کد مطلب: 327057
سه‌شنبه ۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۲۰:۴۱

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی

قانون تجارت در انتظار نظر شورای نگهبان/ مجلس هشتم قانون تجارت را تصویب کرده است

مرصادنیوز: کارشناس مسائل حقوقی و قضائی با اشاره به قانون تجارت کشور و عدم اعمال تغییر در این قانون از سال 1311 گفت: قانون تجارت در مجلس هشتم تصویب و برای شورای نگهبان ارسال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  محمد رزم نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و کارشناس مسائل حقوقی و قضائی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به قانون تجارت کشور و عدم اعمال تغییر در این قانون از سال 1311 گفت: قانون تجارت در مجلس هشتم تصویب و برای شورای نگهبان ارسال شد.
 
وی ادامه داد: چون حجم مواد لایحه زیاد و تصویب آن در صحنی علنی شاید یک دوره چهارساله مجلس را نیاز داشت مجلس خواستار تصویب آن در قالب اصل 85 به صورت آزمایشی سه ساله بود.
 
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه در مجلس نهم سابقه تصویب قانون در قالب اصل 85 بوده اظهار داشت: قانون دادرسی کیفری ، قانون شورای حل اختلاف در مجلس نهم به صورت اصل 85 تصویب شده است.
 
رزم بر همین اساس اضافه کرد: قانون تجارت موضوعی تخصصی و فنی است  و  کمیسیون حقوقی قضائی برای تصویب لایحه، نظرات کارشناسان مرکز پژوهش ها ، قوه قضائیه و استادید دانشگاه را مدنظر قرار داده است.
 
وی در پایان افزود:  قانون تجارت از لحاظ مجلس تصویب شده و شورای محترم نگهبان باید نظر دهد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

گزارش مرصاد از وضعیت طلب‌های شهرداری کرمانشاه؛

طلب 120 میلیاردی بلدیه دربند دولتی‌ها /مردم چقدر به شهرداری بدهکارند؟

مرصادنیوز: طلب چند صد میلیاردی شهرداری کرمانشاه از مردم و دستگاه‌های دولتی هنوز وصول نشده و لازم است که دستگاه‌های نظارتی ورود جدی به این موضوع داشته باشند.

پربازدیدها