الان هم تا شما از این جلسه برگردید و تصمیم بگیرید و جمع و جور کنید اربعین تمام شده است.

جعفری اظهار داشت: سال گذشته ما ۴۰۰ هزار نفر از زوار مرز مهرن را تغذیه و اسکان دادیم. اگر امثال نتوانیم از میزبانی زائرین برآییم مسئول خواهیم بود. امروز استانهای معین نه تغدیه ها، نه چشمه های دستشویی و... را که تعهد کرده بودند را تامین نکردند.

وی افزود: امروز وقت کاغذ بازی نیست. استانهای معین اگر نمی توانند اعلام کنند که ما به مرکز ابلاغ کنیم. اینکه معاونت عمرانی از دو استان معین تشکر کردند عرص می کنم اینها هم فقط دو دستگاه لودر فرستادند. فردا نمی توانیم پاسخگو باشیم.

جانشین ستاد اربعین با ذکر نمونه ای اظهار داشت: اگر ۷۰ هزار دستگاه اتوبوسی که به ما قول داده شده نیاید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تمشیت کار به این مهمی شوخی بردار نیست و با پشت گوش انداختن درست نخواهد شد.

 

اربعین حسینی یک فرصت ویژه برای کرمانشاه است

هوشنگ بازوند امروز پنجشنبه در جلسه ستاد اربعین که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و مسئولین مرتبط در مرز خسروی برگزار شد گفت: خوشحال هستیم امسال توفیق عبور زوار اباعبدالله الحسین (ع) از مرز خسروی نصیب کرمانشاه شده است.

ثقضصثقف

وی افزود: اربعین همیشه یک فرصت بوده است و کرمانشاهیان نیز امسال از این فرصت عظیم برخوردار شده اند.

استاندار کرمانشاه، اربعین حسینی را فرصت ویژه ای برای استان کرمانشاه و معرفی آن دانست و گفت: باید از این فرصت نهایت استفاده صورت گیرد.

بازوند خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه و مسئولین آن تمام توان خود را برای ارائه بهترین خدمات به زوار اربعین به کار گرفته‌اند.

 

مسئولان استان کرمانشاه ذهنیت مثبتی برای زائران اربعین ایجاد کنند

محمد علی افشانی امروز پنج شنبه در جلسه ستاد اربعین که با حضور مسئولین مرتبط در مرز خسروی برگزار شد، با اشاره به رشادت های مردم کرمانشاه در دوران دفاع مقدس گفت: رشادت های مردم مقاوم این منطقه را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

وی افزود: به برکت خون شهدای کربلا و رهروان آنها فرصتی فراهم شد که، این منطقه به حق تاریخی خودش برسد.

اربعین یک فرصت تاریخی برای استان کرمانشاه است

معاون وزیر کشور تصریح کرد: این فرصت، یک فرصت تاریخی است که، مردمی که هم وظیفه مرزبانی، هم وظیفه عمران و آبادانی و تولید را در این منطقه دارند، به آنچه که در طول تاریخ نتوانستند برسد، از این رهگذر انشاء الله برسند.

وی افزود: این افتخاری برای همه ما است که بتوانیم در این اتفاق بزرگ نقشی که بخشی از آن خدمت به زائران سیدالشهدا است و بخش دیگر خدمت به مردمانی است که نقش بارزی در طول دوران پس از انقلاب تا امروز داشته‌اند، داشته باشیم.

افشانی ضمن تقدیر از استاندار کرمانشاه گفت: ایشان فردی با تجربه هستند و امیدواریم از تجربیاتشان در این استان کمال استفاده را ببرند.

وی همچنین از نیک کردار معاون عمرانی استاندار تشکر کرد و افزود: موفقیت‌هایی که در اینجا وجود دارد، حاصل کار این عزیز و همکارانشان با راهنمایی های استاندار محترم است.

معاون وزیر کشور از تمام مدیران استان کرمانشا ه و شهرستان قصرشیرین به خاطر آماده سازی استان و مرز خسروی برای میزبانی از زائران اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به گزارشات ارائه شده از اقدامات انجام شده در استان برای میزبانی اربعین حسینی گفت: خوشبختانه گزارشاتی که همه عزیزان دادند، گزارشاتی امیدوار کننده است و در بازدید هم اعلام کردم که میزان کاری که در استان کرمانشاه انجام شده است با استانهایی چون ایلام و مهران- که چند سالی است در گیر این موضوع هستند- تقریبا برابری می‌کند. با این تفاوت که در اینجا از اینجا برج های نور و در مهران از این پایه‌های برق قرار دادند. دیروز هم به شدت از وضعیت پارکینگ‌های مهران ناراحت شدم و امیدوارم آنها هم در آینده اصلاح کنند.

استان‌های معین در تدارک اربعین به زائران خود خدمات می‌دهند

افشانی در خصوص استان‌های معین در تدارک اربعین حسینی گفت: استان‌های معین فکر نکنند که دارند به استان کرمانشاه کمک می کنند، بلکه بدانند که برای زائران خودشان این کار را انجام می دهند.

وی افزود: استان‌های معین بدانند که اگر زائران فردا روز اعتراضی داشته باشند، به خود شما بر می گردد و این خدمات برای زائران خود شما است که از الان باید به بحث اسکان و تغذیه آنها نیز فکر و توجه شود.

معاون وزیر کشور گفت: به این طریق ما استان های معین را گذاشتیم که بیایند، امکانات را برای زائران خودشان فراهم کنند و گفتیم استان‌های جنوبی، شلمچه را پوشش دهم و به همین ترتیب استان های مرکزی و شمالی و شمال غربی را برای مرزهای غربی و بخششی هم چذابه تعیین کردیم. بنابراین امیدواریم به خوبی این کار انجام شود.

معاونان عمرانی محدودیتی در خدمات دهی به زائران اربعین حسینی ندارند

وی افزود: معاونین عمرانی همه اختیار و اقتدار دولت در استانها را در حوزه اجرا دارند و هیچی کم ندارند و شما اینجا با این وصف که می خواهید به مردم خودتان سرویس دهید، هیچ محدودیت و معذوریتی ندارید.

افشانی در خصوص تغذیه و اسکان زائران نیز گفت: هر استانی به هر میزانی که می تواند کمک می کند و در استان کرمانشاه نیز آنطور که اعلام کردند، آمادگی لازم را خواهند داشت.

وی در خصوص پارکینگ نیز گفت: این پارکینگ هر چه سریعتر آماده شود و به مرحله ای که قابل استفاده باشد، برسد.

معاون وزیر کشور گفت: نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، این شهرها شهرهای تقریبا با درآمد کم هستند، لذا فرصتی پیش آمده است که از این فرصت استفاده کنید برای یکبار خدمت به مردمانی که یک عمر نقش مرزبانی را داشته اند.

معاون وزیر کشور

برنامه‌ریزی برای اربعین سال بعد از یک روز بعد اربعین امسال آغاز می‌شود

وی افزود: بیایید با دست و دلبازی تمام به این حافظان سرزمینمان خدمت کنیم. من این قول را می دهم که با همکاری و همدلی مدیران و نمایندگان تا هفته دولت سال آینده، چهره اینجا تغییر محسوسی کند و برای اربعین سال آینده نیز از فردای اربعین کار ما با شدت بیشتری آغاز می شود. بیایید با دست و دلبازی تمام به این شهرستان کمک کنیم تا احیا شود.

افشانی گفت: بحث ساماندهی اینجا باید در قالب یک برنامه ریز جامع انجام شود و بحث رونق اقتصادی و اشتغال مردم در اینجا برای ما بسیار مهم است.

وی ادامه داد: این مرز یک مرز تاریخی است و بنشینید تقسیم بندی لازم را در این زمینه انجام دهید و کار را برای ۱۲ ماه آینده بلافاصله پس از اربعین آغاز کنیم.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به بازدیدش از مرز خسروی در کرمانشاه و مهران در ایلام گفت: خوشحالی ام  از این است که فکر نمی کردم زیر ساخت‌های استان کرمانشاه و ایلام تا این اندازه پیشرفت کرده باشد.

همه دستگاه‌ها در آماده‌سازی مرز خسروی برای اربعین همکاری کنند

وی از همه مسئولان استان خواست تا ذهنیت مثبت در مورد منطقه برای زائران به وجود آورند.

افشانی افزود: اگر ذهنیت مثبت برای زائران در این منطقه ایجاد نشود، برای سال بعد دیگر کسی از اینجا عبور نخواهد کرد و این وظیفه اصلی استان و شهرستان است.

وی ادامه داد: کمیته زیرساخت نیز شرایط را به گونه ای فراهم کنند که برای سال آینده وقتی با سایر مرزها مقایسه کردند، اینجا را برای تردد انتخاب کنند و تعداد بیشتری نیز از این مرز عبور کنند و آبادانی منطقه نیز در پی آن رقم بخورد.

معاون وزیر کشور در پایان خواستار آمادگی کلیه نهادهای مرتبط از جمله نیروی انتظامی در آمادهسازی هر چه سریعتر مرز خسروی برای تردد زائران شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آوازه عزاداری‌ کردها جهانی می‌شود؛

«تعزیه» و «چمر» میراث‌ ماندگاری از جنس «عزا و ماتم»

مرصادنیوز: «تعزیه» و «چمر» میراث‌های ماندگاری از جنس «عزا و ماتم» هستند که کردها در سوگ اباعبدالله (ع) برپا می‌کنند.

کرمانشاه در سوگ دردانه عالم نشست؛

دروازه کربلا غرق در سوگ عاشورا +تصاویر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه مطرح کرد

توزیع بیش از ۹ هزار بسته آموزشی در بین دانش آموزان نیازمند

پربازدیدها