کد مطلب: 330300
پنجشنبه ۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۲:۲۲

روایت نماینده سنقرو کلیایی از روز رای گیری برای کلیات طرح کمک به زلزله زده ها/ بحث برداشت از یارانه ها بهترین راهکار بود اما قبل از جلسه آن روز منتفی شده بود

مرصادنیوز: نماینده سنقرو کلیایی با بیان روایتی از روز رای گیری برای کلیات طرح کمک به زلزله زده ها گفت: بحث برداشت از یارانه ها بهترین راهکار بود اما قبل از جلسه آن روز منتفی شده بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  حجت الاسلام حسینی کیا در گفتگو با سهیل سنقر اظهار داشت: در شرایطی که زلزله زدگان وضعیت مناسبی ندارند و دولت هم اوضاع مالی اش مشخص است پیشنهادی بود که سه ماه ۱۰ در صد از یارانه کسانی که کف جامعه نیستند (دهکهای بالا) و قرار است از ابتدای سال آینده هم اساسا پرداخت آنها قطع شود به مناطق زلزله  اختصاص پیدا کند تا زیرساختهای آسیب دیده باز سازی شود.

اجرایی ترین و بهترین راهکار موجود در شرایط مالی کشور همین بود که البته به دلیل طرح برخی اشکالات قانونی قبل از طرح در صحن علنی مجلس با پیشنهاد برداشت از صندوق توسعه ملی جایگزین شده بود و دیگر موضوعیت نداشت.

اصلاح این ماده قبل از طرح در صحن علنی انجام شد و پیش از آنی که در مجلس مطرح شود با اذن رهبر انقلاب قرار شد  ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی جایگزین آن شود.

ضمن اینکه طرح مذکور چندین نکته حیاتی دیگر برای مناطق زلزله زده را در بر دارد از جمله افزایش سقف وامهای بازسازی، امهال اقساط بانکی، کاهش تعرفه های آب و برق، بازسازی درمانگاه ها و مدارس و... که رقمی نزدیک به ۲۰۰۰ میلیارد اعتبار را به استان تزریق می کند که نباید این فرصت از دست می رفت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

ارسال‌کننده پیامک به نمایندگان مجلس در ماجرا CFT:

پیامک به نمایندگان در جهت روشنگری بود /قصد اهانت و تهدید نداشتیم /نهی از منکر را ادامه می‌دهیم

مرصادنیوز: ارسال‌کننده پیامک به نمایندگان مجلس در ماجرا CFT، انجام نهی از منکر را دلیل اصلی ارسال پیامکها به نمایندگان عنوان کرد و گفت: قصد اهانت و تهدید نداشتیم و این راه را ادامه می‌دهیم.

به بهانه هفتمین سالگرد سفر امام خامنه ای به استان کرمانشاه؛

ببینید| بیانات کامل رهبر انقلاب در اجتماع مردم شهرستان گیلانغرب

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه خبر داد:

صدور ویزا برای ۶۵۰۰ زائر اربعین در کرمانشاه

پربازدیدها