کد مطلب: 324407
جمعه ۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۱۴:۸

با تصویب بودجه آمریکا در کنگره اتفاق افتاد

کاهش 10 دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی

مرصادنیوز: پس از اینکه سنای آمریکا بودجه سال 2018 را تصویب کرد و ارزش دلار بالا رفت، قیمت طلا کاهش یافت و هر اونس طلا 1280.53 دلار معامله شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از رویترز، امروز پس از اینکه سنای آمریکا بودجه سال 2018 را تصویب کرد و ارزش دلار بالا رفت، قیمت طلا کاهش یافت.

تصویب بودجه راه را برای جمهوری خواهان برای پیگیری بسته کاهش مالیات بدون همراهی دموکرات‌ها هموار خواهد کرد.

 هر اونس طلا با 9.60 دلار کاهش 1280.53 دلار معامله شد. طلا تاکنون طی هفته گذشته 1.6 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

بودجه سال 2018 که به تصویب سنای آمریکا رسید، طی یک دهه آینده برای پرداخت برنامه کاهش مالیات پیشنهادی دولت آمریکا، 1.5 تریلیون دلار بر کسری بودجه این کشور خواهد افزود.

 از طرفی به میزان زیاد انتظار می‌رود که فدرال رزرو، نرخ بهره را برای سومین بار در سال جاری در ماه دسامبر افزایش دهد. افزایش نرخ بهره می تواند دلار را تقویت کند و فشار کاهشی بر قیمت طلا وارد نماید.

در عین حال، گزارشی از احتمال انتخاب جرومی پاول برای تصدی ریاست فدرال رزرو خبر می‌دهد که سیاست‌های کمتر تند وی در ساعات اولیه معاملات بر قیمت دلار تاثیر گذاشته مانع از افزایش قیمت طلا شد.

بارناباس گان، تحلیلگر بانک اُسی بی سی گفت:«بازار طلا تاحدی آرام بوده است. زیرا مقداری برداشت سود از سوی سرمایه گذاران وجود دارد و همچنین هیچ خبری از کره شمالی و عراق منتشر نشده که بر قیمت ها اثر بگذارد.»

 تنش‌های ژئوپلتیکی می تواند تقاضا برای طلا را به علت خاصیت امنیت این فلز گران بها افزایش دهد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مصری در واکنش به بازداشت غیرقانونی دیپلمات ایرانی در اروپا:

چرا در اوج همکاری با اروپا نتوانستیم دیپلمات ایرانی را آزاد کنیم؟ /وزارت خارجه باید جدی‌تر ورود کند

مرصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ورود جدی وزارت امور خارجه در مسئله بازداشت غیرقانونی دیپلمات ایرانی در اروپا گفت: جای سوال دارد که چرا در اوج همکاری با اروپا نتوانستیم وی را آزاد کنیم.

پربازدیدها