کد مطلب: 326558
شنبه ۱۳۹۶/۸/۲۰ - ۱۲:۵۹

گزارش مشروح از سفر استاندار کرمانشاه به ثلاث باباجانی؛

بازوند از سد آزادی و مرز شیخ صله بازدید کرد/ حضور در نشست شورای اداری

مرصادنیوز: هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه پیش از ظهر امروز به منظور بازدید از چند پروژه به شهرستان ثلاث باباجانی سفر کرد و در جلسه شورای اداری نیز حضور یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند امروز شنبه در سفر بکروزه به شهرستان ثلاث باباجانی به همراه شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی وجمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از چندین پروژه این شهرستان بازدید کرد.

سفر استاندار به ثلاث باباجانی

وی در ابتدا مورد استقبال مسئولین محلی این شهرستان از جمله امام جمعه و فرماندار ثلاث باباجانی قرار گرفت و سپس در مزار شهدای این شهرستان حاضر شد و با شهدا و آرمان‌های آنها تجدید میثاق کرد.

استاندار کرمانشاه سپس از «پروژه شبکه آبیاری و زهکشی و انتقال آب از سد آزادی به دشت حر» بازدید کرد.

سفر استاندار کرمانشاه به ثلاث باباجانی

با اتمام و تکمیل این پروژه ۴۰ کیلومترخط انتقال، آب از سد آزادی برای مصارف صنعتی و کشاورزی به دشت حر شهرستان ثلاث باباجانی منتقل می‌شود و در دراز مدت آب شرب شهرستان اسلام‌آباد غرب را نیز تأمین خواهد کرد.

این سد از جنس سنگ‌ریزه‌ای با هسته‌ رسی بوده و ارتفاع آن ۶۴ متر از پی است. همچنین طول تاج آن ۷۳۷ متر، حجم مخزن و ظرفیت این سد ۷۰ میلیون متر مکعب است و یک هزار هکتار از دشت های شهرستان ثلاث باباجانی با آن آبیاری می شود.

سفر استاندار به ثلاث باباجانی

بازید از گردنه سیاطایر، دیدار با خانواده شهدا و شرکت در شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی از دیگر برنامه های سفر یکروزه استاندار کرمانشاه است.

سفر استاندار به ثلاث باباجانی

لازم به ذکر است؛ ورزشکاران ثلاث باباجانی در بدو ورود استاندار به این شهرستان با  بنرهایی که در دست داشتند، خواستار احداث زمین چمن فوتبال و استخر در این شهرستان شدند.

سفر استاندار به ثلاث باباجانی

استاندار  کرمانشاه نیز در پاسخ به این درخواست ورزشکاران ثلاث باباجانی قول داد این موضوع تعیین تکلیف شده و مورد رسیدگی قرار گیرد.

بیشترسهم درآمد کوله‌بران را همیاری می‌برد

هوشنگ بازوند، امروز شنبه در ادامه سفر یکروزه خود با حضور نماینده مردم اورامانات در مجلس، فرماندار شهرستان و جمعی از مدیران و مسئولین از بازارچه مرزی شیخ صله شهرستان باباجانی بازدید کرد.

استاندار کرمانشاه در این بازدید در بین کارگران این بازارچه مرزی  حاضر شد و از وضعیت بازارچه و مشکلات آنها مطلع شد.

کارگران این بازارچه به اینکه  چرا کوله بری به اسم کوله بران است  اما سهم بیشتر را باید سازمان همیاری های شهرداری  ببرند، معترض بودند.

سفر استاندار کرمانشاه به سنقر

به گفته کارگران، برای مثال سهم هر کلوله بر ۱۰۰ تومان اما سهم سازمان همیاری ها ۱۵۰ تومان است.

استاندار کرمانشاه نیز در پاسخ به این اعتراض آنها قول پیگیری این موضوع را داد.

سفر استاندار کرمانشاه به سنقر

بازوند سپس در بین مردم شیخ صله حضور یافت و مردم این منطقه نیز در خواست های خود را مطرح کردند.

ارتقا این منطقه از روستا به شهر، نبود فضای ورزشی و درخواست یک سالن ورزشی و مشکل لوله کشی فاضلاب از جمله درخواست های آنها بود.

سفر استاندار به ثلاث باباجانی

اینکه چرا منطقه ۲ هزار نفری شیخ صله  اینترنت ندارد و مردم مجبورند که از اینترنت عراق برای نیازهایشان در این زمینه استفاده کنند، از دیگر درخواست های مردم این منطقه بود.

به گفته مردم این منطقه؛ شیخ صله  یک منطقه گرمسیری است پس چرا در بحث انرژی تعرفه‌های منطقه سردسیری محاسبه می شود و مردم مجبورند هزینه های زیادی را برای پرداخت قبوض خود متحمل شوند.

برای پروژه‌های وزارت نیرو در ثلاث از کارگران بومی استفاده شود

ماموستا شیخی امروز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت: استاندار کرمانشاه، شهرستان ثلاث را در اولویت سفرهای کاری شهرستانی خود قرار دادند که از این جهت از ایشان تشکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه شهرستان ثلاث باباجانی از وضعیت فرهنگی و دینی مطلوب برخوردار است، افزود: از نظر امنیتی و مسائل مذهبی نیز وضعیت خوبی داریم.

شیخی با اشاره به اینکه هماهنگی خوبی بین همه مسئولین و مردم وجود دارد، افزود: شهرداری تازه آباد و ازگله مستضعف است و انتظار می‌رود کمک و حمایت لازم در این راستا به عمل آید.

 وی گفت: انتظار داریم مسئولین آب نیرو در پروژه هایشان از کارگران بومی استفاده کنند

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی نیز در این جلسه اظهار داشت: پروژه بیمارستان ثلاث هرچند از برنامه زمان بندی عقب افتاده اما اکنون پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و امیدواریم مسئولین دانشگاه های علوم پزشکی همزمان با افتتاح نسبت به تجهیز وسایل نیز تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند.

سفر استاندار به ثلاث باباجانی

وی گفت: استخر و زمین چمن از مشکلات حوزه ورزش در شهرستان ثلاث باباجانی است.

فرماندار ثلاث باباجانی در خصوص حوزه راه شهرستان نیز گفت: محورهای ارتباطی جوانرود به ثلاث نیاز اصلی شهرستان است و از مطالبات اصلی مردم می باشد، محور ارتباطی ثلاث باباجانی به ازگله و راههای روستایی از نیازهای اصلی شهرستان می باشد.

دکتر شکیبا معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این جلسه اظهار داشت: همزمان با پیشرفت و افتتاح بیمارستان، وسایل و تجهیزات تکمیل خواهد شد

وی افزود: در استان ۳۰۰ پروژه داریم و از نظر حجم پروژه دومین استان در کشور هستیم و سهم شهرستان ۳۴ خانه بهداشت فعال و ۲ تا در حال ساخت است .

شکیبا سهم شهرستان ثلاث باباجانی از ۳۰۰ پروژه استان را ۱۶ پروژه عنوان کرد و گفت: غیر از مجتمع اداری، ۱۵ پروژه تحویل داده شده است و ۱ پروژه مانده است.

شریفی مدیر کل راه و شهرستان استان کرمانشاه در این جلسه اظهار داشت: طی سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه ۲۵ میلیارد برای محور جوانرود به ثلاث باباجانی تخصیص یافت که در مرحله اول ۱۶ میلیون تومان اختصاص داده شد اما متاسفانه تخصیص برگشت خورد وتا بهمن قول دادند که  اعتبارات تامین شود.

وی با اشاره به فعالیت ۲  پیمانکار در محور در ثلاث باباجانی به جوانرود گفت: کل اعتبار امسال ۴۵۰ میلیون تومان بوده است که ۱۰ میلیارد کار شده است.

شریفی با اشاره به اینکه محور ثلاث باباجانی به شیخ صله نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: تونل سیاه طایر ۱ کیلومتر و ۵۰ متر است و به ۴۰ تا ۴۵ میلیارد اعتبار نیاز دارد همچنین ترانشه کنار جاده در محور ثلاث باباجانی به جوانرود مشکل دارد.

طهمورث الیاسی مدیر کل برنامه و بودجه استان نیز گفت: در خصوص زمین چمن و استخر اعتبارات لازم را گذاشتیم و مشکل اعتبار نداریم، تخصیص آماده است و اکنون مشکل پیمانکار است.

سفر استاندار به ثلاث باباجانی

مصوباتی سفرهای شهرستانی به هر قیمتی باید اجرایی شوند

هوشنگ بازوند امروز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت: سفر مدیران به شهرستانها باید منجر به رفع مشکلات مردم در شهرستانها شود.

وی افزود: ️اگر در سفرهای شهرستانی من، دستگاهی مبادرت به چاپ و نصب بنر کند، با فرماندار و دستگاههای عامل برخورد می‌کنیم.

بازوند افزود: ️مصوباتی که در سفرهای شهرستانی تصویب می‌شوند، به هر قیمتی باید اجرایی شوند.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: زمین چمن و استخر شهرستان ثلاث باباجانی تأمین شود.

بازوند از معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خواست پیگیر مصوبات شهرستان ثلاث باباجانی باشد.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: تمام مصوبات سفر های شهرستانی با جدیت و به صورت ویژه رصد می‌شود و دستگاه های اجرایی باید مصوبات را اجرایی کنند.

وی گفت: مردم توقع و انتظار دارند، مسئولان نیز باید مصوباتی که برای آنها اجرایی نیست را اعلام کنند و خود و مدیر دستگاهشان باید پاسخگو بشوند.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: استان کرمانشاه دارای ۳۷۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است که امی تواند فرصتی مناسب برای توسعه استان باشد.

بازوند افزود: طی این مدت بازدیدهای فراوانی از مرزهای مبادلاتی و بازارچه های استان داشته ایم و امروز نیز از بازارچه شیخ صله یک بازدید میدانی داشتیم.

وی گفت:️ گرچه این مرزها به لحاظ زیرساختی دارای مشکلاتی هستند ولی همچنان فرصت های بسیار خوبی برای توسعه استان محسوب می شوند.

بازوند بیان کرد:️ موضوع حل مشکلات موجود مرزهای مبادلاتی با جدیت در کارگروه ساماندهی بازارچه های مرزی  دنبال می شود.

وی گفت: در بازدیدهای میدانی صورت گرفته از مرزهای رسمی و بازارچه های استان، مشکلات موجود شناسایی شده اند و راهکارهای لازم برای حل آن ها اندیشیده شده است. 

بازوند افزود: نصب بنر در سفرهای شهرستانی مدیران ارشد استان یک کار بیهوده است که باید فرمانداران و دستگاه های مختلف از انجام آن خودداری کنند. بدیهی است در این زمینه با مدیران خاطی برخورد می شود. 

استاندار کرمانشاه گفت: مدیران باید بدانند، مصوباتی که در سفرهای شهرستانی به تصویب می رسند بر اساس زمان بندی اعلام شده باید اجرایی شوند. در همین راستا روند اجرای این مصوبات توسط دستگاه ها با جدیت دنبال می شود. بنابراین مدیران از دادن وعده های غیر عملی خودداری کنند.

وی افزود:️ در بازدید میدانی که از پروژه های شهرستان داشتیم، جوانان منطقه تقاضایی در زمینه تکمیل سالن ورزشی، استخر و زمین چمن داشتند که تصمیمات لازم در زمینه تامین اعتبار و زمان بندی برای اتمام پروژه ها صورت گرفت.

بازوند گفت: در زمینه تخصیص آب سد آزادی برای حوزه کشاورزی و باغات شهرستان مشکلاتی در این نشست مطرح شد که برای حل آن ها با وزارت نیرو رایزنی می کنیم.

وی اظهار داشت:️ بیمارستان تازه آباد بر اساس زمان بندی اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان تا تابستان سال آینده تجهیز و به بهره‌برداری می رسد.

استاندار کرمانشاه گفت: برخی از پروژه های عمرانی شهرستان ثلاث باباجانی نیازمند تامین اعتبار هستند که این موضوع در نشست آینده شورای برنامه‌ریزی استان مطرح می شود. 

بازوند بیان کرد: راه های مواصلاتی شهرستان ثلاث باباجانی نیازمند تعریض و ترمیم هستند که این پروژه ها برای ادامه کار نیازمند تأمین اعتبار از وزارت راه و شهرسازی می باشند و در این زمینه اقدام می کنیم. 

 

مشکلات بخش مرکزی ثلاث به صورت ویژه پیگیری می‌شود

هوشنگ بازوند امروز در میان اعضای شوراهای ازگله و تازه آباد در شهرستان ثلاث باباجانی، در خصوص مشکلات شهر تازه آباد  به معاون استانداری دستور پیگیری ویژه داد.

وی همچنین گفت: باید مشکل مردم شهرک گاوداری با همکاری دستگاه ها حل و فصل شود و اندیشه ای در این خصوص اندیشیده شود.

استاندار کرمانشاه همچنین در خصوص مشکلات شهر ازگله قول سفر به این بخش را داد تا به مشکلات زیاد این روستا به صورت اختصاصی رسیدگی شود.

وی همچنین از پیگیری ویژه برای حل مشکل شهر ازگله خبر داد و در خصوص مشکلات بخش مرکزی ثلاث باباجانی ابراز تاسف کرد و اظهار داشت که به صورت ویژه پیگیری خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه همچنین با خانواده های شهدای شهرستان ثلاث باباجانی دیدار کرد.

در این جلسه عنوان شد که پروژه گازرسانی شهر ازگله به دست فراموشی سپرده شده است. در این شهر حتی یک باجه بانکی وجود ندارد، سیستم شبکه فاضلاب این شهر مشکل دارد.

راه های روستایی، عدم وجود تلفن خانگی، عدم پوشش شبکه تلویزیون، عدم امکان تحصیل دختران در برخی مقاطع از دیگر مشکلاتی بود که عنوان شد.

 

.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

توهم رابطه با آمریکا چه دستاوردی داشت؟

تک و پاتک‌های یک مناظره /آسمان و ریسمان‌بافی زیباکلام در انکار اقتدار وطن

مرصادنیوز: مناظره بین دو تن از چهره‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب در دانشگاه رازی کرمانشاه به محفلی برای ادعاهای موهن و آسمان و ریسمان بافی نماینده اصلاح‌طلب‌ها برای انکار اقتدار وطن تبدیل شد.

آخرین اخبار

پربازدیدها