سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 327638 14:51 - 1396/08/30

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:

دولت بودجه حمایتی مناطق جنگ زده که در برنامه ششم توسعه آمده را محقق نکرده است/ با این زلزله چند گام به عقب برگشته ایم

دولت بودجه حمایتی مناطق جنگ زده که در برنامه ششم توسعه آمده را محقق نکرده است/ با این زلزله چند گام به عقب برگشته ایم

مرصادنیوز: عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: شاخص توسعه یافتگی که پیدا نکرده ایم با این زلزله چند گام به عقب برگشته ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با سهیل سنقر اظهار داشت: بعد از سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه در سال 90  یکی از مصوبات سفر رهبری این بود که سالی ۳۰۰ میلیارد تومان به کرمانشاه کمک شود که شاخصه های زیر ساخت استان کرمانشاه ارتقا پیدا کند.

نماینده مردم سنقروکلیایی با اشاره به کمکاری دولت در خصوص عدم اجرای این مصوبه سفر رهبری ادامه داد: متاسفانه این امر تا الان محقق نگردیده و دولت هیچ سالی در ردیف بودجه های خودش نیاورده است؛ این یکی از عوامل عقب افتادگی استان کرمانشاه است چون یکی از اهداف سفر مقام معظم رهبری و برکات سفر رهبری این بود که در واقع این استان یک جهشی پیدا کند که بواسطه این جهش شاخص ما با شاخص استان های توسعه یافته تقریبا متوازن شود.

وی ابراز داشت: در برنامه توسعه ششم، مجلس به این نتیجه رسید که برخی از استان های جنگ زده به دلیل شرایط خاص جنگی که داشته اند در واقع نتوانسته اند ارتقا پیدا کنند و کمتر توسعه یافته اند لذا برای توسعه استان های جنگ زده مصوب شد که هر سال ۱۰ درصد بودجه  بیشتر به این استان ها اختصاص یابد که ظرف ۵ سال بتواند این استان ها را به حداقل شاخص های توسعه کشوری ارتقا بدهد که تا امسال این امر هم از طرف دولت محقق نشده است.

نماینده مردم سنقروکلیایی تصریح کرد: از سوی دیگر زلزله کنونی که در استان کرمانشاه حادث شد علاوه بر اینکه حدود ۳۰ هزار واحد خسارت دید، چند چیز دیگر از نگاه قلم و رسانه مغفول مانده است چون در درجه اول نگاه به سمت کسانی رفته است که حادثه دیده اند در واقع بیشتر آمار کشته ها و مجروحین مورد بررسی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: نگاه ها به سمت احشامی که از بین رفته هنوز معطوف نشده و دیگر موضوع صنایعی که در این مناطق مورد آسیب قرار گرفته است فعلا مغفول مانده اند حدودا بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان به صنایع استان کرمانشاه در این زلزله خسارت وارد شده است یعنی شاخص توسعه یافتگی که پیدا نکرده ایم با این زلزله چند گام به عقب برگشته ایم لذا دولت باید اهتمام ویژه ای نسبت به این مسئله داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی کیا در پایان افزود: امیدواریم یکی از برکات سفر مقام معظم رهبری در دیداری که از منطقه زلزله داشتند و التیامی بود بر قلب های داغدار، در این بُعد با توصیه هایی ایشان، دولت گامی جدی بردارد و در واقع صنایعی که در این منطقه آسیب دیده اند با یک اعتباراتی ویژه ای راه اندازی شود والا موجی از بیکاران به خیل بیکاران اضافه خواهد شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها