کد مطلب: 324408
جمعه ۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۱۴:۱۶

امام جمعه کرمانشاه مطرح کرد:

دشمنی آمریکا با ما تازگی ندارد/ موضع مسئولان اقتدار باشد

مرصادنیوز: امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرمایشات رهبری گفت: دشمنی آمریکا با ما تازگی ندارد و موضع تمام مسئولان باید در برابر آمریکا اقتدار و قدرتمندی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه، با توصیه همگا به تقوا و پرهیزگاری گفت: خداوند متعال در روایات و آیات متعددی بر داشتن تقوا و پرهیزگاری تاکید کرده است.

وی تقوا را عامل آرامش دانست و گفت: ما باید در تمام ابعاد و شئون زندگی بر تقوا پایبند بوده و آن را اصل اصلی زندگی خود قرار دهیم.

آیت الله علما ادامه داد:  تقوا مصونیت و جامعیت می‌آورد  و چنانچه به تمام امور با دید تقوا نگاه کنیم و تقوا با تمام وجود انسان عجین شود خداوند از او حمایت می‌کند.

موضع تمام مسئولان باید اقتدار در مقابل آمریکا باشد

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه  در بخش دیگری از سخنانش به یاوه‌گویی های رئیس جمهور آمریکا اشاره‌ای کرد و گفت: دشمنی آمریکا تازگی ندارد و موضع تمام مسئولان این باشد که در برابر آمریکا باید قدرتمند باشد. تمام شئون ما نسبت به آمریکا باید اینگونه باشد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت هوشیاری در برابر آمریکا افزود: همه باید در مقابل مکر آمریکا هوشیار باشیم. چرا که آمریکا بدعهد، فاسد و حیله گر بوده و این در تمام دنیا مطرح است.

تمام فعالان سیاسی کشور در مقابل آمریکا هوشیار باشند

خطیب جمعه کرمانشاه اشاره ای دیگر به فرمایشات رهبری مبنی بر هوشیاری تمام فعلان سیاسی کشور خاطرنشان کرد: هماهنگونه که رهبری فرمودند، وابستگی سیاسی زیر دست بودن است.

وی ادامه داد: این اقدام جدیدی نیست که کشوری مستعمره کشور دیگری چون آمریکا باشد، بلکه هند با یک میلیارد جمعیت مستعمره کشور انگلستان است. البته ما مردم آمریکا را از دولت و سیاست آن جدا می دانیم.

آیت الله علما بار دیگر به اقتدار ایران اسلامی در منطقه اشاره کرد و گفت: هم اکنون ایران به برکت انقلاب اسلامی در منطقه نفوذ دارد و آمریکا باید از کشوری چون ایران اسلامی که مدافع مظلومان بود و دارای قدرت سیاسی و اثرگذاری در منطقه است، عصبانی باشد.

وی نقشه های آمریکا در سوریه، یمن، عراق، افغانستان و بحرین را ناکام دانست و خاطرنشان کرد:  دشمنی آمریکا جدید نبوده و از اول انقلاب وجود داشته است.

خطیب جمعه کرمانشاه تصریح کرد: همانگونه که امام (ره) اوایل انقلاب فرمدند، رابطه ما با آمریکا رابطه ای چون گرگ و میش است.

دشمنی آمریکا به با ما بخاطر سپاه و قدرت موشکی آن نیست

وی افزود: دشمنی آمریکا با ما بخاطر قدرت سپاه و قدرت موشکی آن نیست بلکه نسبت به ایران کینه دارد و این الگو شدن ایران و مقاومت در برابر زورگویی آمریکا برای آنها خیلی سخت است. از سوی دیگر زورگویی آمریکا نیز برای ایران قابل قبول نیست.

آیت الله علما با اشاره به پاسخ های روسا و سران سه قوه کشور به سخنان بی شرمانه رئیس جمهور آمریکا گفت: این کاملا مشهود است که آمریکا کارگزار شبکه خطرناک صهیونیست و عامل تمام خونریزی‌ها در دنیا است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری موضع‌گیری های اروپا در بحث برجام را مناسب ارزیابی کرد و گفت: البته این موضع گیری ها کافی نیست، بلکه اروپایی‌ها باید مقابل نقض برجام یا دخالت‌های  آمریکا در بحث تجهیزات موشکی ایران موضع‌گیری قوی داشته باشند.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از ظرفیت های زیادی در ابعاد مختلف برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، وجود ظرفیت‌های کشاورزی، معدنی و ...در استان را بستری برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در استان برشمرد.

وی تاکید کرد: با وجود این ظرفیت ها در استان کرمانشاه نرخ بالای بیکاری در این استان مایه شرمندگی است.

آیت الله علما با بیان اینکه  استان کرمانشاه استعدادهای خاصی دارد که باید شکوفا شود، افزود: باید پرسید چرا از این همه نعمت و ظرفیت به خوبی استفاده نمی شود.

لزوم شناسایی ظرفیت‌های اشتغال و جذب سرمایه‌گذار

خطیب جمعه کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های اشتغال در استان باید شناسایی شده و سپس برای جذب سرمایه و سرمایه‌گذار در استان تلاش کرد.

وی با بیان اینکه باید انگیزه و ابتکاری برای جذب سرمایه‌گذار در استان ایجاد شود، گفت: باید برای کاهش معضل بیکاری در استان تدابیر لازم اندیشیده شود.

آیت الله علما در ادامه اشاره ای به مناسبت های هفته پیش رو داشت و گفت: فردا اول ماه صفر است  که مناسبت‌های متعددی چون رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) در این ماه وجود دارد.

امام جمعه کرمانشاه همچنین به ۲۹ مهر روز درگذشت عالم مجاهد آیت‌الله مهدوی کنی اشاره ای کرد و گفت: این مجاهد قبل از انقلاب تا زمان فوت در خدمت انقلاب بود و تمام عمر خود را با تقوا، سلامت و صداقت صرف خدمت کرد و از این سبک زندگی باید استفاده کرد.

وی افزود:  ۲۹ مهر همچنین روز صادرات است  و باید  برای صادرات تولید وجود داشته باشد و در کشور زمینه‌های مناسبی در این راستا وجود دارد.

حرف نخست ما باید اقتصاد مقاومتی و درونی باشد

آیت الله علما با بیان اینکه روز صادرات تلنگری برای توجه بیشتر به تولید و اشتغال است تاکید و یادآوری کرد:  حرف نخست ما باید اقتصاد مقاومتی و درونی باشد و ایران کشوری ثروتمند بوده که باید از ظرفیت‌های آن استفاده کرد.

خطیب جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: همانگونه که از ابتدای انقلاب تاکنون تأکید شده است نباید متکی به نفت بود.

وی افزود: نامگذاری سال با عنوان تولید و اشتغال از طرف مقام معظم رهبری دلیلی بر اهمیت این موضوع  و در بسیاری از موارد زمینه صادرات وجود دارد اما ابزار آن وجود ندارد.

آیت الله علما گفت: بسیاری از موضوعات روز به تحریم وابستگی ندارد. البته تحریم موضوع جدیدی نیست و بسیاری از موفقیت‌های بزرگ در تحریم به دست آمده است.

امام راحل فرزند و زندگی خود را فدا کرد که اسلام زنده بماند

خطیب جمعه کرمانشاه اول آبان ماه را سالروز شهادت مصطفی خمینی فرزند امام(ره) عنوان کرد و گفت: امام فرزند و زندگی خود را فدا و تبعیدها و زندانی را تحمل کرد که اسلام زنده بماند.

خطیب جمعه کرمانشاه  افزود: ۴ آبان نیز سالروز اعتراض و افشاگری امام راحل  علیه پذیرش کاپیتولاسیون در سال ۴۳ است.

وی با بیان اینکه بنابراین انقلاب آسان به دست ما نرسیده است، افزود: در آن شرایط آمریکایی‌ها می‌توانستند هر کاری که می‌خواهند انجام دهند و هیچ‌یک از علما حق اعتراض نداشته باشند

وی ۵ آبان را که مصادف با ۷ صفر است، سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) به روایتی عنوان کرد و گفت: این روز  همچنین به نام روز سلمان فارسی نامگذاری شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

مصری در واکنش به بازداشت غیرقانونی دیپلمات ایرانی در اروپا:

چرا در اوج همکاری با اروپا نتوانستیم دیپلمات ایرانی را آزاد کنیم؟ /وزارت خارجه باید جدی‌تر ورود کند

مرصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ورود جدی وزارت امور خارجه در مسئله بازداشت غیرقانونی دیپلمات ایرانی در اروپا گفت: جای سوال دارد که چرا در اوج همکاری با اروپا نتوانستیم وی را آزاد کنیم.

پربازدیدها